Kde sa les dotýka hviezd

Kde sa les dotýka hviezd https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419904/bmid_kde-sa-les-dotyka-hviezd-qy1-419904.jpg 4 219 74

Joanna si v rámci vedeckého výskumu prenajme chatu v horách, aby pozorovala hniezdenie vtákov. Jedného dňa sa pri chate objaví bosé dievčatko v pyžamku, ktoré tvrdí, že prišlo z hviezdy. Prítomnosť dievčatka Joane načisto zmení život a nesmierne ho obohatí. Tento krehký a neuveriteľne ľudský príbeh nám pripomenie, aby sme sa občas zahľadeli na hviezdy a vpustili ich žiarivé svetlo do našich životov.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Where the Forest Meets the Stars , 2019

honeybee
15.03.2022 5 z 5

Kniha je velmi nevšedním a zároveň krásným a dojemným příběhem, který by se klidně mohl odehrát.
A ačkoliv jsem ke knize přistupovala trochu zdrženlivě, protože jsem netušila, co mohu očekávat a jak se příběh vyvine, tak během pár úvodních stran jsem své obavy hodila za hlavu a nechala se vtáhnout do děje poháněna touhou dozvědět se, kdo je ta tajemná malá dívka.

Více v mé recenzi - Pět zázraků jako podmínka pro návrat https://www.databazeknih.cz/recenze/kde-se-les-dotyka-hvezd-484771

Sahti
26.02.2022 3 z 5

Očekávala jsem na konci nějaké wau, ale bohužel. Příběh milý, ale se ke knize už vracet nikdy nebudu.

MadamC
21.02.2022 3 z 5

Měla jsem velké očekávání a to bylo asi špatně. Příběh knihy je vymyšlen skvěle. Líbilo se mi, jak se vztahy mezi postavami proplétají a zamotávají, ale přehledně. Postavy byly milé (osobně mi moc nesedla Jo) a lehce se vám zaryly pod kůži, ale ne zcela uvěřitelné. Když má postava psychické potíže, čekám, že se tak i bude chovat...
Také jsem velmi ocenila, že bylo v knize hodně témat, o kterých je potřeba mluvit. Bohužel autorka nešla do hloubky a klouzala jen po povrchu. Možná se o nich chtěla pouze zmínit, to jí nechci křivdit.
I když se polovina knihy odehrává v přírodě, popisů krajiny zde moc nenajdete, což může některým čtenářům vyhovovat. Kniha je postavena na dialozích, které mi nepřišly vždy propracované a někdy jsem se dokonce ztrácela v tom, kdo mluví.
Mrzely mě také překlepy a chyby v textu. Jsem toho názoru, že by v knihách být prostě neměly. Co mě hodně iritovalo bylo nadužívání slova jo. Vždyť je tolik synonym, která by se dala použít... Ne, pokaždé jo a většinou na začátku věty. A když se hlavní postava knihy jmenuje Jo... Fakt to mate. Asi vtípek překladatele.
Konec byl takový americký, ale velmi emotivní. Stále jsem čekala, kdy přijde kouzlo, ale nepřišlo, neklaplo to a na mě kniha moc nefungovala. Nechci říct, že by se mi nelíbil příběh a postavy, ale to je asi všechno. Knihu bych doporučila spíše teenagerům.
Osobně doufám, že se v dalších knihách autorka v psaní posunula a určitě ještě jednu zkusím. Radši tentokrát v originále, ať si udělám lepší obrázek.

jana4084
20.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Panejo, tak tohle je kniha, kterou řadím mezi nejlepší! Naprosto nesnáším nic, co se týká mimozemšťanů, ale tohle? To je geniální, srdcervoucí, láskyplný, nadějeplný! To je příběh, do kterýho se plně ponoříte a přáli byste si Ursu, Gabriela a Jo znát a být jejich přáteli. Nejen, že ta obálka je naprosto božská, ale ten příběh?! Nemám slov! Ursa je ta nejlepší mimozemšťanka, která si získá i vaše srdce!

bookcase
18.02.2022 5 z 5

Nádherné, srdcervoucí, geniální. Přečtětě si, neprohloupíte.

annettka1098
11.02.2022 5 z 5

Kniha mi svým prostředím připomínala titul Kde zpívají raci. Nemusíte se však vůbec bát rozsáhlého popisu přírody. Příběh je velmi jednuduše a poutavě napsaný a já jsem snad nenarazila na žádná hluchá místa. Do knihy jsem se absolutně ponořila od první strany a vydechla až se stranou poslední.

Co mě na knize malinko zklamalo byl závěr, ovšem je to podle mě dáno mou povahou. Jsem přesvědčená, že mnoho čtenářů takový závěr naopak ocení.

Atuin
09.02.2022 5 z 5

Mě to uneslo, koupila jsem si ji zcela náhodně, protože se mi strašně líbila obálka. A říkala jsem si, že loni mi Jota dvakrát vyrazila dech ( velice pozitivně) knihami Kde zpívají raci a Vyměnit vodu květinám, tak jsem si řekla že to risknu i letos a hned na poprvé zásah. Možná to má slabá místa, ale já je během čtení vůbec nezachytila.

lena.o.knihach
09.02.2022 5 z 5

Jak má tahle kniha nádhernou obálku i název, tak má i krásný příběh uvnitř. A já mám k němu jednu jedinou výtku - přidala bych mu minimálně 100 stran.

Co byste dělali, kdyby se vám na prahu objevila devítiletá holčina, která by tvrdila, že pochází ze vzdálené galaxie? A že se domů může vrátit, až se stane svědkem pěti zázraků?

Kde se les dotýká hvězd vás pohltí od první strany. Převládá tam hlavně přímá řeč, takže se to čte velmi rychle, bez hluchých míst, až bych řekla, že to naopak někdy bylo spíš na škodu. Tempo bych klidně zvolnila, přidala více myšlenek, popisů přírody a kniha by mi dělala radost mnohem déle než jen pár hodin.

Knižní střípky
03.02.2022 5 z 5

Když jsem si přečetla anotaci knihy, věděla jsem, že si ji musím přečíst, že budu chtít vědět o údajné malé mimozemšťance více. Na druhou stranu jsem se knihy i bála, nebyla jsem si schopná představit, jak se může příběh vyvíjet. Nyní jsem ráda, že jsem neodolala a poznala jsem Jo, Gabea, Ursu, Tabby a Malého Medvěda.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

kramlinka88
30.01.2022 5 z 5

Tohle byla tak strašně krásná kniha, na jednu stranu úplně obyčejná, ale skrývá v sobě neskutečnou hloubku. Když jsem poprvé četla anotaci, věděla jsem, že si knihu musím co nejdřív přečíst. Jde o příběh malé Ursy, která se jednoho dne objeví na prahu domku ve kterém bydlí Jo a převrátí ji život vzhůru nohama jen aby získala svých pět zázraků, což pro nás jsou vlastně úplně obyčejné věci, a to mě přivedlo k zamyšlení, že to, co nám může připadat obyčejné může být pro někoho celý svět či vesmír. Já se do Ursy, Malého Medvěda, Geba i Jo a Tabby úplně zamilovala, opravdu krásný příběh neobyčejně obyčejný :-)

Zuzulinka
28.01.2022 5 z 5

Hezky napsaná kniha. Zvláštní téma.. zajímal mne konec! Konec dobrý, všechno dobré!

pajaroh
19.01.2022 2 z 5

Nenáročné čtení, první polovina mě ještě dokázala zaujmout a občas i překvapit, ale v knize je příliš dialogů na úkor popisů, nelogické zvraty a náhody, opakující se situace a ta přeslazená slátanina závěrem... bohužel to není kniha pro mě.

Jajina564
11.05.2021 2 z 5

Po přečtení knihy jsem hodně rozpačitá. Pořád jsem doufala, že přijde nějaké wow a přišel jen konec.....

Ďumbierka
25.02.2020 5 z 5

Toto je tak nádherná kniha. Ja som to tušila, keď som sa do nej pustila. Tušila som, že mám s knihou nejaké to spojenie, keď som okolo nej chodila. Keď bola vystavená na paneli v práci a naprávala som ju. Kochala sa obálkou a premýšľala nad jej anotáciou.
Pre mňa, áno, hovorím svoj osobný názor a vyjadrujem tu svoje pocity ku knihe, nie som žiadny odborník, ale toto píše moje srdce milovníčky kníh. Pre mňa je to jedna z najlepších kníh, ktoré som mala tú češť čítať a určite to bude jedna z najlepších kníh za tento rok, aj keď sme len na začiatku.
Je skvelá. To prostredie v knihe, príroda na vás dýcha skrz stránky. Už dávno som sa takto dokonale do deja nepreniesla. Postavy v knihe som milovala od začiatku. A ich charaktery a osudy ❤️... To ako nežne a reálne je všetko popísané. Toto chcete čítať!
Som nadšená, smutná, zamilovaná....
Koniec v knihe bol čerešnička na torte a to gradovanie posledných 100 strán, tak rýchlo som koniec knihy nedala už dlho.
Kniha je však úžasná celá, skôr som chcela podotknúť, že potom vám už nedá dýchať. Mne nedala. A ako to skončilo, ako sa všetko vyplavilo napovrch. Áno, čakala som to a to bolo práve dobré. Je to realita písaná s takým citom a s jemným optimizmom v tomto našom svete. A určite musím pochváliť aj prekladateľku S. Klimkovú, vďaka ktorej som sa vedela s príbehom tak vžiť a zobrať si to posolstvo.
A určite sa nebojte tej ľahko magickej a mimozemskej anotácia. Pristúpne k príbehu s otvoreným srdcom a čistou hlavou. ❤️

A ak môžem, tu je pár citátov a myšlienok, ktoré ma uchvátili a veľmi som sa s nimi stotožnila:

“Príšerný tlak ľudskosti na moju dušu.” - Gabe

“Veľa rodín je nepodarených. Dôležité je, koľko je v nich lásky.” - Jo

“Zdá sa, že naše osudy sa stále vznašajú na mori kvarkov.” - Gabe

- takto možno nedávajú zmysel, ale mne áno ❤️