Josef II. - Cesta Rakouska do moderní doby

Josef II. - Cesta Rakouska do moderní doby https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24361/bmid_josef-ii-cesta-rakouska-do-moderni--m9R-24361.jpg 3 14 3

Císař Josef II. (1741 – 1790), nejstarší syn Marie Terezie a císaře Františka I., je fascinující postavou evropských dějin. Jako první se pokusl převést osvícenské ideje do politické praxe. V době jeho vlády se změnil obraz západního světa... Josef byl posedlý duchem doby a rozvinul v sobě takřka erotický vztah ke státu, ale nakonec se musel smířit se zhroucením svého životního díla: na smrtelné posteli odvolal téměř všechny své velké reformy a zemřel jako osamělý a zlomený člověk, s pocitem, že zanechává říši v chaosu.... celý text

Literatura faktu Biografie a memoáry Historie
Vydáno: , Ikar (ČR)

Josef II.: Österreichs Weg in die Moderne , 2006

Booky84
20.03.2023 3 z 5

Kniha o velkém reformátorovi, měl plno návrhů a vizí - jeho životem byla jeho práce, ale součastníci ho prostě nechápali, i když by se dalo říci, že jedni ho vlastně milovali a druzí nenáviděli.

May
05.02.2016 3 z 5

Historicky jistě velmi zajímavá kniha a Josef II. byl bezpochyby velmi inteligentní člověk plný rozporů.... Styl jakým je kniha napsaná mi přišel až příliš věcný :-(

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

18. století Habsburkové Rakousko-Uhersko Josef II., císař, 1741-1790

Hans Magenschab