Série C-L

Série C-L https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125183/serie-c-l-125183.jpg 4 135 36

Kalaš - Karlíček série

Výbuch vagónu převážejícího bankovky série C-L na kilometru 297.3 rozmetá jejich ohořelé zbytky po okolí. Všechny bankovky jsou zničeny. Záhy je nedaleko nalezeno tělo mladé zastřelené ženy. Jak souvisí její vražda s výbuchem? A opravdu byly všechny bankovky zničeny? Že vám to něco připomíná? Že je to film Na kolejích čeká vrah? Máte pravdu, film byl natočen podle první poloviny téhle knihy. Druhá polovina knihy je napínavým thrillerem o souboji vyšetřovatele s chytrým a všeho schopným zločincem. Navíc v ní Fiker předpovídá vznik jednoho vynálezu, který se v současné době stává skutečností. Nejslavnější vystoupení nezapomenutelné dvojice vyšetřovatelů Kalaš – Karlíček, která prochází volnou trilogií Zlatá čtyřka – Série C-L – Kilometr devatenáct.... celý text

katka134
02.05.2019 4 z 5

Dobrá česká detektivka. Zločinec měl dobrý plán úniku- takový americký, ale díky postřehu policisty mu nevyšel.

Kerberos
19.03.2019 4 z 5

Asi nejznámější a také nejlepší autorova detektivka.Je škoda,že ve filmovém zpracování hraje majora Kalaše pokaždé někdo jiný.

babystar
23.01.2019 4 z 5

Docela zdařilá detektivka o vlakové loupeži peněz a následných vraždách. Až na překombinovaný konec bylo vše uvěřitelné a napínavé . Škoda toho konce. Ten mi vyzněl jako "vrahem byl zahradník".

Blue
19.07.2018 4 z 5

Je to parádní případ, Fiker je velmi zručný autor, oceňuju také jeho jemný humor. Někomu se může případ zdát překombinovaný, ale to já zase tvrdím o detektivkách Agathy Christie, které jsou většinou neživotným konstruktem. Série C-L myslím dobře šlape a příběh je uvěřitelný. Jediné, co mi vadilo, a kvůli čemu jsem se zdráhal po pár stránkách pokračovat, byla skutečnost, že vypravěč je příslušník Státní bezpečnosti. Tím pro mě kniha získala poněkud zvláštní pachuť, byť se jednalo o případ veskrze kriminální a o politice tu nepadlo slovo. 90%

konicekbily
31.05.2018 5 z 5

Nejlepší autorova kniha, tedy podle mne. Na svou dobu - tehdy revoluční! Doba nebyla nakloněna "pokleslé méněcenné literatuře", ale tato kniha byla jedním z prvních počinů k obratu. Nastudování v rozhlase a následné filmové zpracování získalo velký ohlas!

85098211
04.05.2018 4 z 5

Detektivní klasika, která má sice hodně zajímavý námět, ale je také bohužel poměrně zdlouhavě napsaná. Pokud si však chcete odpočinout od temných severských detektivek, jste tady naprosto správně ;-).

ddkk
24.04.2018 5 z 5

Četla jsem docela dávno, dodnes si ale děj pamatuju. Známější je asi film s majorem Kalašem, i když s trochu jiným scénářem. Obé velmi zdařilé :-)

denib
26.03.2018 5 z 5

Parádní stará česká detektivka o loupeži peněz z poštovního vlaku a následných vraždách. Děj odsýpá, a i když je trošku překombinovaný, udržuje plnou pozornost čtenáře. Hlavní detektiv je inteligentní a sympatický. Ale nejvíc si mě získal policista Karlíček a jeho dedukce. Ten opravdu nemá chybu :-) Prostě stará dobrá detektivní a spisovatelská práce.

borsalino_csfd
16.07.2017 5 z 5

Film znám celkem dobře, proto mě překvapila literární předloha, kterou filmaři využili asi jen ze dvou třetin a zejména docela jiným závěrem, který mě opravdu překvapil. Major Kalaš už od poloviny zvyšuje tempo vyšetřování a čím je blíže odhalení, tím více nachází mrtvých kompliců vlakové loupeže. V závěru knihy děj kulminuje s tandemem Kalaš a bystrozraký Karlíček.

moničina
13.04.2017 1 z 5

Kniha ma bavila iba na začiatku, potom to bolo nudné a prekombinované. Film bol výborný a to je možno ten problém, mala som očakávania aj od knihy. Podoba knihy s filmom iba zo začiatku, ináč úplne odlišný dej.

Iva B.
04.04.2017 5 z 5

Vyhrabané u rodičů a hned jsem si řekla, že to dám do výzvy :-)! Zfilmováno jako Na kolejích čeká vrah v hlavní roli s Jiřím Sovákem jako majorem Kalašem.

Hodža
02.08.2016 5 z 5

V Rúži České Budějovice vycházela na přelomu 60.a 70.let řada brožovaných knížek Statečná srdce...a tady vyšly i Fikerovy dobrodružné příběhy z prostředí Kanadské jízdní policie...a dodnes mi utkvěly v paměti. Třeba "Tříoký jezdec" či "Nejdřív já"..to byly prostě bomby! :)))

ber-tram
25.07.2016 4 z 5

Že jde o Kalaše, jehož mám tendenci srovnávat s nedávno potkaným Exnerem, se dozvídám jen z oslovení v dopise až v závěru knihy, která je líčena v naléhavé ich-formě a čte se také naléhavě. Příběh jde svojí cestou, film Na kolejích čeká vrah rovněž, společnou mají iniciační explozi. Detektivní spád a shon tady vibruje daleko mocněji než v Exnerovi, když už porovnávám, ten si vyšetřuje jakoby lážo plážo, kdežto Kalaš to hrne do sebevyčerpání, a přesto neztrácí chuť pro suchý humor. Nevěřím, že další Fikerovky Sérii C-L přemůžou, když je považována za vrchol tvorby, ale kdyby to aspoň mohla být plichta, Fiker napochoduje do mé čtenářské stáje! 34/16

mapet85
05.07.2016 4 z 5

K autorovi som sa dostal náhodou a ku knihe ešte väčšou. :-) O to ale bolo milšie moje prekvapenie a zážitok z celej knihy. Ide o staršie dielo z 50-tych rokov 20-teho storočia a pre mňa bola kniha čarovná, či už miestami archaickým štýlom, samotným prostredím starej Prahy, jednotlivými postavami či peknými ilustráciami.

Kniha je písaná z pohľadu hlavného vyšetrovateľa v Ja forme a je podávaná ako retrospektíva. Zaujímavé pre mňa bolo, že počas celého čítania nebolo meno vyšetrovateľa ani raz spomenuté. Ide o klasickú detektívku s vystavaným a vygradovaným dejom. Obsahuje prvky thrilleru a aj psychológie. Nechýbajú tu ani humorné vsuvky samotného vyšetrovateľa či jedného z detektívov – Karlíčka, ktorý sa horlivo púšťa do vyšetrovania a svojimi názormi a niekedy zvláštnymi myšlienkovými pochodmi posúva vyšetrovanie vpred.

Knihu odporúčam a od autora si určite ešte niečo prečítam. :-)

Bradavička
24.02.2014 4 z 5

vzhledem ke stáří knihy si nejsem jistá některými frázemi a slovy (víte někdo, co je to bateriová svítilna ? :-D ), ale jinak to bylo opravdu dobré a napínavé!

Milf
08.05.2012 5 z 5

Jeden z prvních příběhů stojících u základů edice Smaragd. Autor zde opouští žánr detektivky a Série C-l se stává čistokrevným thrillerem, který čtenáře udržuje v napětí až do poslední chvíle. Dle mého názoru nejlepší Fikerova kniha.