Kavárna na konci světa

Kavárna na konci světa https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514343/bmid_kavarna-na-konci-sveta-Ywf-514343.jpeg 4 82 23

Reklamní manažer John se cestou na dovolenou, kde chce uniknout frustraci z práce, účtů a do jisté míry i života obecně, ocitne v malé kavárně uprostřed ničeho – chce si tam odpočinout a dát si v klidu něco k jídlu. Na zadní straně jídelního lístku ho ale zarazí tři neobvyklé otázky: Proč jste tady? Bojíte se smrti? Cítíte se naplnění? Cesta na vytouženou dovolenou se tak stává exkurzí do vlastního nitra a hledáním východiska z koloběhu života a pocitu ztráty kontroly nad svým osudem. Jednoduchý příběh, který dokáže změnit život každému, kdo se v něm snaží najít své místo. Hlavním poselstvím této útlé knihy je návod, jak vykročit na cestu k plnohodnotnému životu. Člověk by neměl snít o tom, co bude dělat v důchodu, až bude mít čas všechno si užít. Život se nemá odkládat, ale žít. I když jsme přesvědčení, že o smyslu své existence už víme všechno, nikdy jsme se nad ním ve skutečnosti hluboce nezamysleli. Příběhy o karetě obrovské nebo rybářovi jsou prosté, ale naplněné základní moudrostí o nesmyslném pachtění nás lidí.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: ekniha , Kazda

The Cafe on the Edge of the World , 2003

bookcase
01.05.2023 4 z 5

Milé čtení, trochu k zamyšlení. Kam se ubírá váš život, jste spokojeni? John v neotřelé kavárně narazí na tři zásadní otázky, které mění jeho dosavadní pohled na životní cestu.

Áňa 998
09.04.2023 5 z 5

Často přemýšlím, jestli se můj život ubírá správným směrem. Tahle kniha tedy přišla jako rána z čistého nebe. Je zde nabídnut příběh muže, který nevěděl. A tak se dostal na místo, kde mohl přemýšlet o tom, jak se svým životem naložit. Několikrát jsem se zastavila a přemýšlela. Krásná, útlá filozofická kniha, která Vás donutí se zamyslet nad vlastní existencí.

lucakuca
30.03.2023 5 z 5

Nečekaná, nezvaná, jednoduše podaná a jemně napsaná.
Kniha, která přišla v ten správný čas. V ten čas, kdy se utápím, zamýšlím a necítím se být svou milovanou. Být já.
Milý čtenáři, pokud jsi taaaaak úžasný, skvělý a nemáš čas řešit prkotiny a rozebírat je na psychokostičky, určitě knihu nečti. Nenastal tvůj čas. Tvůj čas nastal, když nevíš a vědět chceš.
Po přečtení mě mé myšlenky vyzvaly na tango a s nádhernou růží příslibu naplnění SVE (smyslu vlastní existence) provádějí se mnou prudké otočky "CO KDYŽ" a "TO NENÍ JEN TAK" či "NEBO JE". Ach jo. Vím, že mi teď bude pár dní trvat, než dotančím a... A vlastně nic nevím, jen to, že mi ZATÍM myšlenky vzkazují: "Živote, třes se!"