Výkupné pro krále

Výkupné pro krále https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/329390/bmid_vykupne-pro-krale-aUP-329390.jpg 4 285 66

Čtvrtý díl ze série o komisařce Katie Maguirové. Komisařka Katie Maguirová pronásleduje sériového vraha. Je slunná sobota a irská svatba je v plném proudu. Gaelská kapela vesele vyhrává. Svatební hostina však má už brzy hrozivě skončit. Ve spodním patře dortu totiž svatebčané najdou uříznutou hlavu místního cukráře. Katie Maguirová nemá žádná vodítka — dokud za děsivých okolností nezmizí další místní podnikatel. Zdá se, že vraždy odkazují na Erinské velekrále, krutý gang mučitelů a vyděračů. Jsou to nebezpeční lidé. A aby Katie svedli ze stopy, nezastaví se před ničím. ----- Masterton kombinuje dvě své silné stránky: krimi zápletku a hororové prvky — a tato kniha je důkazem, že i po změně žánru autor zůstal mistrovským vypravěčem. Masterton sebevědomě prokazuje své schopnosti tím, jak se dokáže vcítit do obětí, konfrontovaných s nevýslovným násilím, a do samotné postavy komisařky Maguirové, která zůstává přesvědčivě lidská. Pokud jste ještě nečetli ani jeden díl série, přečtěte si teď všechny čtyři. – DAILY MAIL... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Taken for Dead , 2014

Didi15
06.04.2017 5 z 5

Kniha zajímavá. Katie mám ráda. I když tedy pachatelé byli jasní, to nešlo jinak.

Laura99
28.03.2017 5 z 5

Moc se mi líbila, těšila jsem se na tuto knihu a nezklamala.

Aleen
07.03.2017 4 z 5

Tyhle detektivní příběhy s prvky hororu mně berou. Mastertona jsem přihodila ke svým oblíbencům hned po "Kostech". Pro mně....strhující čtení, bezva odreagování od běžného života, velká zábava (ne ve smyslu že když někoho zabijí, nebo mučí, můžu se strhat smíchy, ale že mně to baví...pořád to zní divně, ale snad víte, co tím myslím :-) ...). Fakt je, že tento autor má celkem dost originální náměty. Takže ho všem doporučuji, ale vezmněte to od první knihy série!

Hella
06.03.2017 4 z 5

Po zklamání z Červené lucerny opět nadšení. Jen - Katie mi tentokrát přišla trošku nedovtipná, padouši byli jasní hned v první půlce knihy.

Ivana11
28.02.2017 5 z 5

Napínavé, čtivé, ostatně jako všechny předchozí knihy autora.

Globuska
09.02.2017 4 z 5

Irská mafie, podivné mocenské aktivity a žena uprostřed mužského světa, kde nic nedostane zadarmo. Super zápletka ne? Když k tomu přidáte trochu toho hororu, stříkající krev všude okolo, sem tam useknutou hlavu, máme bezva koktejl detektivky a hororu, který vás pohltí a na konci vyplivne jako žvýkačku. Za mě pěkné zpestření detektivního žánru, napínavý příběh, který graduje až do samého konce.