Karma - Jogínův průvodce vaším osudem

Karma - Jogínův průvodce vaším osudem https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/513407/karma-joginuv-pruvodce-vasim-osudem-XL2-.jpg 5 4 1

Slovo karma zná snad každý. Ale víte, co skutečně znamená? Většina z nás jím označuje bilancování svých dobrých a špatných skutků. Vnímáme ji jako jakýsi obří mechanismus, který nám počítá naše životní skóre a za vše se nám odvděčuje. Karma je však něco úplně jiného. Karma znamená čin, vaše činy a vaši odpovědnost. Nepovažujte ji za duchovní variaci na Zločin a trest. Jde jednoduše o záměr a způsob, jakým reagujete na svou aktuální životní situaci. Je to váš vnitřní cyklus. V knize Karma se vás světoznámý duchovní mistr Sadhguru pokouší přeměnit z přihlížejícího na aktivního hybatele vlastního osudu. Žijte naplno, buďte přítomni v každém okamžiku, jen tak se osvobodíte od svého škodlivého vnitřního cyklu. Sadhguru vám nabízí návod, jak obnovit vaše chápání karmy v jejím původním významu svobody a vnitřního posílení. Naučí vás, jak žít upřímně a radostně v tomto náročném světě.... celý text

hu_87
10.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Sadhguru nezklamal. Hezky píše a hezky vysvětluje, zmiňuje mnoho příkladů z praxe nebo podává vysvětlení na základě podobiznách z různých příběhů/zkazek.

Karma zkrátka není to, co si většina lidí myslí. Karmu si tvoříme sami. A ano, má podobu koloběhu-který si tvoříme na základě našich přesvědčeních. Čímž se nijak nesnižuje dopad toho, čím jsme si prošli. Sadhguru sám říká, že značný vliv má naše genetická paměť, tedy to, co jsme převzali od předků (traumata aj.).

Jaggi Vasudev
indická, 1957