Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo

Johny, jen ty můžeš zachránit lidstvo https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17082/mid_jen-ty-muzes-zachranit-lidstvo-oaV-17082.png 4 203 26

Johnny série

Johnnymu Maxwelovi je teprve dvanáct, ale jeho starosti by mu možná nezáviděl leckterý dospělý. Rodiče spolu v poslední době nevycházejí právě nejlépe, ve škole má práce až nad hlavu a ke všemu se ještě stane zvláštní věc, která mu zkomplikuje život. Johnny, jako většina dětí jeho věku, rád hraje počítačové hry. Když se ve hře Jen ty můžeš zachránit lidstvo dostává do finále a má zničit poslední lodě zlých mimozemšťanů, objeví se na obrazovce jeho počítače nápis: "Nestřílej, vzdáváme se." Mimozemšťané požádají Johnnyho o pomoc proti krvežíznivým lidem, kteří se snaží je vyhubit.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Talpress

Only you can save mankind , 1992

borknagar
07.12.2014 4 z 5

Talpress nám dodal na pulty knihkupectví trilogii o Johnnym v nové úpravě a konečně obálkou, která je hodna Terryho Pratchetta. Příběh je to krátký, leč zábavný. Každý snad hrál v mládí hry a touto knihou může hezky nostalgicky zavzpomínat. Není to zábavné jako knihy ze Zeměplochy (méně humoru), ale kniha se četla velmi dobře a co je hlavní - bavila. A to se nedá říct o každé knize.

jirincz
28.11.2014 1 z 5

Tak tohle ne. Pratchettovu Zeměplochu mám rád, ale tohle je něco úplně jiného. Žánr sci-fi, kde se promítá realita, sen a videohry. Zní to skvěle na první pohled, ale je to orpavdu nudné, příběh zkrátka nechytne, nepřiroste vám nikdo k srdci a tak se jen nutíte to dočíst. A nejvíce mi tam chybí Pratchettovský humor, občas tam něco málo je, ale bohužel jen málo:( Jedna hvězda jen za námět a úctu k Terrymu.

Nagadir
03.09.2014 4 z 5

Docela zajímavý námět. Knížka mě místy opravdu bavila.

Felsenberg
07.02.2014 3 z 5

Kdyby všichni pařiči byli tak citliví a ohleduplní jako Johny :-) Zajímavé, jako ostatní nezeměplošské knihy, ale jednou, dvakrát, třikrát za život stačilo. Víte někdo o ostatních dílech o Johnym?

BooksLucyKing
12.06.2013 4 z 5

Bezva knížka. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Zajímavý pohled na to co je vlastně skutečné a co ne. Sem tam se našli zajímavý filozofické úvahy a do toho pratchettův humor. Líbila se mi.

valda
26.05.2012 2 z 5

Johnny rád hraje počítačové hry a je tak trochu divný. Má několik kamarádů, kteří většinou taky hrají počítačové hry, a taky jsou tak trochu divní. Potká Kirsten, která taky hraje počítačové hry, což je ze všeho nejdivnější, protože je holka. Navíc se začne dít něco divného s hrou, kterou zrovna hraje. Rasa mimozemšťanů ScreeWee, proti které se v téhle hře bojuje, se už nechce nechat téměř bez odporu zabíjet, jako například mimozemšťané ve hře Útočníci z vesmíru (Space Invaders)....
První díl trilogie o Johnnym Maxwellovi. Jedna z mála Pratchettových výprav do žánru Sci-Fi. Taky se dá říct, že tentokrát oproti trilogii o Nomech, která byla určena nejmenším dětem, je tahle zaměřena na ty trochu odrostlejší. Námět mi přijde docela fajn, ale jak píše i Selhan, je to spíš na krátkou povídku. Celkově mě děj nějak moc nechytnul, těžko říct, co by na knihu řekl začínající puberťák, ale mě kromě jednoduchosti vadila i taková trochu nucená coolovost, asi jako když v Simpsonových pes Poochi říká na konci Itchyho a Scratchyho: Recyklujte, až do extrému. :-)