Kaštánek

Kaštánek
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481011/bmid_kastanek-ZoV-481011.jpg 4 1955 1955

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Jednoho sychravého podzimního dne najde policie na předměstí Kodaně tělo mladé ženy. Někdo ji brutálně zavraždil a uřízl jednu ruku. Nad obětí visí panáček z kaštanů. Případu se ujímá mladá a ambiciózní vyšetřovatelka Naia Thulinová. Za parťáka dostane vyhořelého kolegu Marka Hesse, kterého právě vyhodili z hlavního sídla Europolu v Haagu a poslali zpět do Kodaně. Brzy přijdou na to, že kaštanový panáček na sobě nese stopu po zmizelé dívce, o které se všichni domnívají, že byla před rokem zavražděna: jedná se o dceru Rosy Hartungové, ministryně sociálních věcí. Případ je dávno objasněný a pachatel se k vraždě přiznal. Krátce nato je ale nalezena další oběť a s ní i další kaštanová figurka se stopou po mrtvé dívce. Thulinová s Hessem pátrají po souvislostech mezi případem dcery ministryně, zavražděnými ženami a vrahem, kterému se daří šířit strach po celé zemi. Hrají o čas. Obávají se, že se pachatel vydal na vražednou misi, která pro něho ještě zdaleka neskončila.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

Karolína7
22.06.2021

Neskutečně napínavé, čtivé - byla to záležitost dvou dnů, nebylo mi zatěžko dočítat ji před druhou v noci. I když jsem tušila, z jakého okruhu bude vrah pocházet, trocha překvapení ke konci byla... Napínavé do poslední stránky.

Evka27
20.06.2021 4 z 5

Toto byl povedený thriller, čtivý a slušně napsaný, ale pro mě trochu neuvěřitelná osoba pachatele.

čika
17.06.2021 3 z 5

Audiokniha. Zápletka fajn, spracovanie zbytočne dlhé, rozvláčne, všetky stereotypy splnené, takže nakoniec už iba z musu dopočúvané.

ZuzanaZ83
02.06.2021 3 z 5

Celkem podařený napínavý román s děsivou tématikou. Hlavní postavy mi úplně nesedly, ale celkově byla kniha čtivá.

ivibery
31.05.2021 5 z 5

Drsné a dobré. Mám ráda typ tohoto napětí. Seveřani toto umí brilantně napsat. Sice u těchto autorů vždycky bojuju se jmény :-), ale to k tomu patří. S chutí se pustím do další "seversky chladné" detektivky.

Artep25
28.05.2021 5 z 5

Mně kniha velmi bavila .Dobře napsaný thriller. Napínavý od začátku až do konce . Nenudila jsem se .Četlo se to samo .

m.valova
17.05.2021 5 z 5

Konec mě dostal,vraha jsem absolutně neodhadla,ale jinak se mi kniha líbila.Kdo trochu čte severské detektivky,tak určitě nemá ani problém se jmény a celkově mi to přišlo méně náročné oproti Nesbovi nebo jiným spisovatelům.

Tejeja
08.05.2021 4 z 5

Na mě trochu drsné a přece mě něco stále nutilo číst dál.. Vraha jsem dopředu neodhalila, a i motiv mě po celou dobu nenapadal. A to se mi zas tak často u jiných detektivek/thrillerů nestává, takže za to +hvězdička. Rozhřešení ale dávalo smysl a vše do sebe zapadlo.

prochajda
05.05.2021 4 z 5

Skvělý a napínavý thriller. Kniha se vyloženě nabízí k dalšímu pokračování...

rikke
01.05.2021 2 z 5

Měla jsem mnohem, mnohem vyšší očekávání. V době vydání jsem na ni četla samé oslavné ódy, několikrát jsem se ji chystala koupit, protože v knihovně byla ustavičně vypůjčená, ale nakonec jsem ráda, že jsem si počkala právě na knihovní výtisk. Kdybych nebyla zvědavá, kdo je vrah - že to je "zahradník" mě vůbec nenapadlo - tak ji asi kolem půlky odložím. V okamžiku, kdy se prodloužily kapitoly, mě příběh najednou začal i bavit, proto jsem nedočítala jen z povinnosti. Někdo zde zmiňoval zvláštní slovosled - s tím souhlasím. Bylo to docela rušivé.
A srovnání s Larssonem? Ale jděte, Larsson je úplně jiná liga.

lenkaBajza
12.04.2021 3 z 5

Na přebalu se píše, že autor nebo příběh je nástupcem Stiega Larssona. Tak to ani omylem!
Začátek knihy mi dal zabrat, zorientovat se v postavách a časech... pak to ale nabralo docela spád. Celý příběh ale nemá s Larssonem (kterého zbožňuju), nic společného - postavy nejsou nijak zvlášť propracované, žádné velké zvraty, konec přinejmenším zvláštní. Jediné, co mě táhlo ke čtení - kdo je vrah?!
Velmi, velmi oceňuji to, že příběh ve mne dokázal vzbudit emoce - skutečně jsem se bála. Takové příběhy já ale nemám ráda, takže si od tohoto autora nic víc už nepřečtu:D

Turante
05.04.2021 4 z 5

Velice dobrá detektivka, bavila mě od začátku do konce a doufám, že brzy bude pokračování se stejnými detektivy.

ctenarkaEva
05.04.2021 5 z 5

Tak tohle byl zase po dlouhé době opravdu napínavý thriller. Místy dost brutální, což úplně nemusím, ale ještě se to dalo :-) Líbilo se mi, že každou chvíli jsem podezřívala jinou postavu a vždy jsem byla úplně vedle. Nějakou spojitost jsem postupně začala tušit, ale tajemna a napětí tam bylo pořád dost.

LeSk
01.04.2021 odpad!

Absolutně mě děj od začátku do konce vůbec nezaujal. Nebavilo, nebavilo, nudilo, ke čtení jsem se nutila, bohužel nedoporučuji.

mimi55
31.03.2021 2 z 5

Asi ne úplně můj šálek kávy.

Evaho73
28.03.2021 4 z 5

Umne vymyslená zápletka ma namotala ihneď od začiatku, kde moja zvedavosť sa každou kapitolou stupňovala a bola som nútená čítať i napriek množstvu brutality a násilia.
Obaja vyšetrovatelia boli nenápadní rovnako ako pacháteľ, čo mi bolo celkom sympatické. Okrem toho sa v príbehu vyskytovalo ešte niekoľko postáv, ktoré sú svojim charakterom priam predurčené k pokračovaniu nových zápletok.
Autor rozhodne vie upútať pozornosť čitateľa, ale na mňa príbeh ako celok zapôsobil trochu vyumelkovane.

Rade
23.03.2021 4 z 5

Každopádně napínavé, zápletka zdařile vymyšlená, kaštanový panáček zlověstný, dětský a sociální motiv chytne, dost hrůzostrašné; večer jsem se v posteli při čtení dokonce bála, není dobré mít při čtení moc bujnou fantazii, to pak všechny ty krvavé násilnosti v barvě vidíte…
Způsob psaní připomíná spíš scénář (no jasně, autor je scénárista), chvílemi psané úsečně, stroze, takže příběh působí v některých částech spíš jako strohý dokument, chvílemi nás čeká naopak podrobné vysvětlování. Vyhovovalo mi, že občas víme víc, než vědí vyšetřovatelé. Kdo tenhle typ severských detektivek miluje, bude spokojen.

wicca.w
22.03.2021 3 z 5

Z této knížky mám trochu rozporuplné pocity. Příběh mě moc bavil, ale knížka se mi úplně dobře nečetla, nevím čím to bylo, možná horší překlad, zvláštní slovosled, nevím.

Prateri
20.03.2021 4 z 5

Kaštánek - v akci, nebo v nějaké slevě jsem ho koupila. Takový miloučký název to je. Ale dějí se tam věci plné napětí, vražd. A policie pátrá, sleduje a vylučuje. Těch pár počátečních listů mě moc nebralo, politika mě dokáže otrávit. Ale nakonec Kaštánek je dobrá volba. A vyšetřovatelé jsou skvělí a já si skvěle početla.

Siege03
16.03.2021 5 z 5

Super,az do konce napínavé,kdo je vlastně vrahem.Doporucuji