Řekni lituji

Řekni lituji https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231376/bmid_rekni-lituji-65f4a35160a80.png 5 551 164

Joseph O'Loughlin série

Jedné letní nedělní noci se ve vesnici Bingham nedaleko Oxfordu ztratí dvě nejlepší patnáctileté kamarádky Piper Hadleyová a Natasha McBainová. Mnohadenní televizní přímý přenos z pátrání po nich upoutá celý národ. Dívky se ale nepodaří najít. O tři roky později, v průběhu nejhorší sněhové vichřice za posledních sto let, dojde k brutální vraždě manželského páru bydlícího na farmě, kde kdysi se svými rodiči žila i Natasha McBainová. A pod ledem zamrzlého jezera je po sněhové bouři nalezeno tělo mladé bosé ženy. Policie zadrží duševně narušeného mladíka, který slyší hlasy a tvrdí, že té noci viděl v bouři dívku, kterou pronásledoval sněhulák. Klinický psycholog a tvůrce zločineckých profilů pro policii Joseph O'Loughlin je přesvědčený, že dívky, které zmizely před třemi lety, stále žijí. Přesvědčuje policii, že je třeba obnovit vyšetřování, ale čím víc se blíží pravdě, tím nebezpečnější celá situace začíná být. Mysl jeho protivníka je chladnokrevná, rafinovaná a zvrácená.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Say You're Sorry , 2012

AdamH1235
23.09.2017

Fantastická kniha. Vybral jsem si ji podle názvu, který mě naprosto zaujal. Hned jsem věděl, že tato kniha bude skvělá.

ArwenAragorn
27.08.2017 5 z 5

Thriller nejvyšší kvality! Velice čtivý, úžasně propracovaný, napínavý, s dokonalou psychologií postav. Od první stránky chytne a už nepustí. A je to taky o velkém dívčím přátelství. Klidně bych dala dvojnásobek *, protože patří k tomu nejlepšímu, co jsem za poslední rok četla. A výborná je i obálka.

Titas9001
17.08.2017 5 z 5

Výborné čtení. Pro mě zatím nejlepší Robotham.

Nelly
15.08.2017 5 z 5

Napínavé, ozvláštněné dvěma pohledy - oběti i vyšetřovatele, nečekané rozuzlení, prostě parádní čtení.

jana3099
30.07.2017 5 z 5

Moje druhá kniha od autora a opět úžasné čtení ;-)

konicekbily
22.07.2017 5 z 5

Nelituji, že přečetl jsem Řekni lituji. "Hlavním vyšetřovatelem" je psycholog a práce mu jde od ruky. Dobře zpracovaná je i část zpovědi oběti. Obě vyprávění se prolínají a děj je strhující. Skvělý autor!

moni-zbuzi
07.06.2017 5 z 5

Tahle kniha mi ze začátku připomínala sběratele,ale tak po půlce mě naprosto dostala skvěle napsané a ani nevadí že brzy začnete tušit,kdo to je za mě skvělé.

SimonaP
11.03.2017 4 z 5

Čtivá, napínavá kniha, nejlepší z autorovy trilogie. Nešla odložit, únosce jsem vůbec neodhadla. Byly tam určité nelogičnosti, ale ději to nijak nevadilo.

allyce
05.03.2017 5 z 5

Přečetla jsem na jeden zátah, prostě nešlo přestat. Výborná kniha, děj má spád a nutí vás to číst dál a dál,

Agatha84
22.02.2017 5 z 5

Fantazie!! Myslím, že Michael Robotham se právě zařadil k mým oblíbencům.

rodak
17.02.2017 3 z 5

Budu sice v menšině ,ale zas tak mne to nezaujalo .Ano čte se to rychle ,má to spád a děj ,je to napínavé ,něco tomu ale chybělo.Více se mi líbila kniha V podezření.

Tiffany
14.02.2017 5 z 5

Chytře napsaný.., skvělý příběh. Vykreslení postav. Napětí do poslední chvíle. Často bych v některých knížkách stránky proškrtala a přijdou mi navíc, ale tady nebylo snad slovo navíc. 5*

Martia
03.02.2017 5 z 5

To bylo šíleně dobrý. Strašně čtivá knížka.

Pajic21
28.01.2017 5 z 5

Souhlasím, kniha se četla sama. Ani na chvíli jsem se nenudila, což mě překvapilo, vzhledem k počtu stran. Nejvíce mě bavil pohled psychiatra Joa. Moje první kniha od tohoto autora a jistě nebude poslední.

levánoha
18.12.2016 5 z 5

Přestože má knížka bezmála 500 stran, ani u jedné stránky jsem se nenudila. Skvěle napsané, má to spád, jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Odhalení vraha na konci pro mě bylo hodně překvapivé. Co mě štvalo, hodně chyb a překlepů v celé knize.

Woolsey
02.12.2016 5 z 5

Obsahuje spoiler !! Supr kniha ! Nemám slov... Není to klasické krimi z pohledu detektiva, ale z pohledu psychiatra Joa a to se mi moc líbilo. Tady jde krásně vidět rozdíl mezi knihou a filmem. Kdyby byl film točený přesně podle téhle knihy, tak vlastně po brzy víte kdo je únosce (: Zaujalo mě tahle trochu filozofická slova - Dva kolegové jsou mrtví. Unesená dívka je naživu. Vůbec to nepůsobí jako vítězství.

Katelinne
28.11.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, kterou jsem letos četla. Děj knihy je nesmírně čtivý a nemohla jsem knihu ani na chvíli odložit. Za mě naprostá senzace.

salunka
22.11.2016 5 z 5

Fantastická čtivá kniha! Už když jsem viděla její přebal, bylo mi jasné, že se nebudu nudit. Strhující psychothriller s překvapením na konci. Moje první knížka od M. Robothama a určitě ne poslední!

Šánka
09.10.2016 5 z 5

Rozhodně neřeknu, že lituji času stráveného u tohoto vynikajícího krimirománu !
Docela obsáhlá kniha, ve které není ani kousíček místa pro nudu, je doslova nabitá dějem, napětí od prvních stránek až po adrenalinové finále a výborně propracované postavy. K tomu ještě sympaťák psycholog Joseph a jeho kamarád detektiv Ruiz opět v akci !
A i přes docela velkou škálu možných pachatelů, jsem ho tentokrát tipla poměrně brzy, ale neubralo mně to nic z napětí......,bohužel autor měl úplně jinou představu o pachateli :-).
Za mě dokonalý psychothriller, kterému bych moc ráda přidala nějakou * navíc.

Rade
19.09.2016 5 z 5

Asi inspirováno i trochu Nataschou Kampuschovou, možná i Fowlesovým Sběratelem.
Nemám moc ráda detektivky, kdy jsou vyšetřovatelé o krok napřed před čtenářem; tady je to opačně, vždy víme něco navíc. V závěru tak napínavé, že prostě nešlo přestat…
Mezi 4 – 5, zaokrouhluji nahoru pro tu čtivost, psychologické prokreslení postav i schopnost autora přenést napětí z papíru na čtenáře, což nebývá až tak samozřejmé, aspoň u mě to ne vždy funguje.