Vražda pro zlatého muže

Vražda pro zlatého muže https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86379/vrazda-pro-zlateho-muze-86379.jpg 4 198 198

Kapitán Exner série

Děj příběhu se odehrává ve druhé polovině šedesátých let dvacátého století. V soukromé sbírce ve Francii se náhle objeví vzácný soubor z hrobu bojovníka doby stěhování národů. Soubor nedozírné ceny, kterému se mezi odborníky říká Zlatý chlap, byl koncem čtyřicátých let, brzy poté, co byl objeven, odcizen z muzea okresního města. Na konferenci archeologů, která se koná v barokním zámku, zahyne v téže době – snad nešťastnou náhodu – novinář, který o konferenci přijel napsat článek pro svůj list. Zároveň je téže noci vážně zraněn jeden z archeologů, který měl s objevem Zlatého chlapa ledacos společného. Kapitán Exner se opět ocitá mezi archeology a v souvislosti s tímto případem se vypraví do Francie.... celý text

Mr.JaroCZ
27.06.2018 5 z 5

Páni, moje první detektivka, kterou jsem kdy přečetl!
A od té doby uplynulo půl století :-D

konicekbily
24.04.2018 5 z 5

Velice dobrá, až moc na svou dobu dobrá, detektivka. Autor detektivky psát uměl a byla to vždy událost, když mu nějaká tehdy vyšla. Postupně si s nimi budu oživovat paměť, jak si je budu znovu pročítat.

Nifredil
28.10.2017 4 z 5

Je vcelku neuvěřitelné, že taková detektivka mohla vyjít za dob socialismu. Milé, příjemné a inteligentní čtení. Zajímavé prostředí i zápletka. Obstojí ve srovnání se světovými detektivkami a rozhodně patří v daném žánru k tomu lepšímu.

Modrina
03.10.2017 4 z 5

Četla jsem to již před léty, teď jsem si příběh osvěžila. Poklad byzantského kupce nebo Pastvina zmizelých to v mých očích není, ale rozhodně stojí za přečtení.

ondrej.b
27.08.2017 4 z 5

Zase trefa do černého! Tak rád čtu tyhle "Exnerovky", navíc z archeologického prostředí, kde se vyskytuje postava doktora Soudka, a když se mu ještě naježí fousy, musím se smát:-). Je to milé, čtivé, zábavné, napínavé a hlavně srozumitelné. Čtení na oddech, na léto, nebo prostě když si chcete vyčistit hlavu.

karel0684
05.08.2017 4 z 5

Další Michal Exner. Tentokrát znovu případ s archeology. Místy až tragikomický příběh. Lehká detektivka, které ač vznikla v době minulé, tím prakticky není poznamenána.

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

Ladinek
29.06.2017 5 z 5

Tak mně po přečtení téhle knihy napadlo že kapitán Exner je zhruba stejně nepravděpodobná postava jako agent FBI Pendergast od pánů Childa a Prestona. Vyšetřuje si co chce, kde chce, kdy chce. Dokonce si víceméně soukromě vyrazí do Francie, kde se stýká s emigranty a po návratu se ani nemusí zpovídat té druhé Bezpečnosti. Na druhou stranu jak jinak vytvořit zábavnou detektivku v reáliích ČSSR, aniž by autor nemusel zkreslit celé prostředí?

Majdule
14.02.2017 5 z 5

Michal Exner opět vyšetřuje mezi archeology. Bizarní expozice veselého večírku s podivným koncem, nalezená kostra, která sice není zas tak stará, ale archeology přesto zajímá, a probuzená zvědavost kapitána Exnera, namixovaly skvělou detektivku se zajímavou zápletkou, osvěžujícími dialogy a okouzlujícím detektivem. Radost číst, nikde nic neskřípe, potěšení z čistoty žánru navíc v češtině.

bikerbm
29.04.2012 4 z 5

Jako vždy,kapitán Exner nezklame!Jen se mě u tohohle příběhu moc nezamlouval konec.Byl tak nějak prapodivně napsaný!Kdo byl vrah jsem pochopil,ale nezjistil jsem,jestli mu někdo pomáhal,nebo jak to vlastně bylo...