Kafka a Praha

Kafka a Praha https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116880/kafka-a-praha-116880.jpg 4 12 1

Franz Kafka a Praha, desítky turistů váží dalekou cestu do Prahy, jen aby se prošly místy, kudy chodil Kafka a k tomu nám slouží tento netradiční průvodce, vyprávění a fotografie.

Lily101
09.09.2021 3 z 5

Útlá knížka, která je svým způsobem zajímavá. Nejsem si jistá, zda všechny informace v knize jsou pravdivé (kniha je z roku 1991 a dnes už se asi ví víc, než na počátku devadesátých let), ale toto (i s ohledem na rok vydání) součástí hodnocení není.

Kniha je trochu rušivá množstvím citátů (dost často jiných, než přímo Kafkových), leč mnohdy mají svá opodstatnění (vyjadřují se k Praze, kde Kafka žil či o historickém období-to ale působí místy trochu chaoticky, protože dojde k rychlé změně času, což čtenář ne vždy ihned v první větě pochopí).

Co mě dost zklamalo, je poslední kapitola. Pro lidi zajímající se o marketing to poslouží jako ukázka reklamy v 90. letech minulého století. Chápu, že bylo potřeba informovat a v jistém smyslu to bylo i zajímavé, ale ne na dvou stranách po třech sloupcích na straně.

Čtení je dost znepříjemněné písmem moc velkým a následně až příliš malého písma v rámci jednotlivých “kapitol”.

Za snahu 2 hvězdičky, za přidanou hodnotu (min. v té době, ale asi i nyní;nejsou-li již informace překonané novými poznatky) přidávám hvězdu navíc.

Franz Kafka, 1883-1924

Franz Kafka