Kapitoly z dějin královského města Nymburka: Od dob nejstarších do roku 2009

Kapitoly z dějin královského města Nymburka: Od dob nejstarších do roku 2009 https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/109990/bmid_kapitoly-z-dejin-kralovskeho-mesta--Oiy-109990.jpg 3 1 1

Sto let uplynulo od chvíle, kdy vyšla monografie o historii královského města Nymburka od Františka Kulhánka. Z úplně jiného pohledu nahlíží na historické děje v tomto městě nová publikace Kapitoly z dějin královského města Nymburka. Přináší dosud neznámé skutečnosti od dob pravěkých až po současnost. Autor přehodnocuje některá dosud zažitá klišé, která si předávaly generace obyvatel města. Kniha se nevyhýbá ani problematickým místům městské historie. Dosud nepopsaným listem papíru byly zvláště události od roku 1945 do současnosti. Ostatně i události druhé světové války, které autor již nastínil v předchozích knihách, jsou v této publikaci revidovány. Knihu doprovází bohatý fotografický materiál, četné malby, kresby a jiné ilustrace.... celý text

MíšaS.
01.04.2020 3 z 5

Kniha není špatná, jen je hodně podrobná.
Četla jsem jí s klientem, který z Nymburka pochází, takže jeho ty informace zajímaly, ale kolem mně většinou jen prošly. Doopravdy mě nezajímalo, kdo vyhrál kdy volby. Historické informace a fotografie byly zajímavé.

Nymburk historie měst, obcí a regionů

Kniha Kapitoly z dějin královského města Nymburka: Od dob nejstarších do roku 2009 je v