Jižní Čechy

Jižní Čechy https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225739/jizni-cechy-225739.png 3 9 4

Vyznání Oty Pavla z lásky k jižním Čechám předchází výtečným fotografiím (černobílým i barevným), které zachycují charakteristické prvky jihočeské krajiny i jejích stavebních památek. Mezi nimi, zdá se, převládají záběry s širším rozhledem na pole, lesy, vesničky a města, na náměstí a budovy, na hrady i zámky malebné oblasti. Ale časté jsou také pohledy detailní, jak na přírodní útvary, tak i na zvláště výrazné části staveb a jejich vnitřní výzdoby. Všechny jsou pořízeny s důvěrnou znalostí kraje.... celý text

Filomena1961
11.01.2023 2 z 5

Publikace, která vyšla přibližně před čtyřiceti lety, fotografie nám přibližují krásu tohoto kraje s množstvím kulturních památek. Bohužel úvodní Slovo pana Šajnera se až tak nepovedlo, je hodně poplatné době, ve které to psal.

Anna27
21.09.2020 2 z 5

Z úvodního slova pana Šajnera smrdí komunismus, to mě na začátku trošku odradilo, ale jinak je kniha zajímavá, fotky též.

Nočnípták
22.05.2018 2 z 5

Fotografická publikace z mého kraje. Proto ji mám ráda. Hodně míst již vypadá jinak. Hrady a zámky jsou však pořád stejné, to jenom okolí se proměnilo. Dala bych 3*, nebýt úvodní slovo opět od Donáta Šajnera, jako v publikaci ČSSR. Jenomže zatím co tam mě pobavilo, tady spíš namíchlo. Takže za 2*

Mrejča
12.11.2014 2 z 5

Knížka s dnes již historickými fotografiemi (dle datování autorů z roku 1970) nejrůznějších míst a památek jižních Čech. V pětijazyčném provedení (popisky fotografií jsou česky, rusky, německy, anglicky a francouzsky), naprostá většina fotografií je černobílá.
Reprezentační kniha své doby, vytištěná v NDR (Interdruck, Leipzig).
Dostala jsem ji jako dítě na ZDŠ za něco ... snad sběr léčivých rostlin nebo starého papíru.

jižní Čechy

Autoři knihy