S těmi nejhoršími úmysly

S těmi nejhoršími úmysly https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225875/bmid_s-temi-nejhorsimi-umysly-U4Y-225875.jpg 4 3 2

Románový debut italského prozaika Alessandra Piperna lze označit za moderní rodinnou ságu, bildungsroman a satirickou fresku v jednom. Jeho vypravěč Daniel, literát a fetišista s masochisticko-introspektivními sklony, v něm popisuje své dětství a dospívání v rozvětvené římské židovsko-katolické rodině s důrazem na svůj komplikovaný vztah k opačnému pohlaví, jeho líčení však zároveň předkládá barvitý obraz římské smetánky v průběhu druhé poloviny 20. století, jakýsi „jarmark marnosti“ naší doby. Příběhem rodiny Sonninových, jejich finančními i společenskými vzlety a pády, se současně táhne zamyšlení nad osudem a podobou moderního sekularizovaného evropského Žida, rozpolceného mezi sionismem a antisemitismem, přijímáním a odmítáním vlastních kořenů a tradic svého lidu.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Paseka

Con le peggiori intenzioni , 2005

zuzi.kovar
15.08.2020 5 z 5

Naprostá bomba. Není to dějová kniha. Navíc je plná výrazů, při kterých jsem nutně musela sáhnout po slovníku cizích slov. Přesto literatura na vysoké úrovni.

Adriana.82
10.12.2018 4 z 5

tohle byl kulomet složitých,dlouhých ,předlouhých vět a souvětí,výrazů a přirovnání ... ovšem pro náročné čtenáře ráj :) zajímavý pohled do židovské rodiny,kde se víra moc neřešila :)

italská literatura

Alessandro Piperno
italská, 1972
2018  61%Kde příběh končí
2015  87%S těmi nejhoršími úmysly

Kniha S těmi nejhoršími úmysly je v