Kôň na poschodí, slepec vo Vrábľoch

Autor v knihe (súčasťou ktorej je aj kratšia novela Extrémna osamelosť) si zvolil silnú, expresívnu tému – problém matkovraždy, aby paradoxne mohol jemne a citlivo ukázať nejednoznačnosť ľudských motivácií a činov.

https://www.databazeknih.cz/images_books/58_/58471/k-n-na-poschodi-slepec-vo-vrabloch-58471.jpg 3.516

Kôň na poschodí, slepec vo Vrábľoch (1989)

Novely, Literatura slovenská
Vydáno:, Petit Press (SK)

Kniha Kôň na poschodí, slepec vo Vrábľoch

Lily28
01.04.2015

Od slovenskej prózy nečakám nikdy veľa a potom som milo prekvapená keď nájdem niečo ako príbehy od pána Vilikovského.

zipporah
10.02.2014

no tak presne takéto postupy v písaní, myšlienkové pochody nerada čítam, to bolo ako s Collette, ale extréna osamelosť ešte bavila čítať... mám rada jasné, výstižné deje, dostatočne zrozumiteľné a nesnažiace sa zobrazovať pravdu resp. autorove zážitky nejakými okľučkami, slovnými a úvahovými traktátmi, myslím, že na to stačí poézia... tiež neuznávam vulgarizmy v literatúre... darmo, ale pôsobí to rušivo, vulgárne sa rozprávalo stále, ale spisovatelia sa vždy vedeli vynájsť, ako sa vysporiadať s hovorovou rečou v dobe, kde neodmysliteľne patrili škaredé slová...

Amnesiac
20.11.2013

Celkom mílé prekvapenie, síce forma trochu predčila obsah (ako to niekedy v slovenskej literúre býva zvykom), bolo tam pomerne veľa vecí ktoré stáli za podčiarknutie, a aj napriek tomu ,,urychlenému" záveru novela stojí za prečítanie.

rodinné vztahy

Pavel Vilikovský