Kde příběh končí

Když Matteo Zevi náhle odešel do Kalifornie, aby se zbavil dotěrného lichváře, jeho život byl vzhůru nohama. O dvacet let později se vrací do Říma stejně nečekaně, jako před lety odešel. Ale jeho návrat zatřese životy blízkých ještě víc, než když utekl. Během života v Los Angeles měl Matteo několik pochybných „zaměstnání“: zajišťoval catering pro filmovou společnost produkující porno nebo se ženil a rozváděl s ženami, které potřebovaly zelenou kartu. Opuštěná první manželka a děti se zatím snažily jít dál. Jeho nejstarší syn Giorgio otevřel Orient Express, nejpopulárnější klub v Římě, a nyní se těší na prvního potomka. Jeho dcera Martina si vzala povaleče, ale problémy jí začaly v momentu, kdy políbila Benedettu, sestru jejího manžela. Matteova druhá žena Federica je jediná, která na něj nezapomněla, a úzkostlivě čekala na jeho návrat. A zatímco každý má starosti s rozmotáváním nitek svých vlastních životů, historie se náhle přihlásí a všední každodenní rutinu všech zúčastněných převrátí vzhůru nohama hrozným způsobem......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349930/kde-pribeh-konci-QlC-349930.png 3.113
Vydáno, Omega

Dove la storia finisce, 2016

Kniha Kde příběh končí

Evcakop
04.10.2019

Kniha se četla velmi dobře, podle nízkého hodnocení jsem od ní nic moc neočekávala a nakonec jsem byla velmi příjemně překvapená. Příběh je pohodový, opravdu to není žádný thriller. Rozhodně se mi nezdálo, že by věty byly kostrbaté, celá kniha se četla dobře. Celou dobu jsem přemýšlela o tom, jak to asi dopadne a konec byl velmi překvapivý!

Ivanule
30.03.2019

Vyprávění o životě dvou rodin v Itálii,navnadila abych pravdu řekla mě obálka,příběh byl sice čtivý ale nějak mi pořád v něm něco chybělo,konec mě překvapil jak vše autor zakončil.Upřímně nevím,jestli bych ještě od něho něco přečetla,zase až tak mě ta kniha nechytla a určitě za měsíc si z ní moc pamatovat asi nebudu

Arwen777
20.11.2018

Já jsem v této knize našla, co anotace slibovala. Možná proto, že jsem nečekala thriller, knihu, kde se bude něco dít. Je to sonda do životů lidí žijících v poklidném blahobytu, řešících svoje malé starosti, podivně nespokojených se svými životy, ačkoliv jim vlastně nic důležitého nechybí. Lidí, kteří se pro absenci vážných, existenčních starostí pitvají ve své nespokojenosti a hledají chyby na svém životě a vztazích a jsou překvapivě nervózní a nestálí. Je to o životě nás všech, kteří oproti minulým generacím máme, co chceme, a netrpíme nedostatkem. Přesto nejsme šťastní. Co se musí stát, abychom si vážili toho, co máme? Konec byl na můj vkus až příliš demonstrativní, ale jinak se mi kniha moc líbila. Určitě se k ní ještě vrátím.

Dialinn
26.06.2018odpad!

Na knihu mě navnadil Řím na obálce, po přečtení prvních čtyř stran jsem ji bohužel znechuceně odložila. Divně konstruované věty a úvod do děje místy nedávající smysl přičítám na vrub špatnému překladu i odfláknuté redakční práci. Možná to je prima oddychový román, který ale české vydání totálně zabilo. Italsky neumím, tenhle příběh mi tedy zůstane skrytý...

stju
08.05.2018

Kniha mi připadala hrozně zdlouhavá, stále jsem čekala, že se něco zajímavého stane-a nějak k tomu nedošlo. Rozhodně se nenaplnila moje očekávání, která jsem před četbou měla a opravdu jen tak-tak jsem doklopýtala ke konci.

Tvář vody
Válka světů

italská literatura

Alessandro Piperno
italská, 1972

Kniha Kde příběh končí je v

Právě čtených1x