Kameny osudu

Kameny osudu https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13276/bmid_kameny-osudu-7ES-13276.jpg 4 192 33

Kniha čtrnáctileté Francouzky rumunského původu Flavie Bujorové se okamžitě po svém vyjití stala bestsellerem a překládá se do dalších a dalších jazyků. Pohádkový příběh o dívkách Safířě, Nefritě a Jantaře, které jsou osudově propojeny vlastnictvím tří magických kamenů se inspiroval slavnými díly, jako je například Nekonečný příběh nebo Pán prstenů, ale nijak je nekopíruje, naopak, je čtivý a originální. Tři hrdinky se vydávají na dobrodružnou pouť do Říše pohádek, která je oddělena od světa lidí magickou hranicí. Tajuplný zlý mág, třináctý člen Rady dvanácti, která lidský svět ovládá, se snaží ovládnout i Říši pohádek a spoutat ji stejnými pravidly jako svět lidí. Úkolem dívek, které se díky vlastnictví kamenů stávají nositelkami síly Světla, je tento vývoj (alespoň na čas) zvrátit...... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

La Prophétie des Pierres , 2002

Caroline8
15.02.2015

Tato knížka se mi hodně líbila ráda jí čtu pořád dokola.

Bunburistka
16.02.2014 3 z 5

Tuto knížku jsem četla poměrně dávno, náhodou jsem na ní narazila v knihkupectví. Teď už bych si ji asi číst znovu nechtěla, abych na ni nezměnila názor, jelikož mě baví jiné knihy. Tenkrát jsem vůbec nevěděla, co od ní mam očekávat. A popravdě musím říct, že předčila mé očekávání. Dodnes si pamatuji určité scény, které se v knížce udály. Doporučuji :)

Terry.89
20.01.2014 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, musím ale popravdě přiznat, že jsem ji četla ještě na základní škole, což už je pěkná řádka let. Tenkrát jsem si ji při suplované hodině půjčila od kamarádky, a tak jsem se začetla, že mi ji maminka musela hned druhý den koupit. :) Možná kdybych ji četla teď, tak už by mě taky tolik nezaujala, ale tenkrát mě naprosto okouzlila.

Tess.96
19.12.2013 3 z 5

I když to má hezké hodnocení, tak mě to moc nezaujalo. Zdálo se mi to místy nudné, ale místy i krásné. Konec se mi nelíbil vůbec. Možná jsem na tuhle knihu až moc "dospělá" :D

Leslie739
25.09.2013 4 z 5

Když jsem ji poprvé viděla v knihovně, tak jsem zrovna nevěděla co číst, tak jsem ji zkusila. Čekala jsem původně něco míň, takže jsem pak byla překvapená, když se mi děj docela líbil, protože mi přišel docela originální.
Ale doporučila bych to spíše mladším čtenářkám (10-12let).

Ell Amaterasu
08.07.2013 3 z 5

Obdivuji, že tak mladá napsala takovou knihu. Děj je celkem dobře vymyšlený, ale připadal mi tak trochu nedodělaný. Když jsem se tak nějak dozvěděla, co by se tak mělo dít, divila jsem se, jak může být ta kniha tak tenká, protože tenhle námět by mi spíš pasoval na tlustou těžkou knihu. A stejně se v Kamenech osudu nedočkáme zničení Třináctého člena, takže by teoreticky mohl být i další díl. Kdyby to bylo více promyšlené a více propracované (protože tohle je dobrý námět, který by se dal výborně a asi i lépe zpracovat), dala bych i ty čtyři hvězdy. Konec mi připadal příliš narychlo, vzhledem k tomu, jak to bylo jinde protahované. Ale beru v úvahu autorčin věk.
Rozhodně obdivuji, že tak mladá dokázala napsat takovou knihu, a myslím, že bych si od ní, kdyby napsala ještě něco dalšího, něco přečetla.

Barbastelle
18.04.2012 3 z 5

Knížku jsem si koupila jako mladší a zaujala mě, nicméně víckrát jsem po ní nesáhla. Ani v dětském věku, ani teď, když už z dítěte odrůstám.
Ale pokud přihlédnu k věku autorky, musím knihu chválit, protože je v ní mnoho zajímavých momentů a událostí, u kterých byste nevěřili, že je popíše čtrnáctiletá autorka. A navíc ještě čtivě. Rozhodně to stojí za to si knihu přečíst.

nikaxxx
21.01.2012 5 z 5

Knížku jsem si koupila ještě na základní škole, když nám domů dávali letáčky Klubu čtenářů :-D. A rozhodně toho nelituju. Přelouskala jsem ji dvakrát nebo třikrát, pokaždé s odstupem roku, dvou a i když jsem se k ní už nějakou dobu nevrátila, pořád na ni vzpomínám jako na hodně podařenou, zajímavou, pohádkovou (a tak dále) knížku mého"dětství" :-).

Lusius
30.09.2011 5 z 5

Už ani nevím kde jsem na ni narazila ,ale jsem velmi ráda že jsem si ji koupila. Kniha je velmi poutavá a dokonce i dosti z mých přátel se líbila, můžu jen a jen doporučit.

Devil-Ivet
28.09.2011 5 z 5

Četla jsem ji v době, kdy zrovna vyšla a pamatuji si, jak jsem z ní byla nadšená. Hrozně ráda bych si ji přečetla znovu a doufám, že brzo bude mít své místo v mé malé knihovničce :)

EDIT (13.12.2018): Kameny osudu jsem otevřela po 14 letech a můžu říct, že se mi kniha líbila i tentokrát. Možná jsem ovlivněna, protože má pro mě zvláštní význam. Je to čtivé, napínavé, úžasně pohádkové. Ráda se do příběhu ponořím zase někdy později.

Violetti
31.07.2011 5 z 5

Originální pohádková fantasy. Jako malé se mi líbila, jako větší na ni nedám dopustit. Lék na špatnou náladu a pohlazení po duši. Obdiv slečně autorce! (Vždycky jsem chtěla vydat takhle mladá knížku, žel už jsem ten věk prošvihla :))

Eleanor
12.02.2011

Je úžasný, že tak skvělou knížku napsala čtrnáctiletá autorka. Poprvé jsem ji četla asi před dvěma lety a je pro mě pořád stejně dobrá, a jsem moc ráda, že nechybí u mě v poličce :)

Lady Upiris
30.11.-0001 5 z 5

všechny knihy které jsem kdy četla mám ve svém pokoji a "Kameny osudu" je jediná kniha kterou jsem měla půjčenou a nikde jsem ji nesehnala.. a neumíte si ani představit jak mě to mrzí protože bych si jí s radostí přečetla znovu..:(

Autorovy knížky

Flavia Bujor