Ohnivá kázeň

Ohnivá kázeň https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/279118/bmid_ohniva-kazen-YTN-279118.jpg 4 259 57

Kázání ohně série

1. díl

O štyristo rokov po jadrovom výbuchu, ktorý zničil civilizáciu aj prírodu, sa stal zo Zeme primitívny svet. Hoci sa radiácia stratila, z neznámeho dôvodu sa rodia iba dvojčatá. Jedno dvojča je vždy alfa – po všetkých stránkach telesne dokonalé; a druhé omega – postihnuté väčšími či menšími deformáciami. Spoločnosti vládne Koncil álf, ktoré si privlastnili to málo zdrojov, čo zostalo na svete, zatiaľ čo omegy odvrhujú a vypaľujú im na čelo značky. Alfy hlásajú svoju nadradenosť, no napriek všemožnému úsiliu nevedia uniknúť pred krutou skutočnosťou: keď zomrie jedno z dvojčiat, zahynie aj druhé. Cass je vzácny typ omegy postihnutej jasnovidectvom. Zatiaľ čo jej brat Zach získa moc v alfskom Koncile, ona sa odváži snívať najnebezpečnejší sen zo všetkých: sen o rovnosti. Za to, že si predstavuje svet, v ktorom by si boli alfy a omegy seberovné, má ju na muške Koncil aj hnutie odporu omeg.... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

The Fire Sermon , 2015

Katherine271
28.10.2017 2 z 5

Kniha se vlekla, na začátku to ještě docela ušlo a líbil se mi retrospektivní pohled, ale od 2. poloviny se děj začal opakovat a konec mě naštval. Se Zpovědnicí by se dalo ještě hodně pracovat. Další díl si asi nepřečtu.

planet129
21.10.2017 1 z 5

Po skoro 2 týdnech jsem se konečně donutila knihu odložit. Příběh se neskutečně táhl, dle mého by kniha mohla mít o 80 stran méně. Pro mě je to největší zklamání za celý rok. 1 hvězdiču jsem dala za nápad

parvitas
17.10.2017 3 z 5

Ako to, že som túto knihu zabudla ohodnotiť?
No, asi nebola až taká úžasná...
Ale aj po dlhšom čase si pamätám tú hlavnú tému o prepojenosti súrodencov -dvojičiek.
A pripomínalo mi to skôr sériu od Dashnera, pocitovo, nie dejovo (čiže ani toto ma až tak nebavilo). Začiatok nudnejší, ale záver bol celkom akčný.
Inak, práve táto myšlienka prepojenia v živote a smrti bola v celkom meradle naozaj zaujímavá - ako sa pozerali na tých s darom (či prekliatím a postihnutím) a kto bol vlastne otrokom čoho - sloboda a lepšie podmienky len pre tých zdravých, vydeľovanie postihnutých na okraj spoločnosti a podobne - chránenie ich života, aby mohli žiť...
Aj tak nechápem tých rodičov, že nemilovali svoje deti rovnako... :( Neverím, že všetci boli takí obmedzení a podľahli tlaku okolia.

zuzuzajda
11.10.2017 4 z 5

Velmi čtivá knížka, zajímavý příběh, zase trochu změna oproti klasickým tématům ve stejném žánru. Takže za mě rozhodně stojí za přečtení. Bude další díl? Ráda si přečtu. Škoda, že další díly bývají v poslední době s velkým časovým odstupem. Když člověk čte více knih stejného žánru, je potom složitější se k příběhu vrátit....

Šárušš
26.09.2017 4 z 5

Kniha mě ze začátku naprosto pohltila. Bavilo mě číst hlavně o minulosti Cass a Zacha a jak se prolínala dějová linie současnosti se vzpomínkami Cass.
Myslím, že spojit dvojčata byl skvělý nápad. Jen nějak nedokážu představit jiný konec, než vyvrazdeni celého lidstva.
Nevím proč, ale postredek knihy mi přišel, že se strašně táhnul, cesta Cass a Kipa, byla strašně zdlouhavá.
Když se dostali na Ostrov, tak mě kniha zase znovu pohltila.
Autorka dokázala překvapit.

Už se těším na další dil, zajímá mě, jak to dopadne.

Mark.
20.08.2017 4 z 5

Přijde mi nutností pokračovat v dalších dílech. Zde bylo zatím seznámení se situací, a dohady jejich plánů. Kipa mi je líto a bez zpovědnice jsem zvědavá, jaké další riziko se vyskytne. Před dočtením jsem přečetla tři další knihy. Ne proto, že bych si chtěla děj užívat a přemýšlet nad tím, ale byly zde pasáže, které se vyloženě táhly. Celkový děj i námět byl poutavý a bez toho, by mi krásná jazyková proporce nestačila.

roso.mak
10.07.2017 3 z 5

Kdybych měla dvojče mrzáka, který kdyby zemřel, pak bych šla s ním, byl by to ten nejopečovávanější mrzák celého světa. Tady je pošlou do pr...pustin chcípat hlady. S touhle taktikou by měli už dávno vymřít. Ale pokud vám to nebude bránit ve čtení, je to jinak docela fajn kniha. Možná dám šanci i pokračování.

RemiBlack
14.06.2017 4 z 5

Dobré, ale ne výborné. Jako začátek série moc dobré - těším se na další díl. :) Nápad jako takový je na šest* z pěti*, ale občas mohl být děj promyšlenější. Asi se připojím s drobným spoilerem, že cesta na ostrov mohla být náročnější. K milostnému trojúhelníku se radši ani moc nevyjádřím. Je vsazený velmi decentně a docela nenápadně (to jen já jsem zatvrzelý odpůrce). Nejpromyšlenější/nejzajímavější postava je za mě Kip. Krysař (to jméno!) mi připadal jako mírně plochá postava. To jsou ale všechno detaily. Celkově příběh ubíhá docela plynule a zábavně. Kdyby šlo dát čtyři a půl hvězdičky, jsou tam. :)

blackdarkness
08.06.2017 4 z 5

čekala jsem knížku dějem svižnější, námět se mi líbil a konec nebyl špatný, rozhodně mě zajímá jao to bude dál a celá trilogie skončí

martina.culik
29.05.2017 5 z 5

Další dystopický román se svým vlastním světem. Provázání dvojčat a způsoby řešení Alf, jak se bránit před Omegy, kteří je ohrožují - ať už přímo nebo nepřímo, mě zaujal.

Jakahol
09.05.2017 3 z 5

Na začátku jsem byla s knihou velmi spokojena. Pěkná atmosféra, zajímavý námět, napětí ... Ale v jednu chvíli se to zlomilo a příběh se stal opakováním toho samého dokola. Samozřejmě to bylo obohacené změnami prostředí a trochu se posunujícím dějem, ale zklamalo mě, jak moc se vše odvíjelo podobně jako ve všech knihách tohoto žánru. Cass byla příjemnou hlavní hrdinkou, ale dojem pokazil Kip, který mne nezaujal. Jako mnohem lepší postava se mi jevili Krysař s Zoe. Konec mě neohromil, jelikož jsem přesně toto bohužel čekala. Čtení bylo celkově zábavné, ale neočekávejte zázraky.

MirijamFrankl
28.04.2017 5 z 5

Zrovna jsem dočetla a jsem naprosto nadšená.
Nápad-dokonalý,originální,takové dělení,základ s dvojčaty,to tu ještě nebylo.
Děj je napínavý od začátku dokonce,plný nečekaných zvratů,které jsem nahlas oceňovala výkřiky.Neobsahuje logické nonsensy.
Líbí se mi,že autorka postavy hodně promyslela.Každá má své dobré i zlé vlastnosti a hlavně hlubokou minulost(hlavně Kipova historie,ta mě úplně dostala).
Autorčin styl psaní jsem si jednoduše zamilovala,skvěle popisuje akce,daří se jí popisy krajina,takže to není nevýslovná nuda a oceňuji i její dobré dialogy.
Moc mě mrzí,že do češtiny nebude přeložena dvojka,tak ji budu muset přečíst na čtečce v angličtině,ale co se dá dělat.
Za mě Haigová obrovský aplaus a jedničku s hvězdičkou.

SeverusSnape
04.04.2017 5 z 5

Mě se to osobně velmi líbilo.Námět fakt bomba Dvojčata Alfa jedinci a Omega s nějakou fyzickou nebo mentální psychickou vadou,kteří jsou spojení jedním životem.Zemře jeden,tak zemře i druhý.
A mocní Alfové se starají,aby se jim Nic nestalo,a to tak,že je drží proti jejich vůli pod zámkem.Četla jsem jedním dechem.A chci další díl prosím :'(

DanielŠ.
22.02.2017 5 z 5

Kniha byla naprosto úžasná s ještě úžasnější obálkou. Námět dvojčat, která umírají spolu, byl fantastický. A k tomu ještě byla kniha napsána tak krásně, že se četla úplně sama. Konec mě dostal tak, že jsem chvíli koukal do zdi s otevřenou pusou. Moc se těším na pokračování. Můžu jenom a jenom doporučit.

hellena1523
05.02.2017 4 z 5

Okolo knihy jsem dlouho tak nějak chodila a nevěděla, zda se do ní pustit nebo ne, až jsem podlehla a musím říct, že jsem byla od první kapitoly chycena do autorčiných sítí. Myšlenka dvojčat, která se rodí tak, jak se rodí a jejich osud je předem nějak dán, mi přišla moc prima. A analogie s koncentračními tábory mi přišla naprosto skvělá, protože nebyla ani příliš vtíravá a vnucovaná, nijak křečovitá, ale zároveň velmi citelná.

clariana
03.02.2017 3 z 5

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem trochu víc. Chybělo mi, že mě ta kniha do sebe úplně nepohltila. Žádná postava mi tak nějak nepřirostla k srdci. Nějaké části, podle mě, byly zbytečně moc rozsáhlé. Ale i tak se mi kniha příjemně četla a už se těším na další díl. :)

lenakf
29.01.2017 3 z 5

Na to, že tento žánr opravdu miluju, jsem se touto knížkou musela docela prokousat, nápad a myšlenka knihy je opravdu originální, ale něco mi tam prostě chybělo.... po dalším díle asi pravděpodobně nesáhnu, ale tak je to takový slušný průměr u kterého akorát za týden nebudete vědět, o čem to vlastně bylo. :)

warca
11.01.2017 3 z 5

Nápad se mi opravdu líbil a kniha se dobře četla. Nakonec mi ale v hlavě utkvěla spíš ta historie dvojčat než příběh samotný. Taky láska mezi Cass a Kopem byla knihou tak nenápadně protknuta, až jsem najednou zjistila, že ho Cass vůbec někdy líbala apod. Jako vážně? Kdy se to stalo?
Konec byl krásně roztažený, ne uspěchaný.
Je fakt, že jsem knihu na mé poměry četla docela dlouho. Nějak mě nestrhla.

Shira27
04.01.2017 2 z 5

Tuhle knížku jsem četla skoro dva měsíce. Asi mě přivedla do čtecí krize, ale nakonec jsem se jí prokousala.

První třetina knihy byla zajímavá, docela mě bavily ty "flashbacky". Ale od půlky knihy jsem se musela do čtení nutit. Popisy jak prostředí tak pocitů a vlastně všeho možného, začaly být dlouhé a nudné. Bylo tam hodně přirovnání, u kterých jsem musela chvíli přemýšlet, co vlastně znamenají a jak si to mám představit a já nemám ráda, když musím nad knihou takto přemýšlet.

Dále musím určitě zmínit chování naší hlavní hrdinky. No co to sakra je? Celou dobu si pořád stěžuje, že jsou neustále na útěku, a že nemají pořádné útočiště, nemají co jíst, a že vlastně za všechno můžou oni a takhle pořád dokola. Milostná zápletka? Nuda, klišé, předvídatelnost. Cass myslí jen na sebe a snaží se být hrdinou, ale já jí to teda nevěřím. Fakt mi nesedla.

Příklad, který prostě musím zmínit... Nechápu jejich logiku. Připravují se na útěk, dostanou nůž na svou obranu, co udělají? Schovají si ho do vaku. WTF? Jako vážně? To by udělal opravdu, promiňte mi výraz, idiot.

Děj byl chvílemi předvídatelný, možná příliš složitý a nudný, a to mě apokalyptické příběhy baví, ale tohle teda ne. Nechápu, jak může mít hodnocení přes 80%. Pokračování číst nehodlám, možná pokud recenze budou tvrdit, že je stokrát lepší než první díl, nebo když nebudu mít co číst, a to já mám co číst!

Dakarianna
23.12.2016 5 z 5

Všechny postavy mě moc bavily, celkově se mi líbil nápad (výbuch, dvojčata,..). Z knížky jsem byla fakt moc nadšená, není to klasická YA dystopie, kde je milostný trojúhelník, feministická a nebojácná hlavní hrdinka a všichni jí padají k nohám. Pecka.