Karavana otroků

Karavana otroků https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174689/bmid_karavana-otroku-65c8699b983d3.jpg 4 154 7

Příběh ze Súdánu ze 70. let minulého století líčí boj skupiny odvážných mužů proti otrokářské bandě Abu Mota - Otce smrti.

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Die Sklavenkarawane , 1889

danny_21
26.01.2022 3 z 5

Karavana otroků je dalším restem, který si můžu odškrtnout, v dětství mě záhadně minula. Obecně většinou vnímám tyto příběhy z Afriky nebo dálného Východu kvalitativně slabší ve srovnání s romány i rudokožci a tento není vyjímkou. Průměrný kus o boji proti otrokářům, velmi podobný sérií Mahdí jen s jinými padouchy a místo Kary ben Nemsího zde úřadují Alemánští sourozenci Schwazovi. Hodně jsem se bavil u jmén postav - Slovenský maďar Ištván-Otec jedenácti vousů. Syn Věrnosti, Syn Tajemství a nejlepší Nácek Ptáčník :-) - 60 %

Marekh
20.07.2020 4 z 5

Vzpomínám si, že jsem si tuto knihu v dětství sám vybral, abych si ji přečetl a mám dokonce pocit, že jsme knihu objednali přes katalog, ale už si nevzpomínám. Během života jsem moc knih od KARLA MAYE nepřečetl a tato kniha patří jako jedna z mála, které jsem četl. Do budoucna neplánuji číst další knihy od tohoto autora.

KAREL MAY napsal hodně knih - indiánek, které získaly úspěch po celém světě. V jeho knihách se nachází dobrodružství, láska, souboje mezi býlími a Indiány.. Rovněž jsou oblíbené také filmy, které byly natočeny na motivy autorových knih. Nejvíce se mi asi líbí film POKLAD NA STŘÍBRNÉM JEZEŘE včetně hudby.

DomYell
30.04.2020 3 z 5

K.M. mam rad..mel ho rad i muj deda, pres ktereho jsem se k nemu dostal. Knihy jsou jednoduche, ctive, napinave, misty humorne... Vlastne je to vyobrazeni takoveho naivniho sveta, kde lide drzi slovo, maji smysl pro cest, i kdyz jsou to negativni postavy... Chybi mi tohle v realnem svete. Kdyz nekdo rekne, ze prisaha na svou cest, ze by neco nikdy neudelal..na 99% je vse obracene. Slovo je jen prazdna fraze..o moralce ani nemluvim... pral bych si, aby rodice vychovavali deti na Mayovkach a ne na obrazovkach a touchpadech....vim, ze ne kazdy, by si vzal mravni predlohu k srdci, ale alespon v nekom dalsim by zustala i do budoucna.

A ke knize samotne, nemam ji, co vytknout. Je to dobre oddechove cteni, s korenim napeti a akce. Komu se dostane do ruky at radsi nevaha a cte. :)

los
10.01.2019 3 z 5

četl jsem v dětství a příběh mne zaujal, i když tuším, že May má i lepší

mulderka
13.08.2017 3 z 5

Mayovka mimo všechny cykly, bez oblíbených hrdinů a silné zápletky. Možná proto mě nikdy příliš nezaujala.

Kakho-Oto
15.07.2017 4 z 5

Stejné téma (otrokářství v Súdánu) jako v trilogii (případně tetralogii - v některých českých vydáních) V zemi Mahdího. Tentokrát chybí nejenom Hadží Halef Omar, nýbrž i hrdinný Kara ben Nemsi. Hlavním hrdinou příběhu je Němec Emil Schwarz. Román obsahuje snad až přespříliš humorných scének, v několika pasážích je však kniha velmi brutální, když líčí zvěrstva otrokářů. Parádní je kapitola o boji se slony, když se navíc slon dostane do boje s hrochem. Nechybí ani pro orientálního Maye obligátní lov na "pána s tlustou hlavou", tedy lva. 75 procent

moonchild
28.02.2014 4 z 5

Kniha se mi nelíbí.Čekala jsem od ní více.Dávám čtyří hvězdičky za snahu a zpracování.

Zdeněk Burian, 1905-1981 dobrodružství

Karel May