Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481011/bmid_kastanek-ZoV-481011.jpg 4 1958 1958

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Siege03
16.03.2021 5 z 5

Super,az do konce napínavé,kdo je vlastně vrahem.Doporucuji

onyx84
15.03.2021 4 z 5

Tak takovýhle knížky můžu!!opravdu super počteníčko...pachatele sem těžce netrefil :) jen hvězdu uberu za,ať nic neprozradím,dořešení otisků na panáčcích...

Hani77
02.03.2021 5 z 5

Po dlouhé době mě nějaké dílo zaujalo tak moc, že jsem četla každou volnou chvilku a nemohla se odtrhnout. Oceňuji kratičké kapitoly. Místy to bylo děsivé, ale rozhodně velice napínavé. Překvapivé rozuzlení, podezřívala jsem hodně lidí, kromě toho pravého člověka.

vera4669
01.03.2021 5 z 5

Tak tohle bylo velké překvapení. Knihu jsem měla nějakou dobu v knihovně a stále ji odkládala kvůli "lepším" titulům.. Chyba, tohle byl doslova zapomenutý poklad. Od začátku mě dej vtáhl a nepustil mě do poslední stránky. Skvěle postavený děj, vůbec jsem netušila, co, kdo, proč, za mě opravdu super kniha a autora šup do oblíbených

KudrnatáHolka
25.02.2021 5 z 5

Díky krátkým kapitolám se mi podařilo do knihy začíst velmi rychle. Příběh byl napínavý, místy dost drsné až nechutné scény, kdy jsem se svou čtenářskou imaginaci snažila raději krotit (stejně se nedala). Pachatel inteligentní a aspoň jsem byla patřičně překvapená, když se můj tip absolutně neshodl s realitou. Mezi jednotlivými případy byly dobře promyšlené, detailní souvislosti. Velmi silná zaujatost proti Hessovi a popírání očividných faktů byly v knize časem až otravné a k vzteku - ale to je asi střet mojí naivity s tím, že i v takových situacích, jako je řešení brutálních vražd, jsou lidi, kteří řeší svoji kůži a zadní vrátka.

P-puma-
22.02.2021 4 z 5

Pro mě veliké překvapení. Dobře sestavený případ, skvělý pachatel a výborné rozuzlení.

TerezaaBaarova
21.02.2021 5 z 5

Co je asi nejdeštivější jsou dětské říkanky v knihách pro dospěláky. Z toho fakt zamrazí.

Severská detektivka/thriller, kterej chceš číst, obsahovala všecko, co chceš - zápletku, symbolické vraždy, detektiva, policajtku, psychopata a dobrej konec.

monika011
21.02.2021 3 z 5

Kaštánek je kniha, která nabízí pomalý rozjezd. Na začátku jsem měla problém se začíst a krátké kapitoly tomu vůbec nepomáhaly. Měla jsem zmatek ve velkém množství jmen a ztrácela se v poněkud kostrbatém překladu. Zhruba od poloviny ale začíná pořádná akce, která se ale bohužel v konečném efektu moc táhne a ubere to knize napětí. Jako obrovské plus vnímán nápad s kaštánky a celkově motiv vraha. Jen je škoda, že autor nedává možnost čtenáři si vytvořit vlastní konspiraci, protože vrah je pořád napřed a mezi řádky ho prostě odhalit nelze, protože autor žádná skrytá vodítka neposkytne. Rozhodně si ale myslím, že Kaštánek stojí za přečtení. Navíc obálka knihy je skvostná.

martina2540
19.02.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, hlavně od druhé poloviny byla hodně čtivá.

Ivulik7
11.02.2021 4 z 5

Severská krimi mě jeden čas opravdu bavila a proto jsem se na tuto kniho hodně těšila. Ze začátku špatná orientace v postavách a ani hlavní postava policistky mě neoslovila. Knihu jsem na čas odložila. S odstupem musím říct, že se dala číst - zajímavá zápletka. Ovšem nepatří mezi TOP.

asam
07.02.2021 3 z 5

Moc mě to neoslovilo. Zdálo se mi to zbytečně rozvleklé, překombinované.

MamaKnihomolka
31.01.2021 3 z 5

Tuto knihu jsem si měla v plánu přečíst alespoň rok...konečně na ní přišla řada. je to rvní autorova kniha odehrávající se v Dánsku. Severskou knihu jsem dloooouho nečetla proto to pro mě nebylo jednoduché. Možná je to tím překladem, možná ne, ale text se mi špatně četl. Byl takový kostrbatý.
Záhadné vraždy, kde na místech činu je vždy nalezen panáček z kaštanů mě velmi zaujaly a na knihu jsem se těšila. Ze začátku jsem byla lehce zmatená v postavách a ztrácela orientaci kde co a kdo, nehledě na to, že je příběh psán z mnoha postav, takže jsem se musela hodně soustředit abych věděla o koho se jedná.
Detektivka Thulinová se podle mě jako detektivka vůbec nechovala, rutinně dělala to co se při vyšetřování dělat má, ale jinak, že by namáhala hlavinku mi nepřišlo (alespoň do 200 stran knihy). Hlavně byli všichni proti Hessovi zaujatí hned od začátku, ale mě byl sympatický víc než Thulinová. Případ je postaven na násilí a ohavnostech na dětech, kdo je citlivější tak nedoporučuji, i já jsem to těžko zvládala.
Musím říct, že mě kniha zklamala, pořádně mě začala bavit až cca od půlky. Podezření na vraha jsem měla správné což se mě často nestává. Případ byl ale dobře promyšlený, i když bych tam měla nějaké otázky k případu, ale nakonec to bylo i zajímavé. Na čtyři hvězdy to nemá protože mi v hlavě nezůstane dlouho, ale stojí za přečtení.

EliskaD
29.01.2021 4 z 5

Kniha, která se se svou brutálností řadí k mnoha knihám Nesba nebo dalších severských autorů. Z té brutality a dalších popisovaných okolností šel opravdu mráz po zádech. Příběh byl napínavý a nepředvídatelný, přesto do sebe dějové linky velmi promyšleně zapadaly. Přesto že byl vrah odhalen asi v poslední pětině, bylo i nadále co číst a příběh ještě gradoval. Ubírám jednu hvězdu za obrovské množství postav, které autor vysypal z rukávu všechny najednou a nedal prostor se s nimi postupně seznamovat. Byla jsem tedy první polovinu knihy zmatená, kdo je vlastně kdo...

skrytourka
25.01.2021 1 z 5

Po všech recenzích jsem si Kaštánka koupila.Presto že miluju tenhle žánr, kniha mě absolutně nezaujala. Několik pokusu se do knihy začíst a přesto jsem knihu nakonec odložila a po několika pokusech se k ní vrátit ji nakonec prodala.Za mě tedy tentokrát palec dolů.

Malíček
24.01.2021 4 z 5

Běžně detektivky ani krimi příběhy nečtu, ale tuhle jsem měla náhodou doma (protože má skvělou obálku!) a navíc se mi hodila do Čtenářské výzvy.
Musím říct, že se mi to celkově líbilo. Bylo to brutální, nepředvídatelné, tajemné i napínavé, zároveň ze začátku poměrně matoucí (zvláštní jména postav i měst haha) na orientaci a ke konci už jsem měla pocit, že se to docela táhne.
Knihu ale hodnotím velmi pozitivně a myslím, že milovníkům severských krimi by se rozhodně mohla líbit.

e.s.e.t.
22.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Nestydím se za to, že mám ráda knihy, kde je hodně krve, sekery v hlavách a podobně. Stejně tak mám ráda takovou tu lehce dusivou atmosféru, která Vám nedá a musíte číst "už jenom jednu kapitolu! víc ne!".
Kaštánek splňuje tu klasickou severskou linku úchylností, které se protínají celým dějem, totálně zavrženíhodné chování se k dětem, bylo v tomto případě možná už moc. Ve výsledku to ale nevadilo. O tom kdo je vrah jsem měla svoji teorii, ale ta se nakonec nepotvrdila. To beru vždycky jako dobré znamení, že mě autor dokázal obelhat a udělat tak příběh ještě o něco zajímavějším.
Co se týče pokračování, dá se s ním asi počítat, ale nemám ten trýznivý pocit, že bych potřebovala vědět jak to dopadne, za což autorovi moc děkuji :)
Ve výsledku dávám 4*z 5, protože i přes dobrou zápletku, zpracování, příběh i severského ducha se nevyrovnává dokonalosti Larse Keplera.

nirvana91
21.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Niečo takéto som teraz potrebovala. Priznám sa, že tým, že vrah bol Genz som síce prekvapená až tak nebola, ale to pozadie za ním, bolo geniálne. Takže napätie sa dalo krájať aj po tomto zistení stále. Bol to však len jeden z mojich typov, okrem iného som chvíľu mala spadnuté na Vogela (asi to tak aj malo pôsobiť a možno by som uvítala odhalenie jeho "posadnutosti" Rosou - možno stará neopätovaná láska - ale jasné, že to predmetom knihy nebolo), Jansena (už len skrz to rýchle uzavretie prípadu tu bolo podľa mňa podozrenie - aj keď len na chvíľku) či lekára Ríšskej nemocnice.. Páčilo sa mi, že kapitoly boli krátke a človek sa v príbehu nestratil, lebo väčšinu vecí autor aj opakoval, čo mi však nevadilo. Koniec ostal otvorený, čomu som rada a dúfam, že sa čoskoro dočkáme pokračovania. Cesty Hessa a Thulinovej sa síce rozišli, ale mám pocit, že je to len dočasné :)

petkasable
13.01.2021 5 z 5

(SPOILER) Po dlouhé době knížka, která se mi moc líbila a skvěle se četla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Příběh postupně gradoval a stále mě něco překvapovalo. Co mi ale vadilo, že vrah byl z řady policistů? Přijde mi tím porušené takové ''pravidlo'' kdo by vrahem neměl být.
Co jsem ještě nepochopila, tak bylo to, co řekla ministryně v dětství rodičům o dvojčatech špatného? Přišlo mi, že to nebylo pořádně řečeno/vysvětleno.
Dalšímu pokračování bych se ale nebránila. Zajímalo by mě, jak by to dopadlo s Hessem a Thulinovou.

Katulinka69
05.01.2021 4 z 5

Tak plný počet nedám, ale knížka byla dobrá, skvěle se četla, mám ráda tenhle žánr, ale je pravda,že poslední dobou co čtu detektivky je to většinou na stejné brdo Přesto doporučuji a určitě přečtu ráda od autorky další knihu

simona g.
05.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha, od které se nedá odtrhnout, dokud ji nedočtete!!! Šílená zápletka, super napsáno, skvěle přeloženo, od začátku do konce jedno velké juuuuuuvaaaa.