Na dosah ruky

Na dosah ruky https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86385/na-dosah-ruky-86385.jpg 4 189 37

Kapitán Exner série

Jak se ukázalo, Elén Fikejzová se neobávala bezdůvodně – ani o sebe, ani o svoji sestru. A tak kriminalista Michal Exner – tak jako vždy svými netradičními vyšetřovatelskými metodami – řeší případ záhadného zmizení dvou majetných starších dam…

Jaruš7
11.05.2021 4 z 5

Audiokniha - poutavost rušící jen ptačí zpěv.
Po Hvězdné .... jaksi jen 4*.
M. Exner nemá konkurenta, a tak když podřízení vysondují indicie je třeba završit dílo drsných mordů uměleckých zálib odhalením sveřepého pachatele s vizí z drbů o blyštivém mamonu.
Český kriminalistický (nekriminální) frajer cíleně zaměřený na zločinné delikventy a sličné vysokoškolačky.

Vesmich
09.05.2021 5 z 5

Mám velkou slabost pro kapitána Exnera, a to jak v literární podobě, tak ve filmové. Kulisy šedesátých let, kdy stále ještě žijí pamětníci meziválečných let a všude kolem jsou stopy jejich činnosti, jsou velmi přitažlivé. Napínavé až do konce - takovým tím Erbenovským způsobem.

AliStejsy
05.05.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších detektivek s kapitánem Exnerem.

konicekbily
24.04.2021 5 z 5

Detektivka reálného socialismu vystihuje tehdejší řešení "bytové krize" a ukazuje mezilidské vztahy - kam až se mohou dostat. To se autorovi podařilo spoustou pěkných dialogů - a navíc motiv, provedení a vysvětlení je uvěřitelné. Kromě oddechového čtení je to i náhled -jak se tenkrát žilo.

derrry
23.03.2021 5 z 5

Mám-li vybrat exnerovku, pak tuto. Poválečné křivdy, směšný, protože opravdový vrah, tak geniální, protože jednoduchý plán, bezútěšnost socialistického štastného života, příběh jednoho domu se všemi drobnými křivdami, pomluvami, intrikami - prostě divadlo života. A drobné střípky z Exnerova bytí (a vzhledu!), protože o tom všem možná ví víc.

Schamila
28.02.2021 5 z 5

Na Exnera jsem se v TV koukala, ale tenhle díl mi očividně utekl. Tolik lidí, tolik potenciálně podezřelých a takový konec, i u nás se dá zajímavě vraždit, za mě doporučuji

Marla
28.09.2020 3 z 5

Smutná exnerovka. Vyzařuje z ní bezútěšnost poválečných let, ztráta majetku, rozdělené byty. Nějak to nezachránila ani Michalova elegance a šarm, ani případ vyřešený s jeho pověstným důvtipem. Nu což, nemusím před všemi knihami s kapitánem Exnerem v hlavní roli padat na kolena...

Makii
29.07.2020 5 z 5

Moje první setkání s panem Erbenem (tedy knižně). Nedávno jsem slyšela na rozhlase "Poklad byzantského kupce", a i když jsem si myslela, že to samozřejmě znám (v TV je to 5x do roka), tak opak byl pravdou. Nadchlo mě to, pustila jsem se proto do čtení. A kniha se mi velice líbila! Nějak jsem nepátrala po souvislostech, ale přesto se mi nechce věřit, že by kniha mohla vyjít v roce 1971?? Nebo třeba nějak cenzurovaná? Pokud už tehdy vyšla v tomto znění, tak mě to o to více těší :) Doporučuji.

georginaa
07.07.2020 5 z 5

Nikdy nevíte co se děje za zavřenými dveřmi vašich sousedů. Dokud se něco nestane. To pak pomluvy, svádění jeden na druhého, lhaní, uhýbání...to vše se musí vzít v potaz a číst mezi řádky, aby se zjistilo, co se vlastně doopravdy stalo.

moničina
25.07.2019 5 z 5

Výborné. Všetko sa deje v uzavretom priestore v jednom činžiaku s rôznorodými ľuďmi, ktorý majú medzi sebou spory. Len ten záver a odhalenie mi nesedia, mohol to vymyslieť ináč.

Nifredil
23.03.2018

Tak tuhle detektivku jsem si vyloženě užila. Vylíčení vztahů v domě, všechny ta čachry s bydlením a odkazy na předválečnou i válečnou dobu - skvělá práce s prostředím. Rozhodně jedna z těch nejlepších Exnerovek. A na svou dobu opravdu vcelku mimořádná věc. Pokud bych měla doporučit českou detektivku, tak ty s kapitánem Exnerem by to rozhodně byly a tahle konnrétní určitě.

ondrej.b
24.02.2018 5 z 5

Prostě opět výborné. Jakékoliv prostředí svědčí postavě kapitána Exnera a jeho týmu. Tady to prostředí činžovního domu a tajemství jeho sklepa, vztahy mezi obyvateli, velmi zajímavé. Pan Erben velmi umně popíše prakticky cokoliv, tady mě rozesmálo to téma čtyřprocentních pánů:-). Opět velmi čtivé, srozumitelné a poutavé. Krátké kapitoly nutí člověka pokračovat dál a dál, protože je stále zvědavý, jako to bude dál.

karel0684
24.01.2018 4 z 5

Mám rád kapitána Exnera, je to takový český Maigret. Tedy alespoň podle zpusobu řešení případů. Ptá se, povídá si... ale nekouří dýmku a je mladý a hezký, protože kolikrát během řešení případu ...

Romžiry
10.07.2017 5 z 5

Na svou dobu odvážný spisovatelův počin. Detektiv v socializmu jezdící v mercedesu a proutník ... Jinak detektivky od Erbana jsem měla moc ráda už jako malá a s chutí jsem se k nim vrátila. Skvělé.

Modrina
21.05.2014 5 z 5

Velmi dobrá detektivka.

Zdenda20
28.08.2013 2 z 5

Detektivní příběhy s Exnerem jsou dobrý. Jen mi vadil dementní pachatel, který ukradený obrazy věnuje galerii. To je asi z Marsu nebo ne?

WEIL
16.08.2011

Už se zdálo, že tentokrát bude muset kapitán Exner případ odložit.

Důkazů málo, zločinec daleko, až se náhle z ničeho nic chytl stébla a to ho dovedlo až před samotného vraha.