Iba jeden rok

Iba jeden rok https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/194092/bmid_iba-jeden-rok-194092.jpg 4 294 56

Keď sa Willem preberie z bezvedomia, netuší, kde je – v Prahe, v Dubrovníku alebo doma v Amsterdame? Francúzsky lekár mu ošetril ranu na hlave, ale Willem utŕžil aj inú, ktorú navonok nevidieť, napriek tomu bolí. Mladý Holanďan je zase sám a naliehavo potrebuje nájsť dievča, peknú Američanku, ktorú pomenoval Lulu, lebo jej pravé meno nepozná. Strávili spolu čarovný deň v Paríži a niečo na tom dni – alebo dievčati – núti Willema položiť si otázku, či im nie je súdené zostať navždy spolu. Opäť sa vydáva na cesty, blúdi od Mexika až po Indiu a dúfa, že to dievča ako zázrakom znovu stretne. Ale keď mesiace plynú a Lulu mu stále uniká, Willem začína pochybovať, či ruka osudu je naozaj taká silná, ako si myslel... A čo na to geniálny dramatik Shakespeare, ktorý mladú dvojicu najprv spojil, potom rozdelil a napokon v rozhodujúcej chvíli opäť zasiahol do ich života? Romantické, emotívne pokračovanie románu Iba jeden deň je príbehom voľby a náhody či „nehody“, ale aj šťastia, ktoré môžeme nájsť, keď sa voľba skríži s náhodou.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

Just One Year , 2013

NikaMirka
04.08.2015 5 z 5

Druhý díl je úžasný, stejně jako první. Vůbec by tam nemusel být ani novela "Jen jedna noc" (jak bylo zmíněno, že hodně pomohla k pochopení), protože konec, kdy Allyson vstoupí do dveří a Willem ji políbí je naprostým "happy endem" z kterého každému dojde, že se ti dva našli :).
Kniha je úžasná tím, že to nejsou pouze přepsané věty z prvního dílu a psáno ve třetí osobě rodu mužského (jako je teď velkou oblibou), ale je to příběh člověka, který též ztratil a hledá. Kniha popisuje život Willema po té, co se probudí v nemocnici a ví, že něco důležitého se děje právě v tom momentu, i když přesně neví co. Příběh krásně ukazuje, jak jsou lidské osudy někdy krásné a nešťastné zároveň a že některé věci se nemůžou odehrát dřív, než je na ně člověk v životě připraven. Za mě jednoznačně pět hvězdiček, protože mi byly dány odpovědi, které jsem chtěla znát od okamžiku, co jsem dočetla první knihu!

tynka65
22.07.2015 5 z 5

Tak pokračování mě vůbec nezklamalo, jen doufám že bude ještě třetí kniha ;)

adelaska
20.07.2015 5 z 5

Musím říct, že mě celý příběh naprosto ohromil, neotřelý, nepřeslazený a přesto romantický. A na léto ideální. Jediné co mě trochu mrzí je konec. Přece jen jsem čekala, že když se po roce našli, že to setkání bude velkolepější. Jinak nemám co vytknout.

Samira
25.06.2015 4 z 5

Musím říct, že jsem opravdu ráda, že součástí vydání byla i novela Jen jedna noc. Bez ní bych to asi nepřežila, přece jen čekání na druhý díl bylo hodně dlouhé a nedostat skoro nic, to by na mě bylo moc. Willemův pohled byl výborně zpracovaný, některé pasáže mě však bavily více jiné méně. Odloučení bylo, ale stejně jako v první knize moc dlouhé . Závěr a zmíněná novela - poetika bez chybičky. Moc se těším na pokračování a jejich konečně společnou cestu .

Heyhey
11.06.2015 4 z 5

Komplet obou knih je perfektní. Nejprve jsem byla trochu na rozpacích z přemíry chvály na knihy, říkala jsem si, že knihy jsou určeny mádeži a já jsem už aut. Ale ne. Vše do sebe zapadá i dospělák se doví něco vhodného do života s hledajícími mladými dospělými. (A taky si připomene dávné ideály.)

EvaSupovic
05.06.2015 5 z 5

Byl to pro mě velmi zvláštní zážitek :-D V dobrém slova smyslu. Krásně napsané a jelikož věřím v osud, tak z mého pohledu rozhodně velmi pravděpodobná realita :-D

Chladnetka
05.06.2015 4 z 5

Kniha měla jednu vadu. A to tu, že tento díl vyšel tak dlouho po tom prvním, tudíž jsem zapomněla spoustu věcí a to kouzlo, kterým na mě působil první díl, se částečně vytratilo. Ale jinak se mi to moooc líbilo. Navíc vyprávění Willema bylo zajímavé a čtivé zároveň, a všechno do sebe nakonec krásně zapadlo.

lukyli154
04.06.2015 4 z 5

První díl mě bavil více, ale přesto hodnotím knihu jako zajímavou nejen dějem, ale i prostředími, ve kterých se příběh odehrává. Závěr potěšil ;-)

Peace
07.05.2015 2 z 5

"Je rozdíl, když ztratíte něco, o čem jste věděli, že to máte, než přijdete o něco, co jste objevili, že máte. Jedno je zklamání, druhý opravdová ztráta."

Pro mě bohužel zklamání. Oproti prvnímu dílu mi kniha přišla zbytečně rozvleklá, vyprávění z pohledu Willema mě nijak zvlášť neoslovilo. V podstatě by mi bohatě stačila jen bonusovka "Jen jedna noc".

kklepkaa
06.05.2015 2 z 5

Celkem to šlo, jen mi na začátku trvalo než jsem se zorientovala a jsem ráda, že autorka nenudila popsáním dne v Paříži z Willémova pohledu. Některý pasáže byli nudnější, ale jak se člověk probojoval k závěru o kterej mu celou dobu jde... :-)

Mermaida
30.04.2015 5 z 5

Lehce zdlouhavé dokončení a rozuzlení prvního dílu "Jen jeden den". Ale velmi krásný pooutavý příběh o míjení, náhodách a možná i osudu? :)

Erudite
12.04.2015 5 z 5

Řekněme, že začít psát komentář ani ne pár minut potom, co člověk dočetl knihu a ještě úplně nevyvázl z jejího světa je trochu riskantní záležitost. Emocí je tolik, že by to vystačilo na knihu další a možná ještě pár kapitol, stejně, jako je emocí po jednom roce a jednom dni mezi Willemem a Allyson (Lulu). Od začátku do konce jsem se cítila asi jako bych se potopila pod hladinu do úplně jiného světa a nemohla se vynořit dřív, než prozkoumám každý kouteček a každou drobnost každé stránky. Obdivuju Gayle Formanovou a její schopnost vtáhnout do děje tím způsobem, že mé srdce tluče v souměrném rytmu se srdcem postavy, která v té chvíli vypráví svůj příběh a tím pádem se já sama tou postavou stávám. Knihy této autorky mi pokaždé ukáží obě dvě strany našeho světa a dodají mi v mnoha okamžicích něco, čemu by se dalo říkat DVOJÍ ŠTĚSTÍ.

kokolka
08.04.2015 5 z 5

Druhý díl nezklamal. Dokonce si dovolím říct, že byl lepší něž kniha Jen jeden den, které jsem udělila o hvězdičku méně. Myslím si ale že číst tuto knihu bez předchozí znalosti příběhu Jen jeden den nezajistí takový požitek z Jen jeden rok - noc ;).

janyska13
07.04.2015 5 z 5

Konečně jsem si koupila a přečetla i české vydání s koncem. A jsem nadšená... :)

janyska13
14.11.2014 5 z 5

Dokonalá kniha, stejně jako její předchůdkyně Jen jeden den. Jen mě mrzí, že jsem na konci nenašla pokračování Just one year. Tak snad se to povede českému vydání a bude to tam. :) Nemůžu se dočkat, až si to přečtu znovu v češtině. :)

Liana
09.07.2014 5 z 5

Velmi krasny pribeh lasky. Nevedela som prestat citat, az kym nebol koniec. A znova ako pri prvej casti, som sa rozhodla, ze si musim precitat aj nieco od Shakespeara.