Kaleidoskop

Kaleidoskop https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210641/mid_kaleidoskop-Fiz-210641.jpg 4 63 63

Nelítostný osud rozdělil tři sestry na dlouhých třicet let. Po tragické smrti obou rodičů jsou Hilary, Alexandra a Megan nuceny protloukat se životem každá zvlášť a v naprosto odlišném prostředí. Obě mladší sestry si ani nepamatují, že byly kdysi adoptovány. Prožily šťastné dětství s milujícími rodiči, které považují za vlastní. Jenom nejstarší Hilary si pamatuje všechno, co se tenkrát stalo, a nezapomíná. Neměla takové štěstí jako mladší sestřičky, její dětství a mládí byly nepřetržitým sledem utrpení a žalu. Při životě ji mnohdy držela pouze naděje, že jednou Alexandru a Megan opět najde. Ale když se týž člověk, který v minulosti jejich odloučení zavinil, hnán výčitkami svědomí pokusí svést je opět dohromady, je už možná pozdě. Uplynulo příliš mnoho času. Není jisté, zda všechny tři budou ochotné podstoupit oběti a snášet bolest, kterou s sebou návrat do dávné minulosti přináší…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Kaleidoscope , 1987

klarkys
23.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tuhle knihu si určitě ještě někdy přečtu. Osud celé rodiny byl velice smutný a tragický, zvláště Hillary si prošla peklem.
Moc se mi líbila dějová linka Solange a Sama a je škoda, že nedostala víc prostoru, mám ráda spisovatelčiny knihy s vážnější tematikou.
A myslím, že knížka by si zasloužila lepší název, “Kaleidoskop” je pěkná blbost ;-)

Terisek99
14.06.2019 1 z 5

Kniha mě moc nezaujala. Párkrát jsem přeskočila stránky. Toto je autorcina slabší kniha.

Sofie75
10.02.2019 5 z 5

Od spisovatelky je to moje první kniha a moc se mi líbila. Už se těším na další.

sabca
07.07.2016 5 z 5

Film jsem neviděla, ale kniha se mi moc líbila. Nejsmutnější byl osud Hillary, která byla na dlouhých 30 let odtržena od svých sester kterým se snažila nahradit matku. Příběh se moc hezky četl a konec opravdu vehnal slzy do očí. Pro mě je to jedna z zěch lepších knih D.Steel a můžu doporučit.

koki.veru
05.05.2014 5 z 5

Úžasná knížka ze života...na konci knížky jsem měla co dělat abych udržela slzy v očích...

kika 13
20.01.2013 3 z 5

Bylo zfilmováno.Pěkné čtení jako vždycky od této autorky.

zfilmováno

Danielle Steel