Jitro kouzelníků

Jitro kouzelníků https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9781/jitro-kouzelniku-9781.jpg 4 240 50

Kniha v 60. letech minulého století změnila dosavadní chápání historie. Jako jedna z prvních poukazuje na to, že možná není všechno takové, jak doposud vědci tvrdili. Je jedinečná svou hloubkou pohledu na historii lidstva, objevují se v ní i pasáže o alchymii a nacistické pseudovědě. Je to ojedinělé dílo nevídaným množstvím fakt a různými pohledy na jednotlivé problémy. Na čtenáři je, aby si na ně udělal svůj vlastní názor. Obsahuje i pasáže o tajných společnostech, teoriích spiknutí, dovednostech alchymistů či hledání podstaty kamene mudrců. Českého vydání se kniha dočkala v roce 1969 a přes svou vysokou cenu byl celý náklad 20 tisíc výtisků rozprodán. Lidé si ji kopírovali nebo přepisovali na stroji. V roce 1990 byla u nás znovu vydána v nákladu čtvrtmilionu výtisků a opět vzbudila velký zájem. Stala se biblí milovníků záhad.... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná
Vydáno: , XYZ (ČR)

Le Matin des Magiciens , 1960

HTO
30.11.2012 5 z 5

Výpisek – svědčící o kvalitě knihy a stále aktuálnější – ze str. 56: „Dokud lidé budou hýčkat sen, že lze obdržet něco za nic, peníze bez práce, poznatky bez studia, moc bez vědění, ctnost bez askeze, potud budou rozkvétat společnosti údajně tajné a zasvětitelské s jejich napodobivou hierarchií i s brumláním, které se opičí po tajném jazyce, jímž je jazyk technický.“

KubaKJ
26.08.2012 5 z 5

Pro pochopení je třeba si knížku přečíst alespoň 3x a to s odstupem několika let. Pak teprve člověk knížku úplně pochopí. Záleží na životních zkušenostech. Dá se z ní hodně naučit... změní pohled na svět.

Jack Bauer
26.03.2012 3 z 5

Knihy od Danikena se mi líbí mnohem víc. Místy poutavé čtení se střídá s nezáživností, kniha se v dnešní době musí číst s nadhledem.

hedus
15.03.2012

....něco opravdu mezi nebem a zemí existuje....NEBO??? To je věc názoru víry atd. mě se tak tato kniha líbí že si ji v knihovně dám mezi ty NEJ NEJ a určitě se k ní vrátím

rose
22.01.2012 5 z 5

Naprosto zásadní a kultovní kniha pro všechny, kdo se zajímají o tématiku záhad, nevysvětlitelných jevů, tajemství... Jedna z prvních, která v tomto oboru u nás vyšla a hodně dlouho byla podpultovkou. Stojí za to se těmi stránkami prokousat, i když to není úplně lehké čtení. Všichni další autoři jako by vycházeli z tohoto jednoho díla. Je tam všechno, co se v době vzniku knížky dalo napsat. Prostě záhadologická bible.

Ikkju
02.01.2012 4 z 5

Co ke knize napsat, snad jenom že pocit tajemství je potřeba si pěstovat. Lidé kteří chtějí všechno chápat a mít všechno zaškatulkované jsou o tenhle pocit oloupeni. Klasické čtení...

nightlybird
10.01.2011 5 z 5

Význam téhle knihy je především v tom, že nejrůznější "záhadologické teorie" zde byly publikovány poprvé a že z ní čerpala (nebo dokonce opisovala) řada dalších autorů tohoto žánru. A při jejím prvním vydání to bylo doslova zjevení v šedi reálného socializmu té doby. Je třeba ji ovšem číst s určitým nadhledem, řada myšlenek je tam sice zajímavých, nicméně se mi nejeví dostatečně šílené, aby mohly být pravdivé. A nesnažte se hledat důkazy - je přece jen rozdíl mezi domněnkou a realitou.

WolfIssen
09.01.2011 4 z 5

Výborně napsané, autoři odvedli opravdu skvělou a obsáhlou práci. Nicméně jsem postrádal více faktů, na které je tato kniha skoupá a autoři využívají řádky spíše a hlavně k popsání svých názorů a náhledů, což hlavně ke konci knihy vede k nezáživnosti.

deerslayer
30.11.-0001

KeĎže som pred totuto knihou čítal Součka aj Danikena, príliš ma neohromila.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.....lidově řečeno : kdo nečetl, má díru do života!