Ďáblovo dílo

Ďáblovo dílo https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415597/bmid_dablovo-dilo-yzp-415597.jpeg 4 234 76

Josefine Jespersenová série

1. díl

Soudní antropoložka Josefine Jespersenová je pověřena vedením projektu, kdy je kvůli stavbě nové stanice kodaňského metra třeba přesunout kosterní pozůstatky ze hřbitova na nové místo. Projekt vyvolává spoustu nevole, jelikož se mnozí domnívají, že tím bude znesvěcen klid zemřelých. Když je brutálně zavražděna Josefinina kolegyně Rita a později nalezena mrtvá dívka, znepokojující okolnosti obou událostí nasvědčují tomu, že ve městě začal řádit psychopatický sériový vrah. Policie se rozhodne případy konzultovat i s exorcistou, který je přesvědčen, že ve hře je samotný ďábel, že hřbitovní vykopávky otevřely bránu samotnému zlu… Ďáblovo dílo od oceňované dánské autorky Lotte Petriové je kvalitní severská detektivka plná napětí, oblíbené skandinávské ponurosti a skvěle vykreslených postav.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

Djævelens værk , 2017

gad
13.12.2019 5 z 5

Tématika, která mne zajímá, navíc dobře napsaná. Josefine i Xander mi byli sympatičtí, příběh byl neotřelý. Mně se to líbilo.

Irena77
10.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila. Sice jsem se několikrát ztratila v postavách, ale jinak dobrá

Jassper
28.11.2019 5 z 5

Kniha mi dost líbila! Moc povedená!

Danago
23.11.2019 4 z 5

Zajímavé a originální téma. Kniha má tísnivou atmosféru, to se autorce podařilo velice dobře. Detektivka je hodně zamotaná, ale konec je uzavřený a dostatečně vysvětlený, takže do sebe vše , tak nějak zapadlo. Tempo knížky je trochu pomalejší, ale to úplně nebylo na škodu. Nemusí být všechno rychlé a zběsilé. Přesto je dobré s tím počítat. za mě zajímavý čtenářský zážitek.

SilvieSisinka
10.11.2019 3 z 5

Průměrná detektivka. Námět skvělý,ale zpracování horší.

happy-smile
02.11.2019 4 z 5

Téma docela zajímavé. Navíc těch dánských detektivek u nás nevychází tolik. Kniha se četla příjemně, ale osobně bych ocenila, kdyby měla větší spád. Autorka se snažila zapojit do děje více prvků - kromě policie také psychiatr a exorcista. Nejedná se sice o žádný bestseller a člověk na knihu asi brzo zapomene, ale jako taková oddechovka dobré.

vojteska70
30.10.2019 3 z 5

Mně se to docela líbilo

astra3
09.10.2019 3 z 5

No nic moc. Příliš vražd skoro bez motivu a pachatel na milionu míst zároveň.

ellescorpio
05.10.2019 2 z 5

Ze začátku to vypadalo dobře, posledních sto stran naprosto neuvěřitelných, nemělo to hlavu patu a pachatel patřil nejspíš do skupiny superhrdinů..

JustWomen
29.09.2019 4 z 5

Hřbitov, déšť a bláto, kosti, drsné vraždy, posednost ďáblem... bylo to pochmurné a tajemné, až hororové, čtivé, zajímavé postavy, dokonce i náznak vztahu, jen ten konec to trochu pokazil. Nemám ráda takové detailní popisné vysvětlování, mělo by to vyplynout z děje. Ale jinak kingovsky dobré.

axspevak
25.09.2019 3 z 5

Musim rict,ze tematem se tahle kniha hezky odlisuje od dalsich krimi romanu.Tudiz si budu pamatovat jeste dlouho,o co tam slo. Nicmene mam pocit,ze by si kniha zaslouzila vic stran,trochu vic toho policejniho vysetrovani.Vlastne mi to prislo takovy popisny,jak se zkoumaji kosti,co prozradi lidsky krok,satanske mince,vira,kriz..ok zajimave. Ale vlastne pak na rozuzleni zapletky zbylo 50 stran. Proste mam vytky,ale cetla jsem i o dost horsi pociny :)

Anna27
22.09.2019 5 z 5

Kniha byla čtivá, příběh poutavý. I když mi příběhy o vymítání ďábla apod. přijdou trapné, tak v téhle knize to bylo podáno tak citlivě a nenásilnou formou, že i mě to bavilo. Za mě tohle měla být detektivka/thriller roku a ne knihy Shari Lapeny, které, co se adrenalinu týče ve mně nevyvolaly ani kapku. Určitě doporučuji a doufám, že autorka napíše pokračování, pač to, jakým směrem/stylem se vyvíjel vztah Josefine a Xandera mě strašně bavilo.

kolacky
16.09.2019 4 z 5

Škoda, že otec Dominik nedostal další šanci k vymítání. Jinak solidní kniha.

LukBook
14.09.2019 5 z 5

Jeden z nejzajímavějších thrillerů poslední doby. Hodně temný, plný vražd a s velice smrtícím spádem. Knihu přečtete takřka na jedno,možná dvě, nadechnutí. A vrah vás bude ještě několik nocí strašit a způsobovat vám úzkosti.

karol.cadex
06.09.2019 5 z 5

Kosti, hřbitovy, temné postavy, hromady vražd, holky posedlé ďáblem, povídání o náboženských symbolech, pár mrtvých zvířátek, moc milá hrdinka a ostýchavý detektiv - v knize jsem našla vše, co jsem potřebovala! A obálka knihy je přímo nádherná!
Je to prostě skvělý thriller. Zápletka perfektní, prima postavy, žádné rádoby nadpřirozeno, nad kterým bych obracela oči v sloup, opravdu jsem se při čtení bavila.
Navíc vyprávění z pohledu více postav - jednu chvíli se čtenář dozví zajímavosti z psychiatrie, pak z osteologie, taky novinky od papeže, vše je ale psané nenásilně a krásně to do sebe zapadá.
Jen jsem smutná, že dlouho budu hledat zase detektivku, která tuhle překoná.

Babouš
23.08.2019 4 z 5

Ďáblovo dílo jako správný thriller začíná na mlžném hřbitově a ta hutná podzimní atmosféra na vás dýchne tak, že budete cítit déšť i bláto. Když drsnou smrtí zemře žena provádějící výkopy nebožtíků a malá holčička začne mluvit divným jazykem, vypadá to, že na hřbitově probudili cosi zlého... Bavilo mě hádat, jak spolu ty dva případy souvisí, a pozorovat, jak v týmu vyšetřovatelů eskalují emoce. Je to čtivý temný thriller s nádechem Stephena Kinga.

dánská literatura sérioví vrazi exorcismus

Autorovy knížky

Lotte Petri