Žluté oči krokodýlů

Žluté oči krokodýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186491/zlute-oci-krokodylu-186491.jpg 4 215 215

Joséphine série

Kniha je rodinnou ságou, která zachycuje především vztah mezi dvěma sestrami. Čtyřicátnice Iris, velmi krásná, bohatá, elegantní Pařížanka. Kdysi skvělá studentka, jíž se po svatbě život změní v planý a marný kolotoč společenských událostí. Iris se nudí a sní o tom, že se stane někým jiným. Joséphine je historička specializující se na studium 12. století. Není tak krásná jako její sestra, ani tak dobře zajištěná. Je vdaná, má dvě dcery, žije na pařížském předměstí a tvrdě se protlouká životem. Iris si na jedné nudné večeři vymyslí, že píše román. Pohlcena svou lží, přesvědčí sestru, aby napsala knihu, kterou Iris podepíše svým jménem. Joséphine, již opustil manžel, pod tíhou dluhů souhlasí. Už od dětství je zvyklá se své krásné sestře ve všem podřizovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Yeux jaunes des crocodiles , 2006

Ronny
02.10.2013 2 z 5

Všechny tři díly měly - dle mé dcery žijící ve Francii - velký úspěch. Netrpělivě jsem očekávala jejich vydání u nás - ale zklamalo mne. Na můj vkus příliš plytké, nedočetla jsem ani první díl, byť jsem se nemohla dočkat až knihu budou mít v knihovně a investovala jsem do ní kolem 500 Kč.Pro mne nuda.

c.svetlana
30.09.2013 5 z 5

Moc dobre se cte, ale tak nejak clovek vedel uz po precteni obsahu kudy dej pujde. Ale napsana je pekne, chystam se na dalsi dily.

avalsoraj
22.09.2013 4 z 5

Nečekala jsem žádnou hlubokou filosofii ani převratné čtenářské objevy, ale někdy stačí, že je nám s knížkou prostě dobře a při jejím čtení zapomeneme na vlastní problémy.

Věro
09.09.2013 5 z 5

Nebezpečná kniha!:-) Jak se jednou dáte do čtení, už Vás to nepustí. Já skončil ve tři ráno.

iva.mikova
09.08.2013 5 z 5

Doporučuji přečíst celou trilogii, nejlepší je druhý díl, ale bez prvního a třetího dílu je toho jen třetina :-)

olejnice
18.07.2013 5 z 5

Úžasná kniha - právě na prázdniny. Barvitý děj, místy realistický, sympatické postavy, nedá se od toho odtrhnout. Už jsem si objednala druhý díl:)

misacaj
27.06.2013 4 z 5

Oddychová čtivá knížka, která neurazí, děj je místy nadsazený.

iresim
11.04.2013 5 z 5

Chvíli mi trvalo, než jsem se začetla, ale pak jsem dostala do děje a chystám se i na Pomalý valčík želviček.

Zuzka_Dudek
28.03.2013 4 z 5

Velmi čtivá kniha, barvité postavy, zajímavé osudy, přitažlivé prostředí. Hlavní hrdinka je sympatická žena, do které se jednoduše vcítíme a chceme její "vítězství". Předpokládám, že to je typické čtení pro ženy. Oddychové, jakási náhrada televizních seriálů. Vyjadřováni spisovatelky není složité, vhodné pro četní v originále! Ve Francii se právě natáčí filmová verze, na kterou se těším.

kattyV
22.02.2013 4 z 5

Nebylo to špatné čtení, jen zjišťuji, že už mi trochu vyvanulo z paměti. teď jsem si půjčila druhý díl, tak snad si vzpomenu o čem byl ten první.

G.I.Jane
13.01.2013 5 z 5

Kniha je příběhem dvou sester, tolik od sebe odlišných, již od svého dětství, nepochybně za přispění jejich vlastní matky. Ta od počátku preferuje dceru Iris, tolik nadanou, krásnou, noblesní a neskrývá jistou míru opovržení nad její mladší sestrou Jo. Zatímco Iris Dupinová je "zazobaná dámička", žijící si v blahobytu, pohodlí, pevném zázemí svého muže, tak její sestra bojuje na předměstí Paříže s nestálým manželem /truchlícím nad sebou samým/, s nedostatkem financí, se 2 dcerami, z nichž ta starší ji neustále častuje syrovou kritikou a se svou ne moc výnosnou prací historičky, která se specializuje na 12.století. Až jednoho dne přijde plán "znuděné" Iris, která začne toužit po vlastní slávě a pobytu na výsluní, ale tak, aby to nic nestálo, tedy žádné velké úsilí. To spustí kolotoč událostí, který dokáže ustát jen někdo. Kniha je především o vztazích, o rodině, nenajdeme zde žádná moudra, ale to jí neubírá na poutavosti děje a skutečnosti, že se velmi, velmi dobře čte. Je to vyloženě relaxační terapie, čtení pro chvíle pohody, nezávadné antidepresívum. Co považuji za malou vadu na kráse je závěrečné pseudofilozofování a pocit jakoby do závěrečného děje vstoupila sama autorka a vzala slovo svým hlavním postavám. Ale to jsou jen mé osobní pocity. A ještě malilinkatá výtka na závěr- měla si odpustit toho Micka Jaggera - jako přítele na telefonu dcery Jo. To na mě působilo rušivě, jakoby mě z děje někdo vrátil zpět do reality.

danuska
30.12.2012 5 z 5

Super kniha, ma sice vyse 600 stran, ale je zaujimava a putava, nie je to nejaky povrchny pribeh. Mne sa pacila, a dufam, ze sa dostanem aj pokracovaniam. Jedine, co mi vadilo, ze autorka napisala, ze Madari su Slovania. Mohla to aspon prekladatelka opravit, lebo je to blamaz.

monulka
06.09.2012 3 z 5

Přečtené jedním dechem, ale nic nezůstalo.. Oddychovka.

akirek
30.05.2012 4 z 5

Zajímavé téma, čtivé (možná i díky překladu od Loukotkové). Všední osudy s nevšedními konci. S koncem, který mě naladil na pokračování - to by snad mělo být vydané v létě pod názvem Pomalý valčík želviček a určitě si ho přečtu.

bookcase
01.02.2012 3 z 5

Námět fajn, ale bylo to na můj vkus moc roztahané.

KKlara
14.09.2011 3 z 5

Hodně čtivé, ale žádný hluboký zážitek - spíš tak na prázdniny.