Kde sa les dotýka hviezd

Kde sa les dotýka hviezd https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/419904/bmid_kde-sa-les-dotyka-hviezd-qy1-419904.jpg 4 219 74

Joanna si v rámci vedeckého výskumu prenajme chatu v horách, aby pozorovala hniezdenie vtákov. Jedného dňa sa pri chate objaví bosé dievčatko v pyžamku, ktoré tvrdí, že prišlo z hviezdy. Prítomnosť dievčatka Joane načisto zmení život a nesmierne ho obohatí. Tento krehký a neuveriteľne ľudský príbeh nám pripomenie, aby sme sa občas zahľadeli na hviezdy a vpustili ich žiarivé svetlo do našich životov.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Where the Forest Meets the Stars , 2019

PeťulaV.
11.03.2023 5 z 5

Tahle knížka mě na první pohled uchvátila už jen samotnou obálkou. Narazila jsem na ni úplnou náhodou a když jsem pak viděla hodnocení a přečetla si pár komentářů, tak jsem neodolala a musela jsem si ji koupit. A jsem za to opravdu ráda, protože je naprosto nádherná. Poslední dobou mám štěstí na samé krásné knihy, ale tahle byla jiná, zasáhla mě u srdíčka a v tuto chvíli ji dokonce řadím mezi mých TOP 5 nej. Ten příběh je až pohádkově kouzelný. Autorčin styl psaní mi neskutečně sednul a moc se mi to celé líbilo. První polovina se odvíjí poklidně, žádné zvraty, odpočinkové čtení. Dozvíte se navíc spoustu zajímavých informací z ornitologie, opravdu poučné. Ve druhé půlce se to ale změní a děj nabere spád. To už jsem se nemohla odtrhnout. Místy mi to rvalo srdce na kusy, Jo i Urse jsem držela pěsti i na nohách a moooc jsem si přála šťastný konec. Nebudu prozrazovat, ale za mě byl překrásný a zahřál mě na duši. Postavy mi k srdíčku přirostly taky snad všechny, zkrátka já jsem opravdu nadšená a všem tuhle knížku moc a moc doporučuji. Věřím, že je to jedna z těch, na které se jen tak nezapomíná a já se k ní určitě někdy znovu vrátím. Autorku si hned teď přidávám do oblíbených, na prvotinu opravdu klobouk dolů a nemůžu jinak, než dát 5* a DOPORUČUJI!!!

Augustina
11.03.2023 4 z 5

Tento příběh byl moje "rande na slepo". Kniha, kterou jsem si vybrala v městské knihovně z hromádky krásně zabalených (a nepopsaných) knih v den svátku svatého Valentina.
Obálka je pro mne důležitá, často si knihu vyberu podle ní. Tuto bych si nevybrala. Ne, že by nebyla krásná, ale vytušila bych z ní, že příběh se bude týkat malého dítěte, že to dítě bude trpět, a že celý ten příběh bude trochu tajemný, což jsou témata, která rozhodně nevyhledávám. A přesně tak to bylo. Ale vše bylo napsáno s citem a zajímavě, četla jsem v každé volné minutě a potěšilo mě, že příběh skončil tak pohádkově dobře.

bosorka78
03.02.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha. Úplně jsem viděla malou mimozemšťanku běhat po lesích jak dobře to bylo napsáno. Na první knihu autorky dost dobrý.

Jessica007
20.01.2023 5 z 5

To je tak krásná kniha. Moc hezky se četla. Obálku má také krásnou. I název. Malá mimozemšťanka... Přečtěte si.

mirinda973
02.01.2023 4 z 5

Krásná obálka, která mě ke knize přivedla a nelituji. Hezké čtení

Buchtičkajani
25.12.2022 5 z 5

Moc hezké to bylo. Malé mimozemšťance bych uvěřila všechno. Krásný příběh s krásnou obálkou.

Elena_Dark
18.12.2022 5 z 5

Krásnější knihu jsem neviděla... Když se ponoříte do děje a zamyslíte se nad ním, dojde vám, že po světě chodí spousta lidí, kteří jsou zranění.. jejich zranění ale nejsou vidět...jsou totiž utopené v srdci člověka, který s nimi bojuje. Bolí ho však více, než by si okolí myslelo... není to jako mít třeba zlomenou nohu...je to jako ztratit kousek sebe samotného. Je jen na okolí, zda se rozhodne pomoci a myslím, že hlavní hrdince se to podařilo ukázkově..

evask
06.12.2022 3 z 5

Jdu proti proudu. Nechala jsem se zlákat vysokým hodnocením. Nejdřív jsem myslela, že čtu scifi, přemýšlela jsem, co se z toho vyklube. Čekala jsem víc, 88% je podle mě nadsazené.

danazeskolky
21.11.2022 5 z 5

Snové obrazy z dětství... Mít v pravou chvíli k dispozici pastelky a skicák a poblíž člověka, který má srdce. Možná by se zachránilo mnoho mimozemšťanů. Jenže nežijeme v pohádce, bohužel. Krásná kniha, díky.

Katerina015
09.11.2022 5 z 5

Úžasná kniha

Michelleee
08.11.2022 5 z 5

Moc pěkná knížka s krásnou obálkou. U ornitoložky Joanny se objeví Ursa, dívka, která je velice chytrá, mazaná, hodná, citlivá a čeká na pět zázraků. Co je ale zázrak? Je to skutečné nebo není ? Moc hezky se četlo. Dalším hrdinou je soused Gabe.
(anotace) Než se Ursa dočká posledního zázraku, vynoří se z minulosti bolestná tajemství – a osudy všech tří přátel budou ve hvězdách.

Vknihách
26.10.2022

(SPOILER) Príbeh ornitologičky, predajcu vajec a mimozemšťanky je písaný veľmi jednoduchým štýlom. Hlavné postavy, ako som vám ich opísala v prvej vete, znejú divne. Nemusíte sa však báť. Postavy sú skvelé, každá z nich si prežila svoje trápenia a myslím, že aj tým ich osud zviedol dokopy. Záhadné dievča s bosými nohami v pyžame sa objaví pri Joinom prenajatom dome v blízkosti lesa. Tvrdí, že je mimozemšťanka, ktorá si telo dievčaťa iba požičala na skúšku, ktorá pozostáva z piatich zázrakov. Potom sa môže vrátiť na svoju domovskú planétu. Je naozaj mimozemšťanka alebo nie? Odkiaľ sa to dieťa vzalo a ako je možné, že nikomu nechýba? Jo si robí doktorát po prerušení štúdia kvôli mastektómii v tejto pokojnej vidieckej lokalite. Vďaka mimozemšťanke Urse sa zoznámi s predajcom vajec Gabrielom. Začnú sa priateliť a akosi starať o neznáme dievča. Mala som pocit, že všetko je správne. Gabe trpí depresiami, ale vďaka novým kamarátkam opäť pocíti trochu života. Býva na farme so svojou mamou, ktorá je odkázaná na pomoc.
Tento príbeh je skutočne emotívny. Je jednoduchý svojím plynutím, no po celý čas si lámete hlavu ako sa skončí. Zaľúbia sa Jo a Gabe do seba? Čo sa stane po piatich zázrakoch s Ursou? Je možné aby tvorili rodinu? Pretože z ich spoločne prežitých chvíľ to vyzerá priam idylicky. Príbeh sa odohráva v súčasnosti, takže polícii a sociálke sa hrdinovia nevyhnú. Musím povedať, že v závere sú nervy drásajúce udalosti a šokujúce odhalenia. Jo je neuveriteľne silná ženská hrdinka, tým, čím si musela prejsť a postojom k životu. Gabe mal desivé tajomstvo, ktoré odhalil Jo a zhodou okolností sa aj vďaka nej posunul vo svojom živote a nevidel ho až tak tragicky. No a Ursa? Toto inteligentné, vtipné, priateľské, milé dievča si zamilujete a o to viac vám jej osud nebude ľahostajný. Či sa dočkáte Happy Endu, sa dozviete po dočítaní posledných strán, ale že to bude bez sĺz, to vám nezaručujem.

rejka79
23.10.2022 5 z 5

Krásně se to četlo, příběh vás vtáhne... dialogy a chovani postav bylo zralé a uvěřitelné. Autorka má dobrý vhled do lidí, jejich chování a pocitů...za mě jedna z nejlepších knížek, co jsem za poslední rok četla.

mag097
22.10.2022 4 z 5

Často mám pocit, že u spousty knížek se musím prokousat přibližně prvními 50 stranami, než se děj rozjede. Tady tomu tak není a hned od začátku má knížka skvěle našlápnuto. Naopak jsem si tady vůbec nedokázala představit, jakým směrem se tato 350 stránková knížka bude ubírat.

Prostředek příběhu byl pro mě sice lehce hluchým místem, ale vůbec nelituju, že jsem si knížku přečetla. Asi nejvíc bych ji přirovnala ke knize Kde Zpívají raci, protože jsem při čtení zažívala dost podobné pocity. I tady byl kladen velký důraz na přírodu, i tady hrálo velkou roli osamělé dítě a i tady vznikla krásná romantická linka, která plynula na pozadí celého příběhu, jinak byl ale děj úplně odlišný.

Knížka ve vás budí silné emoce a to já můžu! A navíc, už jenom kvůli té krásné obálce by neměla ve vaší knihovně chybět!

ydnac
09.10.2022 5 z 5

MOŽNÁ PŘIŠLA Z HVĚZD

A možná taky ne.
Ursa je neobyčejná dívka. Velice chytrá, mazaná, hodná, citlivá a čeká na pět zázraků.
Co je ale zázrak?
Každý ho můžeme vnímat jinak. Většina lidí si představí něco jako kouzlo, ale přitom přátelství a láska jsou také velkým zázrakem :-)
Ursa se objeví bosá a hladová u dveří mladé ornitoložky Joann a tvrdí, že je mimozemšťanka.
Nechce od ní odejít, dokud neuvidí právě oněch 5 zázraků…
Joann už zažila těžké chvíle, přišla o maminku, porazila rakovinu, je zodpovědná a rozumná, ale malá Ursa převrátí její život naruby  a nejen ona :-)
Příběh otevírá hodně citlivá témata.
Bylo mi Joann líto, co všechno musela podstoupit kvůli rakovině a vím, že takové zákroky jsou potřeba a rozhodně se není za co stydět.
To co prožila Ursa by nemělo zažít žádné dítě a přesto, že se jedná o fikci, častokrát jsou děti vystaveny strašným situacím.
Třetím hrdinou této knihy je Gabe – soused Joann s nímž má Ursa také svoje plány  a k tomu jí pomáhají její KVERKY :-)
Samozřejmě nesmím zapomenout na Malého medvěda – štěně tuláka . Toho jsem si oblíbila stejně jako Ursu. Joann mu dala jednou najíst a už zůstal…

NÁDHERNÝ PŘÍBĚH

pip11
07.10.2022 5 z 5

Kniha je krásná nejen povedenou obálkou, ale hlavně obsahem, což nebývá tak častá kombinace. Bylo to dojemné a poutavé čtení, kdy jsem knihu ani nechtěla odložit.

Lenka541
25.09.2022 5 z 5

Moc pěkný a dojemný příběh. Vzájemná láska tu zachraňuje a uzdravuje nemocné a zlomené duše hlavních hrdinů. Doporučuji.

Vorlovar
13.09.2022 5 z 5

(SPOILER) Knihu jsem přečetla za 2 dny. Neskutečně mě chytla za srdce. Té malé mimozemšťance jsem to všechno sežrala i s navijákem. :)

okeey
27.08.2022 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla co od knihy čekat, zaujala mě krásnou obálkou, ráda se nechávám překvapit a musím říct, že tohle bych nečekala ani v nejdivočejším snu. Jedním slovem nádhera!
Naprosto dechberoucí příběh, který vás zaručeně chytne za srdce, bude se vám zdát, že stránek je pořád dost a dost, až jste vlastně na konci a nechcete, aby to skončilo.
Urso, malá holčičko, taky bych si Tě zamilovala. Právem se tato kniha zařadila mezi mé top knihy.
Tohle nejde slovy vyjádřit, to se musí přečíst a procítit!

lucakuca
19.08.2022 5 z 5

Ach jo, to zas bylo slzavé údolí, zalila jsem snad celý kraj.
Úžasné. Lehoučce mi to připomínalo knihu: Kde zpívají raci. Neumím to popsat, ale vy, co víte, víte a že jo?