Koupit

Sbírka poezie SKN vydaná Moderní revuí. Titulní list vysázen švabachem, a poprvé v české literatuře je jméno autora uvedeno samými malými písmeny (stanislav k neumann). Kniha byla konfiskována, protože básník byl právě propuštěn z věznice na Borech, bylo však ihned uspořádáno nové vydání. Konfiskované výtisky patří k největším bibliofilským vzácnostem. „Tištěno dne 21. a 23. prosince 1895 na strojích Emanuela Stivína, knihtiskaře v Praze“. Po konfiskaci nové vydání neobsahuje v 1. vyd. obsažené básně č. 1 a 5....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/54_/54864/jsem-apostol-noveho-ziti-a-zadne-se-Nbl-54864.jpg 42
Literatura česká, Poezie
Vydáno · Moderní revue

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Stanislav Kostka Neumann
česká, 1875 - 1947

všech 115 knih autora

Kniha Jsem apoštol Nového Žití a žádné se nelekám rány, jsem rytíř nového Graalu, jsem rytíř bez bázně i hany je v