Justice na kolenou

nehodnoceno
Justice na kolenou

Kriminální román o obyčejných lidech, kteří kvůli liknavosti naší justice vezmou zákon do svých rukou.
Manželé Bosákovi přijdou o svou dceru Evu, kterou zabije chorvatský překupník s drogami a kradenými auty. Policie ho dopadne a předá soudu, ale hned druhý den je z vazby propuštěn na svobodu. Když se to Bosák dozví, podá si inzerát, jehož cílem mělo být seznámení s lidmi, kteří také přišli buď o někoho blízkého nebo o majetek. Pachateli těchto zločinů byli většinou příslušníci cizích mafií (např. ruských, čečenských apod.) a v pár případech i vysoce postavené osoby. Všichni ale zůstali nepotrestáni za tiché asistence "neúplatné" justice. Bosák s muži z inze- rátu založí skupinu Nový zákon, která se ujme spravedlnosti zákona oko za oko a zub za zub. Zpočátku jim vše vychází, ale brzy je odhalí kapitán Urban, který vyšetřoval vraždu Bosákovy dcery.... Čtivý neobvyklý detektivní román, v němž jeho autor (žijící v Kanadě) zúročil vlastní podnikatelské zkušenosti na Slovensku, ale též v něm zpracoval přání mnoha lidí bez důvěry v náš právní stát.

https://www.databazeknih.cz/images_books/69_/69519/justice-na-kolenou-69519.jpg 00
Literatura česká
Vydáno:, Vilém Šmidt