Na dosah ruky

Na dosah ruky https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86385/na-dosah-ruky-86385.jpg 4 189 37

Kapitán Exner série

Jak se ukázalo, Elén Fikejzová se neobávala bezdůvodně – ani o sebe, ani o svoji sestru. A tak kriminalista Michal Exner – tak jako vždy svými netradičními vyšetřovatelskými metodami – řeší případ záhadného zmizení dvou majetných starších dam…

Fredy23
06.04.2024 4 z 5

I přes velké množství postav, moc příjemná detektivka.

ivousekk
13.02.2024 3 z 5

Můj druhý případ s Exnerem a zase šíleně moc jmen/postav. By k příběhu měl být i tahák, aby se dalo rychle zorientovat. Protože první 1/4 příběhu jsem jela v režimu: ježiš, a tohle je zas kdo? Případ zajímavý, líbilo se mi částečné propojení s minulostí.
Zpracování ČRo výborné.

helenkan
03.02.2024 4 z 5

Pěkně zamotaná detektivka. Hodně postav v kterých mi chvilku trvalo než jsem se v nich vyznala. Ale nebyl by to Michal Exner aby tomu všemu nepřišel na kloub.

Pebra
02.01.2024 4 z 5

Když pominu detektivní zápletku, tak je to vlastně hrozně smutné čtení. Nenápadný popis mezi řádky, jak po osmačtyřicátém lůza ve jménu revoluce likvidovala vše krásné a kvalitní.

Dimas
31.12.2023 5 z 5

Pro kapitána Exnera mám slabost!

rafan65
17.07.2023 5 z 5

Tento příběh Míchala Exnera jsem neznal a docela mě překvapilo jak autor děj pěkně zašmodrchal. Hodně postav v tomto případu mě zpočátku dělalo docela potíže se orientovat v ději. Postupně jsme vklouzl do příběhu a krásně si to užil. Pan Erben to prostě uměl.

milary
06.03.2023 5 z 5

Šestého kapitána Exnera, oplývajícího buržoazními majetkovými výstřelky a ne úplně příkladným profilem socšarže, vydali panu Erbenovi v tuze (v obou významech toho slova) normalizačním jedenasedmdesátém. Knížku vydalo Naše vojsko.
A díky paradoxům té doby se stála dlouhá fronta před knihkupectvím, tak charakteristická pro ony časy a v dnešní době nevídaná, jistě i na tenhle kousek režimu zdaleka ne zcela poplatné četby.

Jako obvykle je detektivka zalidněná přepestrými typy tentokrát početných obyvatel jednoho činžáku, naskládanými do příčkami úsporně regulovaných vzdušných prvorepublikových bytů kdysi vznosného secesního domu. A jakoby ta stísněnost pomalu rdousila i jakoukoliv velkorysost, vstřícnost a všechno svobodné a vzdušné v lidské povaze, dostává se ke slovu malost, bezohlednost a hrabivost, vedoucí ke zločinu.

Kapitán Exner v plném lesku. Napětí, vtip, spád - no a ženy, samozřejmě...

Le Chat
27.12.2022 5 z 5

Moje třetí setkání s Michalem Exnerem. Za mne jednoznačně nejlepší případ tohoto detektiva, který jsem četla, proto uděluji 5 hvězdiček. :-)

zdenaR
07.05.2022 3 z 5

Mám ráda detektivky s kapitánem Exnerem, jak knihy tak i filmy.
Tato mi přišla o něco slabší, přesto se četla dobře.

janina66
06.04.2022 5 z 5

Skvělá, zamotaná detektivka s elegánem Michalem Exnerem. Hodně postav, vraha jsem tipla správně. Poslouchala jsem audio (Čs. rozhlas) s krásným zpěvem Karla Černocha mezi kapitolami, píseň Páteční.

faba
07.03.2022 4 z 5

Audiokniha. Čte Tomáš Jirman. Plus úryvky písní 60. let. Skvěle načteno, výborné kousky skladeb (dvacet čtyři nula pět, město spí, země dýchá... K. Černoch - 18 minut. Jojo, poslouchali jsme to na intru).
A k tomu dost dobrý detektivní román. Chvilkami jsem si představoval M. Dlouhého jako Exnera a asi se na tento díl podívám na iPrima, jak se s tím popasovali.
Je to klasický Erben/Exner, ale tady je to trochu vyšperkovanější, a klidně napíšu, i napínavější.

viweb
02.03.2022 5 z 5

Super! příjemná detektivka z "domácího prostředí". Poslechnuto jako audiokniha skvěle přečteno Tomášem Jirmanem. Moc doporučuji!

Prateri
27.02.2022 5 z 5

Kapitán Michal Exner je moje známost od školních let. Mezi detektivními knihami spisovatele pana Erbena jsem objevila tuto "Na dosah ruky", kterou jsem nečetla. Je to další poctivá česká detektivka, kde nechybí důvtip a vtip, podřízení kapitána Exnera pánové Vlček a Beránek a pochopitelně jejich skvělý nadřízený se slabostí pro pěkné ženy, vždy pečlivě ustrojen, s naleštěným autem veteránem, s jeho hláškou - "to ví jen Bůh a svatý Václav". Je to milá kniha, i když s vraždami. Akorát foto na deskách knihy je jaksi mimo její obsah. "To je osud" - řekl by kapitán Exner.

Ava365
27.11.2021 5 z 5

Výborná starší česká detektivka. Tuto považuji za jednu z nejlepších od tohoto autora. Přestože se děj odehrává hluboce v minulém století, nechybí příběhu napětí a chvílemi vyvolává i strach. Kapitán Exner je jedna z nejlepších postav české detektivky.

pohoda58
24.11.2021 3 z 5

Dobrá, starší detektivka s kapitánem Exnerem.

slunicko1958
01.07.2021 4 z 5

Mám ve své paměti zapsáno, že se v létě mají číst detektivky. Otevřela jsem tuto retrodetektivku v přesvědčení, že budu unešená jako před lety, kdy exnerovky byly nejlepší z tohoto žánru. Něco mně neladilo, asi množství postav hned zpočátku, lehce jsem se v nich neorientovala.

Michal Exner, kapitán a doktor obojího práva, byl elegantní, vtipný, chytrý, okouzlující. Jako vždy.

jiri4861
25.05.2021 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha na Českém rozhlasu.

kob
23.05.2021 5 z 5

Erbenovy detektivky nezklamou. Zajímalo by mě, podle koho pojmenovává postavy - zde např. Miloň Kytlíček mě pobavil ;)

evelýny
18.05.2021 3 z 5

ČR Dvojka, četba na pokračování: Tomáš Jirman, variabilně poutavě

,,Obecné ovzduší a okolnosti dokáží udělat z beránků vlky a naopak."

Slepenec vztahů v jednom secesním domě,
stěny by mohly vyprávět.
Kritický den v rozděleném bytě.
Osiřelé kufry,
dvě staré dámy zmizely.
Strachy a hamižnost vždy kladou sítě.
Legenda zmírá na úbytě.
Na vraždy vypsán byl pořadník
Kapitán Exner však zasahuje hbitě...

P.S.: Kozel je špatný zahradník.

Detektivní příběh z let, kdy jsem já ještě skákala gumu a na Žofíně hrála na krvavé koleno.
Posloucháno s napětím a kapkou nostalgie, vraha jsem uhodla dříve než kapitán Exner.

Isew
16.05.2021 3 z 5

Případ vražd, jehož kořeny sahají až do druhé světové války. Kapitán Exner má možná charisma, ale asi jsem vůči němu imunní. Standardní detektivka, neurazí, nenadchne.