Piano live

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Piano live, druhý díl tetralogie Kde lišky dávají dobrou noc, napsal pod pseudonymem Chaim Cigan známý prozaik a dramatik, vrchní zemský rabín Karol Sidon. V pokračování prvního dílu se příběh ještě více odpoutává od reality, byť s mimořádným smyslem pro reálné detaily, a pomocí převratného vynálezu cestování v čase volně putujeme staletími a kulturami, objevujeme jejich kouzla i slabiny, abychom nakonec zjistili, že určující v každé době i v každém ze světů jsou lidské vlastnosti a vztahy, které základně utvářejí náš život. Existence paralelních světů, do nichž je možno vstoupit, ba je i pozměnit oproti nám známé historii, vytváří složitý propletenec reálného, možného, pravděpodobného i zcela fantaskního. I tentokrát se setkáváme s nesmírně uvěřitelnými a neheroickými židovskými hrdiny, s pestrou škálou základních filosofických otázek, s mnoha co by bylo, kdyby..., na něž se autor snaží odpovědět prostřednictvím historie paralelních světů. Jak už k psaní Karola Sidona patří, nemůže v knize chybět svérázný humor, hluboká znalost starozákonního světa, překvapivé promýšlení jiných cest, široké znalosti z mnoha oborů a nepřeberné bohatství českého jazyka. První vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242483/piano-live-242483.jpg 415
Série

Kde lišky dávají dobrou noc 2.

Žánr
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno, Torst
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Piano live

bleekemolen
26. února

Naprosto excelentni. Uctiva poklona autorovi, kteremu uz nestaci volne cestovat casem. Pribeh se nyni rozbiha do alternativnich svetu a libuje si v casovych paradoxech a jejich vlivu na historicky vyvoj.
Nechapu, jak to pan rabin dela, jeho fantazie nezna hranice, i tak vsak dokaze udrzet naprostou logicnost i smysluplnost sveho vypraveni. Genialni autor!