Okamžiky naděje

Okamžiky naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515424/bmid_okamziky-nadeje-s0m-515424.jpeg 4 25 25

Kávová dynastie série

< 2. díl

Cáchy, 1946. Eberhard Ahrensberg otevírá obchod s kávou. Zásoby se ale tenčí, a navíc ho pronásleduje vina za to, že jeho sousedé skončili v koncentračním táboře. O desítky let později se dědičce kávového impéria Corinne daří v podnikání i v lásce. Když se však objeví Noemova expřítelkyně, Corinnino štěstí je ohroženo. Útěchu nachází v dopisech od ženy z dědečkovy minulosti a jeho deníku. Dokáže se poučit z toho, co se kdysi její rodině přihodilo?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: ekniha , Motto

Die Kaffeedynastie - Momente der Hoffnung , 2021

xxbarbarelaxx
27.04.2024 5 z 5

Hezký román, kde hraje prim káva. Líbí se mi prolínání historických rovin (minulost a spučastnost). Příběh se čte snadno, je to oddechové čtení.

Kristulda
30.12.2023 5 z 5

Hezký román, líbí se mi obě dějové linky, ta historická o malinko víc. Není to přeslazené a díky čtení o kávě mám na ní chuť. Těším se na další díl.

alnahu
18.07.2023 3 z 5

I v druhém díle se vydáme do Cách a setkáme se s rodinou Ahrensbergů. Cornie převzala rodinnou firmu s kávou a daří se jí ,nakupuje a prodává nové druhy kávy.
Do knihy je také vsazen příběh Jacoba a Rebecci Rosenbaumových,kteří byli uvěznění v koncentračním táboře v Buchenwaldu,odkud byli v dubnu 1945 osvobození.
Tento díl již nebyl tak čtivý,jako ten první.

Szilvia1
14.06.2023 2 z 5

Knížka je plná kávy,je to oddechová knížka,kde se nic moc věcí neděje.Ještě nevím,či si přečtu i třetí díl,kdyby vyšel.

Imor
30.05.2023 3 z 5

Druhý díl ságy opět plný vůně kávy. Jednoduchá kniha, která se snadno čte. Kniha se může číst i bez přečtení prvního dílu, neb je zde vše dobře připomenuto.

Martule44
30.04.2023 3 z 5

... vůně kávy provází i druhý díl této odpočinkové ságy, která byla opět protkána špetkou starostí, spoustou lásky a dobrými recepty na závěr :-)

romantika

Paula Stern (p)