Kamarádka vodka

Kamarádka vodka https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31461/kamaradka-vodka-31461.jpg 2 21 5

Sbírka osobních postřehů oblíbené a uznávané komičky Potřebuje-li se Chelsea Handlerová zbavit problémů, obrátí se na vyšší moc vodku. Udělali byste to také, kdybyste zjistili, že si váš přítel užívá s křížencem pekingského palácového psíka a pudla nebo kdybyste museli předstírat, že jste na svatební cestě se svým otcem, abyste dostali v letadle vyšší třídu. Buďte vítáni ve světě Chelsey místě, v němž vládne absurdita a nejlepší obrannou linií je rychlá improvizace. V této bujaré, delikátně sestavené sbírce vytahuje Chelsea z minulosti příběhy o své rodině, vztazích a životní dráze, které se ve své izolovanosti stávají humornými. Ať již přesvědčuje spolužáky ze třetí třídy, že byla vybrána, aby hrála v pokračování Vojínky Benjaminové dceru Goldie Hawnové nebo začne chodit s ryšavým mužem, aby ukázala, že nezná diskriminaci, či se stará o sprostou, rum milující trpasličku, která vypadá jako ona, jen v menším vydání, dokáže se Chelsea vždy zaplést do neskutečně trapných situací. Tato kniha příkladně ukazuje, proč se její otevřenost a neodolatelný humor staly jedním ze svěžích hlasů současné komedie.... celý text

Literatura světová Humor
Vydáno: , Columbus (ČR)

Are You There, Vodka? It´s Me, Chelsea , 2008

marierja
21.04.2023 3 z 5

Chelsea Handler znám jako stand-up komičku a televizní moderátorku komediálně-publicistických pořadů. Po přečtení téhle knihy, která se mi nedávno náhodou dostala do rukou, je mi víc než kdy předtím jasné, že za kámošku bych ji určitě nechtěla - musela bych se za ni všude stydět kvůli její (obzvlášť vztáhnu-li k aktuální době) značné politické nekorektnosti a pravděpodobně bych se v její společnosti cítila zadupávaná její histriónskou povahou. Číst si o jejích ztřešťených příhodách, a to i přestože dost jejích vtipů a názorů je určitě za hranicí obecného vkusu, mě ale bavilo. Nad knížkou jsem se docela nasmála. Člověk se nesmí brát moc vážně, a Chelsea tuhle prerekvizitu ke komediální kariéře rozhodně naplňuje.
Předchozí hodnocení níže jsou dle mého názoru trochu mimo (že kniha někomu nic nedala, nebo že nemá žádný děj), obzvlášť když 2 ze 4 komentářů jsou totéž od někoho, kdo má dva profily a potřebu svůj názor vyjádřit opakovaně :D JE TO HUMORISTICKÁ KNÍŽKA, PANEBOŽE! Ne návod na světový mír nebo osmisetstránkový román:)
P.S.: Český překlad je v tomto případě docela peklíčko. A z mého pohledu je neumělý překlad to hlavní, co lze knize vytknout.

simona6335
09.02.2020 odpad!

Tip na knihu jsem dostala od redaktorky v časopise - prý jako velice humorná kniha. OK, pokud někomu přijde humor v podobě pití vodky a randění s liliputem, dobře, ale já se za břicho nepopadám. Humor mi přišel jednoduchý. Pokus druhé Bridget Joneson, ale špatnou cestou :(

Deena_
10.06.2019 1 z 5

Precetla jsem to spis uz z povinnosti nerada nechavam rozectene knihy.. Ale tato kniha mi opravdu nic nedala

dagusa
14.01.2014