Jógové pohádky

Jógové pohádky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483243/bmid_jogove-pohadky-0tN-483243.jpg 4 2 1

Jóga je báječným doplňkem pohybových aktivit, zvládnou ji děti již od tří let, učí je poznávat svoje tělo i duši, relaxovat, rozvíjet tvořivost a fantazii i sociální vztahy. V knize najdete 12 jógových pohádek, které vždy doplňuje krátká jógová rozcvička – rozběhání, opakování a nácvik nových jógových pozic, jógové hry, cvičení ve dvojicích s využitím nejrůznějších pomůcek (jógové karty, šátečky, švihadla, drátěnky…), dechová cvičení a závěrečná relaxace. V úvodu celé knihy je uveden přehled použitých pozic s popisem, jak je cvičit, a jejich přesná ilustrace. Kniha představuje jednoduchý, ale zároveň přehledný a komplexní soubor 12 lekcí dětské jógy. Pro začínají a méně zkušené učitelky-lektorky bude praktickým průvodcem, který jim pomůže s uspořádáním lekce-pohybové chvilky, zkušenější kolegyně by knihu mohly využít jako inspiraci. Pomocí otázek na konci každé kapitoly se pak mohou s dětmi pustit do větších jógových hloubek.... celý text

1v8na
28.08.2022 5 z 5

Kniha má čtivé pohádky i příběhy. Líbí se mi, že je kniha psaná jako jeden velký příběh jedné kapky vody.
Kniha je vhodná pro učitelky či lektorky jógy, tak i pro čtenáře, kteří di chtějí jen přečíst pohádky.
Popis i nákresy jógových pozic jsou jasné a srozumitelné.
Příběhy i pohádky doplňují perfektní ilustrace.
Pohádky i příběhy jsou krátké, čtou se rychle s vždy z nich plyne nějaké poučení.
Doplňující otázky na konci každé pohádky či příběhu nutí děti na samotnou pohádkou přemýšlet a to se mi líbí.

2019  95%Když se řekne rozcvička
2020  100%Rok stromů