Kde jsi chodil, Satane?

Kde jsi chodil, Satane? https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170057/bmid_kde-jsi-chodil-satane-48H-170057.png 4 11 5

Pět humorných povídek z českého venkova v dobách "císaře pána". Za pohádkovou formou vyprávění hrůzyplných událostí z loupežnických časů se mihne satirický šleh na špatné lidské vlastnosti i na dnešní vztahy mezi lidmi.

Česneksmedem
09.04.2020 5 z 5

Jsem přesvědčený, že zde na těchto stránkách je to velóčený, ale někde jinde by se snad mohl(a) najít nějaký(á) trouba, jenž by toto milé a poučné počteníčko podcenil(a) a naznali, že jde pouze o jakousi blbůstku či drobnůstku pro dospělé. Ale bacha na Valacha!!! Loupete jednotlivé příběhy jako cibuli, a ty horní sukýnky jsou dost nahnilé a nápadně podobné našim necnostem. Samotná cibulka pod nimi je však nádherná, šťavnatá, voňavá a zrovna v těchto nemocných časech i uzdravující. Tak dobrou chuť!

jprst
02.10.2019 4 z 5

Už v době vydání pan Nepil naznačil, že umí a ono mu to i vydrželo.

retrivr
03.02.2018 5 z 5

Skvělá knížka.

kolacky
31.01.2017 5 z 5

Na to, jaký byl pan Nepil vlídný pohádkář a chalupář, tady bohužel přesně vystihl i českou malost a závist... Pan Nepil prostě UMĚL.

moore.allonsy
07.01.2017 4 z 5

Humorná oddychovka, když zrovna nemáte jiné knížky při sobě. Při čtení pěkně odsýpá. :)