Kde příběh končí

Když Matteo Zevi náhle odešel do Kalifornie, aby se zbavil dotěrného lichváře, jeho život byl vzhůru nohama. O dvacet let později se vrací do Říma stejně nečekaně, jako před lety odešel. Ale jeho návrat zatřese životy blízkých ještě víc, než když utekl. Během života v Los Angeles měl Matteo několik pochybných „zaměstnání“: zajišťoval catering pro filmovou společnost produkující porno nebo se ženil a rozváděl s ženami, které potřebovaly zelenou kartu. Opuštěná první manželka a děti se zatím snažily jít dál. Jeho nejstarší syn Giorgio otevřel Orient Express, nejpopulárnější klub v Římě, a nyní se těší na prvního potomka. Jeho dcera Martina si vzala povaleče, ale problémy jí začaly v momentu, kdy políbila Benedettu, sestru jejího manžela. Matteova druhá žena Federica je jediná, která na něj nezapomněla, a úzkostlivě čekala na jeho návrat. A zatímco každý má starosti s rozmotáváním nitek svých vlastních životů, historie se náhle přihlásí a všední každodenní rutinu všech zúčastněných převrátí vzhůru nohama hrozným způsobem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349930/kde-pribeh-konci-QlC-349930.png 3.120
Vydáno, Omega

Dove la storia finisce, 2016

Kniha Kde příběh končí

andy_nejedla

(+ SPOILER) Knížka se čte dobře, ALE příběh (nebo příběhy) je takový zvláštní. Moc postav, které jsou v knize rozvíjeny, tudíž je vše takové nedokončené. Během knihy mě napadlo, že tohle může skončit jen smrtí všech a nebyla jsem tak daleko od pravdy. Tak moc byla tahle zvláštní kniha předvídatelná. Konec knihy a odjezd do Izraele jsem absolutně nepochopila.

Cechratka

Této knížce je těžké něco vyčítat, je v ní vše, co v ní má být. Přesto když ji člověk čte, nepůsobí tak, jak by měla. Je dokonale udělaným domácím úkolem, do kterého autor nevložil nic navíc, nic, co by čtenáře přinutilo se do postav vcítit, být s nimi, chuti jim porozumět, nebo se i dozvědět, jak to s nimi dopadne. Závěr byl pěknou tečkou pro celý příběh, a jen kvůli němu dávám o hvězdičku navíc.

LenkaAK

Docela čtivě napsaný román. Čtivost a plynulost textu občas přerušil kostrbatý překlad. Větu jsem musela přečíst dvakrát, abych pochopila význam a zjistila, že je to jen špatně česky (slovosled, používání osobních zájmen,...). Naštěstí ne moc často.
Děj se odehrává v současném Římě a odráží tamější moderní společnost. V textu je vidět snaha vykreslit postavy, jejich emoce a pohnutky, ovšem popis nejde příliš do hloubky. Docela plytce vyznívá čekání Federicy na Mattea, zkoumání sexuální nevyhraněnosti Martiny i maloměšťáckost ostatních.
V závěru je příběh seknutý jakože šokující událostí ušitou horkou jehlou, vymyšlenou na poslední chvíli. Vzhledem k délce a snaze o hloubku v předchozí části knihy nejsou prokresleny pocity a další vývoj postav.
Číst se to dá, thriller to není, oddechový román.

MOu598
30.10.2020

Knížka se dobře čte, autor je dobrý vyprávěč. A líbilo se mi i to, že tu byly různé popisy míst, lidí, citů - takové širší popisy než bývá obvyklé, více slov než v úsporných románech - ale slova přece tvoří literaturu.
Bolavý závěr.
Citát: "Když budu ještě chvíli čekat, najdu místo ke spaní v hospici nebo na hřbitově."

pavlusa025
11.06.2020

Zlouhavá, ale konec mě překvapil.

Runinka
06.06.2020

Pro mě neznámý autor,ale četl se hezky.

Evcakop
04.10.2019

Kniha se četla velmi dobře, podle nízkého hodnocení jsem od ní nic moc neočekávala a nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená. Příběh je pohodový, opravdu to není žádný thriller. Rozhodně se mi nezdálo, že by věty byly kostrbaté, celá kniha se četla dobře. Celou dobu jsem přemýšlela o tom, jak to asi dopadne a konec byl velmi překvapivý!

Ivanule
30.03.2019

Vyprávění o životě dvou rodin v Itálii,navnadila abych pravdu řekla mě obálka,příběh byl sice čtivý ale nějak mi pořád v něm něco chybělo,konec mě překvapil jak vše autor zakončil.Upřímně nevím,jestli bych ještě od něho něco přečetla,zase až tak mě ta kniha nechytla a určitě za měsíc si z ní moc pamatovat asi nebudu