Kaštánek

Kaštánek https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406585/bmid_kastanek-LIP-406585.png 4 1943 590

Podmanivý thriller od autora dánského seriálového hitu Zločin. Na předměstí Kodaně je nalezena zavražděná žena. Na místě činu policie objeví panáčka z kaštanů, na němž je otisk prstu patřící zmizelé dívce, jejíž případ byl dávno uzavřen. Krátce nato dojde k další vraždě. Další znetvořené tělo, další kaštanová figurka. Vyšetřovatelé bojují s časem, neznají však motiv a pachatel si s nimi nelítostně zahrává. Dokáží ho zastavit dřív, než se objeví další panáček? A jak s vraždami souvisí případ zmizelé školačky?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Kastanjemanden , 2018

MiliKry
13.05.2020 4 z 5

Že začátku mě knížka moc nebavila, nelíbí se mi styl psaní a je tam moc jmen, ale od poloviny se to pěkně rozjelo a pak už mě zajímal jen vrah.

Hoxer
12.05.2020 5 z 5

Po pomalejším začátku, ke kterému se mi moc nechtělo vracet, skvělá druhá polovina knihy. Tu jsem zvládl tak za týden. Když byl vyzrazen pachatel, vůbec jsem tomu nechtěl věřit. A to je známka dobře napsané detektivky. Tato kniha dokáže konkurovat dle mého názoru topce Jo Nesba Levhartovi a Snelěhulákovi. Klasicky jsem měl chvíli problém se jmény, ale to mám vždycky u audioknih a ještě k tomu severských jmen. Přečteno ve formě audioknihy, výborná Zuzana Kajnarová.

lapagerie
12.05.2020 5 z 5

Po delší době thriller/detektivka, který mě opravdu vtáhl. Napínavý, propracovaný. Byla jsem napnutá až do konce.

annettka1098
11.05.2020 5 z 5

Poměrně dlouho jsem tuto knihu vynechávala. Vždycky jsem nakonec dala přednost jiné a vůbec nevím proč. Možná čekala na ten den, kdy mi přesně sedne. A to nyní přišlo. Poslední dobou jsem vyhledávala hodně tvrdé detektivky a thrillery a nic mi nebylo dost dobré. Ale Kaštánek mi sedl.
Myslela jsem, že po Sněhulákovi už na tak dobře promyšlený thriller nenarazím, ale Kaštánek se mu dle mého názoru vyrovnal! Vřele doporučuji a já budu tajně doufat, že má autor už rozepsanou knihu další!

stehlicek
10.05.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek za posledních x let. Propracovaná, napínavá, do poslední chvíle netušíte, kdo je pachatelem. Doporučuji!

Ivi835
05.05.2020 5 z 5

Líbila se, nechybělo napětí a konec měl velké překvapeni. Těším se na další knihu od autora :)

KaramelkaChuti
05.05.2020 5 z 5

Kniha má snad jedinou nevýhodu, a to že neuděláte nic jiného. V každém volném čase jsem zasedala ke čtení, abych zjistila, jak se bude příběh vyvíjet..

helusa2
02.05.2020 5 z 5

Myslela jsem si, že mám ráda detektivky. Jo, baví mě, zaujmou, ale nedělají mi dobře :-D Alespoň ty “severské”. Na druhou stranu miluji Jo Nesbøa. A protože ho miluji, jednou za čas si přečtu jeho novou detektivku - to mi za detektivky asi bude bohatě stačit ;-) Jo a ještě mám ráda Roberta Galbraitha, ten není tak naturalistický.
Kaštánka jsem četla “ušima” kvůli výzvě - jo, dobrý, pátá hvězdička za to, že to skončilo neobvyklým happyendem. Ale nic dalšího hledat nebudu. Ten systém sériových vrahů, geniálních nesmrtelných vyšetřovatelů v kombinaci muž a žena a dalších klišé - už se pro mě opakuje příliš často... Zůstanu asi jen u těch dvou výše zmíněných ;-)
Co však vím jistě - panáčky z kaštanů s dětmi vytábět nebudu ;-)

monushka
27.04.2020 5 z 5

Příběh, nad kterým jsem musela neustále přemýšlet i když jsem právě nečetla. Po celou dobu jsem byla udržována v napětí a ke konci mi ukápla i slza.

Ivana2342
27.04.2020

No, dočetla jsem a byla vcelku napnutá. Musím ale říci, že ten vypravěčův styl mi nesedl- když pominu stylistické podivnosti (ale ty mohly vzniknout překladem)- chyběla mi možnost nějak se "napojit" na hlavní postavy vyšetřovatelů, kteří jsou popisováni podivně a bez emocí. Zkrátka jako čtenářka mám ráda, když si můžu vytvořit nějaký "vztah" k hlavním postavám, když mě skutečně zajímá, co se s nimi stane a "jdu" s nimi tím příběhem. To mi tady chybělo. Takže rozpačitost, bohužel.

raty
27.04.2020 5 z 5

Skvěle propracovaná detektivní zápletka a krátké kapitoly zaručují ztupňující napětí od začátku do konce. Postavy vyšetřovatelů na začátku lehce nesympatické, ale postupem času si je vlastně oblíbíte natolik, že budete chtít pokračování. S pátou hvězdičkou jsem trochu váhala kvůli vypravěčskému stylu, ale nechci být zlá, protože ta lehká kostrbatost mohla vzniknout překladem.

juliesze
26.04.2020 4 z 5

Byto to dobré, bez žádných superhrdinů nebo alkoholických vyšetřovatelů. Vyrovnaná harmonie postav, gradace příběhu, malé indície. Opravdu jsem netipovala, kdo by to mohl být. Netradiční a zajímavé.

Vlak7
19.04.2020 3 z 5

Byt měla krátké kapitoly, četla se mi špatně. Oceňuji na knížce záložku.

pestas
18.04.2020 5 z 5

Tak této knize nemám co vytknout. Přesně asi můj styl, četla se skoro sama, jen těžko jsem ji odkládala, když jsem musela. Čtivé, spousta cestiček a kliček a pro mě nečekaný závěr.

veronika8042
16.04.2020 4 z 5

Kniha byla pro mě velmi náročná - přesněji styl psaní. Měla jsem pocit, že jsem tu knihu četla strašně dlouho. Zacist se jsem problém neměla, jen pri čtení jsem měla pocit chaosu. Je možné, že to byla chyba překladu?
Velmi kladně ale hodnotím, že jsem se celkem rychle orientovala v postavách. Napětí se stupnovalo. Nepřišlo mi, že by ta kniha byla úplně krutá. Jen jde poznat, že je ze Severu, jelikož je to takové chladnější.
Knihu si znovu nepřečtu, ale rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla.

chamyl
16.04.2020 4 z 5

Jak málo stačí, aby se životní cesta vydala jiným směrem. Zvláště když se v tu chvíli zdá, že výhybka je vlastně tak nepatrná...
Temný kriminální příběh, který je důstojným bratříčkem severského seriálového hitu Zločin, brutálně popisující řádění nečekaného pachatele. Světla policejního podezření švenkují mezi nejrůznějšími postavami děje a čtenáři velmi dlouhou čekají, kde se zastaví. Ale rozhodně se při tomto čekání nenudí, čemuž pomáhá i členění příběhu do krátkých kapitol.
Proč ovšem nedávám plný počet hvězd? Vzhledem k tomu, že je to uvedeno i v anotaci, tak se snad při vysvětlení nedopustím spoileru:
Moc mě mrzí, že velmi propracovaný příběh autor vystavěl na logickém nesmyslu, který mi naskočil hned zkraje knihy a až dokonce jsem doufal, že bude nějak (byť chabě) vysvětlen. Otisky prstů zmizelých (a nenalezených) bezúhonných osob (notabene dítěte) se nevyskytují v žádné policejní databázi...

Pdede
12.04.2020 5 z 5

Skvělá kniha od začátku do konce

Dandulka
09.04.2020 5 z 5

Moje první setkání se severskou detektivkou a musím říct, že byla parádní. Moc se mi líbila! Myslím, že se dám do čtení další!

Twinny
08.04.2020 4 z 5

Kaštánek je další z detektivek, která mě chytla a nepustila. Přemýšlela jsem, snažila se najít spojitosti a identifikovat vraha. Že to není úplně tak jednoduché, jak si většina vyšetřovatelů myslela, mi bylo jasné celou dobu.
Vraha jsem odhalila na straně 360. Ale nějak nevím proč. Najednou jsem si řekla, že to musel být on. Tomu, jak skončil jsem se musela smát, hezká ironie. Něco jsem si z celého případu poskládala dohromady, něco mi nedošlo.
Občas jsem měla problém zorientovat se v posloupnosti, protože styl psaní byl trochu složitější. Detektivní zápletka super, napětí fungovalo, srdce bilo a zájem o příběh jsem si taky dokázala udržet až do konce. Ale za ten trochu zmatečný popis událostí během dne musím strhnout hvězdičku, od čtení mě to neodradilo, ale čtivost to malinko snížilo.

Šíla
05.04.2020 5 z 5

Ze začátku jsem měla opravdu problém se začíst. Musela jsem se ke čtení až nutit, stránek neubývalo, až jsem měla nutkání knížku odložit. Neudělala jsem to a jsem za to ráda. Po 150 straně se to konečně nějak rozjelo a zbytek knížky dočtený za necelé dva dny.