Temný odstín modři

Temný odstín modři https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/172710/temny-odstin-modri-172710.png 4 18 18

Alex Mavros série

1. díl >

Johnston série

3. díl

Bohatý Turkoameričan najímá za vysokou odměnu Alexe Mavrose, aby na ostrově Trigono pátral po jeho nezvěstné sestře. Alex se rád dostane na čas z dosahu svých tří žen /matky, sestry a přítelkyně/, brzy však pozná, že na malebném ostrůvku se děje příliš mnoho podezřelého: smrt mladé místní dvojice, nekalé obchody, unesené ženy a jeskyně plná krutých zločinů. Vším prolíná i dávná příhoda z válečných let, schovaná za zdí mlčení a nenávisti. Vzrušujícímu detektivnímu románu vévodí exotické prostředí a zajímavá postava hlavního hrdiny Mavrose, v němž se sváří krev jeho skotských a řeckých předků Napínavý příběh se odehrává na jednom z řeckých ostrovů, kde soukromý detektiv Mavros pátrá po zmizelé Američance a odkrývá přitom mnohá tajemství... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Mladá fronta
Originální název:

Crying Blue Murder , 2005


více info...

Přidat komentář

Katy_vKnihách
29.01.2024 3 z 5

No, já osobně nevím, co k tomuhle příběhu napsat. Já nebyla tak uchvácená stylem knihy, jako tomu vypovídá zdejší hodnocení. Celou dobu jsem postrádala sebemenší napětí, vše bylo popsáno velmi obsáhle a z mnoha pohledů, že se hlavní děj ocitl úplně na druhé koleji. To mi vadilo asi ze všeho nejvíc. Dle anotace, jsem si myslela, že se celý příběh bude soustředit na hledání nezvěstné ženy, ale bylo tam toho zbytečně tolik, že to postrádalo zápal. Byla jsem ráda, že mám dočteno. Vyzdvihnu jen krásné prostředí Řeckého ostrova, díky kterému ta kniha má svoje kouzlo. Ale, pár scén bylo na mě až příliš...takže ano, jednou ano, víckrát ale už ne.

Koka
01.10.2023 4 z 5

Nejvíce mne zaujalo to využití dramatické řecké historie (od antiky přes nacistickou okupaci až po fašistický převrat a "vládu plukovníků" v 70. letech) v jinak poněkud nadsazeném příběhu. Zvyky a tradice uzavřeného ostrovního společenství, jižanská nálož vášnivé lásky a ještě vášnivější a vražedné nenávisti, kontrast řeckého tradičního, rurálního života a evropského liberálního postoje - to vše se v jinak zajímavě vystavěném příbehu dalo najít.