Kamenní strážcovia II.

Kamenní strážcovia II. https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/128771/bmid_kamenni-strazcovia-ii-653d26b526dd1.jpg 5 13 4

Ninash
22.10.2018 5 z 5

Séria kníh je vyvážená kombinácia infomácí a ilustrácí o slovenských hradoch, patrí k najlepším encyklopédiám tejto tematiky. Odporúčam...

Lessana
21.06.2018 4 z 5

Prehľadne nasádzaná a pekne spracovaná kniha o slovenských hradoch. Fotografie sú zrozumiteľné a jednoznačné, čo veľmi oceňujem, nebýva to v podobných publikáciách totiž zvykom. Autori vsadili na čiernobielu a dobre urobili. Historický kontext je podaný pútavou formou a navyše je osviežený dobovými rytinami či kresbami, ako aj zaujímavosťami o tom-ktorom hrade. Nechýbajú ani ideálne rekonštrukcie hradov s popismi pre presnú predstavu, o čom čítame, a ani povesti, vďaka ktorým si život na hradoch aj hneď sprítomníme. A hoci neobsahuje všetky hrady/zrúcaniny v danej časti Slovenska, určite ide o jednu z kvalitnejších publikácií svojho druhu na trhu.

LuiCJ
27.09.2017 5 z 5

Druhý diel série Kamenní strážcovia. Kniha je sústredená na hrady prevažne východného Slovenska. Avšak všetky na hrady na Slovensku boli nejako prepojené. Kniha ponúka množstvo informácii o hradoch, detailné popisy udalostí a stavieb, históriu jednotlivých budov a samozrejme to dopĺňajú nádherné fotografie. Všetko to dopĺňajú zaujímavé a pútavé povesti Mgr. Milana Bohunického. Určite by stáli za sfilmovanie. Odporúčam ju všetkým milovníkom náučne literatúry a histórie!

lusila
05.08.2013 5 z 5

Nádherná kniha. Kto má rád hrady, príde si na svoje. Kvalitné fotografie, dobové zobrazenia, fakty a zaujímavosti, povesti o hradoch.
Niektoré z nich som navštívila. Kniha je vhodná aj ako darček, je vytlačená na kvalitnom kriedovom papieri.