Každé lidské srdce

Každé lidské srdce https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20994/kazde-lidske-srdce-20994.jpg 4 10 4

Důvěrné deníky Logana Mountstuarta Dějiny dvacátého století na pozadí bouřlivého životního příběhu fiktivního spisovatele. Deník umělce a bohéma začíná v roce 1923, kdy jeho autor dovršil sedmnáct let života. Od té chvíle až téměř do konce tisíciletí promítá hrdina svůj život do nepravidelných, často jakoby útržkovitých zápisků, které postupně skládají obraz jeho života, prosycený důvěrně známou vůní bouřlivého dvacátého století. Zmítán neklidnou povahou poznává řadu zemí, ve stylu Járy Cimrmana či Forresta Gumpa je naroubován do životů skutečných lidí. Hlavní důraz ale stále spočívá na soukromé, ba nejintimnější vrstvě jeho bytí. Fikce kontinuity osobnosti a jejího vývoje v průběhu sedmdesáti let života je zde pozoruhodně přesvědčivá.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Baronet

Any human heart , 2002

Marcela52
27.01.2021 4 z 5

Od tohoto autora jsem už četla lepší knihy. Moc se mi například líbil román "Pod hvězdnatou vlajkou" nebo "Brazzavillská pláž". Čekala jsem tedy mimořádný zážitek, ale bohužel to nebylo ono. Tak asi do půlky jsem četla s chutí, ale pak to začalo být zdlouhavé a těch postav, příhod i různých prostředí bylo příliš. Určitě měl hlavní hrdina zajímavý život, ale na mě toho bylo příliš, takže dávám o hvězdičku méně.

ajaworld
21.10.2020 1 z 5

Pro mne bylo čtení víceméně trápením a jsem ráda, že to mám za sebou. Nejsem si jista, že je to "tak neuvěřitelně lidské". Silná je pro mne pouze poslední kapitola, to ano.
Text je zatížen mnoha postavami, které se obtížně pamatují, též mnoha francouzskými výroky (nepřeloženými) a méně podstatnými historickými reáliemi. Nebavily mne kapitoly válečné a africké, to byl trochu chaos. Ani hlavní postava mi bohužel nebyla příliš sympatická, ale nechci morálně soudit. Můj šálek to není.
Tedy hurá, mám to za sebou a od autora nic jiného již zkoušet nebudu.

kjama
21.09.2018 4 z 5

Neuvěřitelně britské. Neuvěřitelně lidské.

ales6331
31.10.2015 5 z 5

Tahle kniha vam da neskutecnou chut zit. Stoji to za to i kdyz je to nekdy smune. Boyd je u nas nedoceneny.

spisovatelé fiktivní životopisy

William Boyd
britská, 1952
2007  82%Věčný neklid
2015  69%Sólo
2004  78%Každé lidské srdce
1995  88%Zmrzlinová válka
1995  92%Brazzavillská pláž

Kniha Každé lidské srdce je v