Kašmírový šál

Kašmírový šál https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/169389/mid_kasmirovy-sal-SYn-169389.jpg 4 249 81

Uhrančivý příběh… Potěšení z četby od začátku až do konce! Novomanželka Nerys Watkinsová opouští velšský venkov a následuje manžela do misie v Indii. Přímo v srdci Kašmíru objevuje nádherné město na jezeře – Šrínagar –, kde Britové žijí na luxusních dřevěných hausbótech, tancují, flirtují a zaměstnávají je jen klepy o sousedech. Dokonce i Nerys tu navazuje milostný vztah se zajímavým mužem s tajemnou minulostí… Jenže pak propukne válka a frivolnost nahrazuje strach žen, jejichž muži musejí odejít na frontu. Když se Nerys vrací po válce do Walesu, je z ní rozhodně jiná žena než ta, která se odtud před lety vydala do světa. Uběhnou dlouhé roky a Mair Ellisová vyklízí dům svých zemřelých rodičů. V zásuvce najde nádherně vyšívaný orientální šál. Vydává se do Kašmíru po stopách své babičky a spřádá nitky neuvěřitelného příběhu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Fortuna Libri (ČR)

The Kashmir Shawl , 2011

Marcela52
13.03.2018 5 z 5

Krásný romantický příběh začíná v současnosti nečekaným nálezem při vyklízení domu zemřelých rodičů. Mladá žena, která se rozhodne vypátrat historii nalezeného kašmírového šálu, se vydává z Walesu do Kašmíru po stopách své babičky Nerys a spřádá nitky neuvěřitelného příběhu. V druhé dějové linii se odvíjí příběh, který se odehrál před sedmdesáti lety, kdy novomanželka Nerys opouští velšský venkov a následuje manžela do misie v Indii. Autorce se podařilo napsat nejen zajímavý rodinný příběh, ale také barvitě popsat Indii ve 40. letech 20. století, kdy zde ještě měli Britové velmi silný vliv. Rozhodně doporučuji, úžasně napsaný román, kde se romantika prolíná s drsnými reáliemi. Už dlouho jsem se tak při četbě netěšila na další pokračování...

adelinka
11.02.2018 5 z 5

Krásny príbeh, kde vnučka sa vyberá do Kašmíru, aby zistila pôvod šálu, ktorý objavila v dome rodičov po otcovej smrti. Jej babka s dedkom viedli misiu v Indii. Takto sa tu prelínajú dva príbehy. Príbeh starých rodičov na misii a vnučky, ktorá pátra po pôvode šálu, lebo jej príde, že musel zohrať nejakú dôležitú úlohu....Pekné čítanie...

Mickey103
10.01.2018 3 z 5

Dočetla jsem skoro do půlky, je to dlouhý příběh, který se jen vleče. Málo přímé řeči, párkrát jsem se ztratila v cizích jménech. Nevím, jestli se k ní ještě někdy vrátím.

stafbul
13.12.2017 4 z 5

Docela pěkně vystavěný příběh, který dokázal vtáhnout do děje. Velmi pěkně vykreslené prostředí exotické země i útrapy doby. Snad až na velmi zrychlené tempo vyprávění, oproti předchozím kapitolám, ke konci knihy a ne zcela dobře vystavěný konec, to byla velmi pěkná kniha. Za přečtení určitě stojí.

akrash
13.09.2017 5 z 5

Krásně napsané. Výborně jsem se odreagovala, začetla jsem se a... Po třech dnech jsem dočetla :)

petulda222
01.07.2017 5 z 5

Krásná knížka. Indie musí být krásná. Rozhodně to není naposledy, co jsem knihu četla.

intelektuálka
03.03.2017 3 z 5

Zajímavý příběh z exotického prostředí. Ráda se ke knize vrátím- Indie musí být krásná.

Valborga
08.02.2017

Moc hezká kniha, dobře se čte. Spisovatelka nádherně popisuje indickou krajinu... krásná teplá údolí, tvrdé hory a život lidí, nejen těch, kteří se zde narodili. Krásně se prolíná příběh misionářky Nerys a její vnučky.

Nightwish66
22.01.2017

Knihu jsem si náhodně vybrala v knihovně a přečetla jsem ji za víkend. Jako odpočinkovou četbu mohu jen doporučit.

Makaja
29.12.2016 3 z 5

Knihu jsem dostala darem, přečteno za dva dny, takže mohu říci, ze je kniha čtivá. Ale .... mám ráda knihy v několika časových osách, tady mi to ale trochu vadilo. Nebyla jsem si nějak jistá, co současná hrdinka zjistila a co víme jen my, čtenáři. Také tam bylo na mě příliš moc náhod. Ale jako odychovka celkem dobre.

BlackFairy
24.11.2016 5 z 5

Nádherný příběh. Na knihu jsem narazila v LK a pořídila kvůli tomu, že se jedná o příběh z Indie, kterou mám ráda a kvůli obálce, která mě prostě zaujala.
Nádherný příběh (vlastně oba dva). Není to žádný strhující příběh, takže komu nesedne příběh, asi to pro něj bude nuda. Přesto, že důležitou roli v knize hraje láska, souhlasím s komentáři, že se rozhodně nejedná o přeslazenou červenou knihovnu.
Knížka ve mě po dočtení rezonovala, jen jsem seděla a dovstřebávala příběh.
Jsou knihy, které si koupím, přečtu a pošlu dál a potom jsou knihy (jako kašmírový šál), které si koupím, přečtu a najdu jim místo ve své knihovně, protože vím, že se k nim ráda vrátím :)

Kasiopea76
26.09.2016

Knihu jsem koupila jako oddechovku na dovolenou, a byla jsem mile překvapena, že nejde zdaleka o "červenou knihovnu", jak se zdálo. Úžasný popis indické krajiny, krutých hor, nádherného města, a vyprávění o obětavé výrobě slavných šálů, vše v době 2.světové války. Na tomto pozadí se odehrává velmi uvěřitelný příběh, ve kterém se střídají dějově 2 linky - babička a vnučka. Velmi se mi líbil příběh babičky, její nezištná pomoc přítelkyni v těžké životní situaci, i její životní láska k muži, se kterým nemohla být. Na konci není klasický happy end, jak by možná někdo čekal, a to podtrhuje celý příběh. Kniha rozhodně stojí za přečtení a myslím, že by stála za zfilmování.

lencin
23.09.2016 3 z 5

Hezký příběh,dojemný. Takové ženské počtení

aachilovka
31.08.2016 1 z 5

nedočteno. na mne moc uondané a nic neříkající

Liduka
14.08.2016 3 z 5

No jsem tak trochu na rozpacích. Mám ráda knihy tohodle typu - střídání minulosti-současnosti a příběh jako takový byl celkem pěkný, ale také dost zdlouhavý a místy nudný takže jsem i dost často přeskakovala. Myslela jsem, že tam bude románek Nerys popsaný na více stránkách, ale autorka jej omezila asi na 10 stránek, což je na knihu, která má přes 400 stran, docela málo. Spíše se v knize dozvíte více ze života místních obyvatel za druhé světové války.

lapagerie
22.07.2016 4 z 5

Koupila jsem si tuhle knížku v Levných knihách na dovolenou, zaujala mě obálka i anotace. A musím říct, že jsem byla příběhem příjemně překvapená. První slova, která mě napadají jsou: zářivé barvy, vůně koření, silné emoce.
Příběh Nerys i její vnučky Mair, které se navzájem prolínají, se čte hezky. Má sympatickou zápletku, odehrává se v zajímavé době a neméně zajímavé zemi. A na to, že jde vlastně o červenou knihovnu, je to hodně fajn knížka (pominu sem tam nějakou chybu, přehozená jména atd :) )

Nifredil
15.06.2016 3 z 5

Červená knihovna a ženské romány obecně nejsou úplně moje srdcové žánry. Věřím, že ten koho tento žánr baví, bude nadšen a rozhodně nejde o, v daném typu knih, špatného zástupce. Jen já prostě raději sáhnu po něčem jiném. A pokud by všechny romány červené knihovny byly takové jako Kašmírový šál, rozhodně by to nebylo špatné, bohužel často tomu tak není.

IYv
02.03.2016 5 z 5

mám ráda knihy, které mě donutí zjistit si nějaké reálie (v tomto případě o výrobě kašmírových šál a jejich druzích).

Karolína7
11.01.2016

Fantastické čtení! Nejen samotný příběh, prolínající se několika generacemi, ale i krásné popisy geografických scenérií...

Toňula
16.06.2015 4 z 5

Knihy Rosie Thomasové vždy obsahují příběh zasazený do netypického a pro nás většinou exotického prostředí,které autorka dokáže poutavě vykreslit. Díky Kašmírovému šálu jsem se dozvěděla více o Indii,o mentalitě lidí, kteří tam žijí a také o kráse tamní krajiny. Milostný příběh odehrávající se ve dvou časových rovinách plynul trochu rozvláčněji, ale přesto zůstal zajímavý díky rozmanitosti postav a jejich pozoruhodných osudů.