Žluté oči krokodýlů

Žluté oči krokodýlů https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/186491/zlute-oci-krokodylu-186491.jpg 4 215 215

Joséphine série

Kniha je rodinnou ságou, která zachycuje především vztah mezi dvěma sestrami. Čtyřicátnice Iris, velmi krásná, bohatá, elegantní Pařížanka. Kdysi skvělá studentka, jíž se po svatbě život změní v planý a marný kolotoč společenských událostí. Iris se nudí a sní o tom, že se stane někým jiným. Joséphine je historička specializující se na studium 12. století. Není tak krásná jako její sestra, ani tak dobře zajištěná. Je vdaná, má dvě dcery, žije na pařížském předměstí a tvrdě se protlouká životem. Iris si na jedné nudné večeři vymyslí, že píše román. Pohlcena svou lží, přesvědčí sestru, aby napsala knihu, kterou Iris podepíše svým jménem. Joséphine, již opustil manžel, pod tíhou dluhů souhlasí. Už od dětství je zvyklá se své krásné sestře ve všem podřizovat.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , Jota

Yeux jaunes des crocodiles , 2006

Akťavs
20.08.2021 3 z 5

Ke knize jsem se dostala díky čtenářské výzvě, vydržela jsem , ale čtení se někdy táhlo a zápletky byly dost jednoduché , jedině síla osobnosti Josephine mě udržela u čtení , také vztah s dcerami, který byly komplikovaný , ale na dobré cestě navzájem se pochopit a porozumět si. Jen díky tomu dávám 3 hvězdy , do druhého dílu se asi nepustím.

nikaxxx
16.08.2020 3 z 5

Žluté oči krokodýlů – několik měsíců jsem čekala na tu správnou „náladu“, než se pokusím začíst. Jaké bylo moje překvapení, když mě knížka po pár stránkách nadchla a dokonale vtáhla do děje. Bohužel zhruba v polovině nadšení opadlo, děj začal být zdlouhavý, nezajímavý, a to až natolik, že jsem některé řádky jen rychle přejížděla očima, jiné ani to ne a rovnou je přeskočila. Nicméně začátek mě natolik navnadil, že jsem prostě byla zvědavá, jak to celé dopadne a knížku jsem neodložila. Poslední třetinu už jsem opět spokojeně hltala a možná i přehodnotila své rozhodnutí, učiněné v polovině, neshánět další díl. Kdo ví, třeba jednou – až opět bude ta správná nálada.
Bavila mě dějová linka Joséphine, mnohem víc ale (o poznání méně rozvedený) příběh její dcery Hortense. Zajímal mě vývoj dění okolo Šéfa i tajemné jednání Irisina manžela. Co by mi v románu naopak vůbec nechybělo, je popis života a práce na krokodýlí farmě a souhlasím s předchozími komentáři – tajemství kamarádky Shirley už bylo trochu moc.
Nakonec hodnotím třemi hvězdičkami: jednu a půl strhávám za rozvleklou prostřední část příběhu a druhou půlku hvězdičky za velké množství chyb a překlepů, které (chtě nechtě) kazí celkový dojem.

evincz
03.06.2020 5 z 5

Kniha mě moc bavila. Byla poutavě a vtipně napsana, někdy mě vytáčela kvůli některým hrdinům, ale i mě dojímala.

metyna
08.12.2019 5 z 5

Kniha se mi celkem líbila, zaujalo mně téma chudé historičky, která začne psát historický román. V knize se odehrávají i další dějové roviny, manžel, který od ní odešel, zakládá farmu, otčím pomalu opouští její matku a další a další . Četla jsem jako by několik knih najednou. To nic neměnilo na tom, že většinou mně číst tuto knihu bavilo a někdy dokonce i vtáhlo do děje, někdy jsem možná pár stráneček přeskočila.

Agnesita
10.07.2019 3 z 5

Pro mě příliš neuvěřitelné.

sorcxistino
05.04.2019 2 z 5

Četla jsem náhodou nejdříve druhý díl této série a tak se mi líbil, že jsem chtěla vědět, jak to začalo a jak to bude pokračovat. Číst jako první tuto knihu, další díl bych rozhodně nesháněla.

EvikU.
25.03.2019 4 z 5

Kniha je napsaná čtivě. Děj odsejpá. Ale úplně na zadek jsem si z ní nesedla. Je to kniha, kterou si rádi přečtete, ale nemusíte ji mít ve své knihovničce.

Šalamoun
07.03.2019 5 z 5

Krásná kniha ze života.Člověk se v té knize najde,at má každý jiný životní příběh.

MarieVanda
21.01.2019

Připojuji se spíš k těm záporným hodnocením, i když jsem knížku přečetla celou. Ale tak to v životě nechodí, možná v pohádkách.

sicilia14
01.01.2019 3 z 5

kniha ma zaujala, dobre napísaná, niektoré situácie trochu pritiahnuté za vlasy, ale zaujala ma tak, že som si kúpila všetky knihy autorky. dovolenkový titul.

Oliva2010
15.07.2018 3 z 5

Kniha ze zivota. Uveriteln pribeh, dokazala jsem se a hrdinkou ztotoznit. Super cteni na dovolenou.

Jana8774
01.06.2018 4 z 5

Dovolenkové čtení, sem tam zdlouhavá pasáž popisující detail, ale i tak doporučuji.

VeronikaSas1
06.03.2018 5 z 5

Kniha se mi moc libila.Normalni,obycejna rodina a spousta pribehu :-)

nycol
10.02.2018 4 z 5

Super oddychovka, cte se samo.

LenkaKa
08.08.2017 4 z 5

Kniha se mi četla moc hezky, ráda čtu knihy o rodinných vztazích a tahle je zajímavá a čtivá. Jen mi trochu vadilo rozsáhlé popisování děje knihy, kterou jedna z hlavních hrdinek píše. Připadalo mi, že mě to zdržuje od vlastního příběhu. Určitě zkusím další volné pokračování.

Emilie1906
14.03.2017 5 z 5

Knihu jsem si moc užila, především přerod Jo v sebevědomou ženu.

Vlak7
29.12.2016

Kniha mě chytla až se začalo něco dít, psaní knihy, Antoniovy krokodýlí příběhy mě vůbec nebavily.Rada si ovšem přečtu 2. díl.

Vlak7
02.12.2016

@eNRek včera jsem zacla cist a taky mi to chybi, cela kniha je rozdelena do pouhých 5 casti. U Kepleru, které jsem precetla a moc se mi knihy od nich libily, mi vyhovovaly kratke kapitoly v knize. Tady jsem z toho nervozni :-) Uvidim, jak se mi kniha bude libit.

Jonna
17.10.2016 4 z 5

Když tento typ literatury, tak takhle dobře napsaný. Autorka mne chytla někde kolem desáté stránky, a už nepustila. Ocenila jsem skvěle vystihnuté charaktery, a to, že autorka se nebála jít do hloubky. Občas jsem se přistihla, jak mám pochopení pro záporné postavy, a omlouvám je, že za svoje skutky vlastně nemohou... Tak vypadá dobře napsaná kniha. Těším se na pokračování.

Eleanora8
06.08.2016 5 z 5

Velice čtivá knížka, není problém se ztotožnit s problémy hlavní postavy i s vedlejšími. Přečteno za den. Doufám, že další dva díly budou stejně dobré