Jitro kouzelníků

Jitro kouzelníků https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48428/bmid_jitro-kouzelniku-Bx1-48428.png 4 240 50

Jitro kouzelníků: Úvod do fantastického realismu je „záhadologická“ kniha francouzských spisovatelů Jacquese Bergiera (přírodovědec, chemik, odborník na sci-fi) a Louise Pauwelse (žurnalista). Francouzsky poprvé vyšla v roce 1960, anglicky 1963 a česky 1969. Kniha se populární formou věnuje okultismu, magii, tajným společnostem, a jejich údajnému vlivu na vědu a společnost. Z knihy čerpali a navazovali na ni další spisovatelé. Z českých to byl například Ludvík Souček nebo Jiří Novotný. Autoři si kladou otázku, zda se současná věda jejich doby ubírá správným směrem a nepřehlíží (někdy i vědomě) fakta, která nedokáže vysvětlit. Velká část knihy pojednává i o nevyjasněných kapitolách v historii vývoje lidstva a skrytých či nedostatečně rozvíjených psychických silách člověka. Autoři zde tvrdí, že příslušníci některých zaniklých civilizací nebo různých tajných organizací (např. rosenkruciáni a alchymisté) disponovali v minulosti řadou dnes zapomenutých znalostí a dokázali využívat psychických sil lidského mozku na daleko vyšší úrovni, než je tomu u člověka v současné době. Zároveň vyslovují přesvědčení, že lidstvo v brzké budoucnosti dospěje k výraznému vývojovému skoku, kdy bude využit především doposud dřímající potenciál psychické energie a síly. Domnívají se přitom, že někteří „probuzení“ jedinci již dnes žijí skrytě mezi námi a záměrně nedávají najevo své výjimečné schopnosti. zdroj: Wikipedia... celý text

Esoterika, astrologie, okultismus Literatura naučná
Vydáno: , Svoboda

Le Matin des Magiciens , 1960

HTO
30.11.2012 5 z 5

Výpisek – svědčící o kvalitě knihy a stále aktuálnější – ze str. 56: „Dokud lidé budou hýčkat sen, že lze obdržet něco za nic, peníze bez práce, poznatky bez studia, moc bez vědění, ctnost bez askeze, potud budou rozkvétat společnosti údajně tajné a zasvětitelské s jejich napodobivou hierarchií i s brumláním, které se opičí po tajném jazyce, jímž je jazyk technický.“

KubaKJ
26.08.2012 5 z 5

Pro pochopení je třeba si knížku přečíst alespoň 3x a to s odstupem několika let. Pak teprve člověk knížku úplně pochopí. Záleží na životních zkušenostech. Dá se z ní hodně naučit... změní pohled na svět.

Jack Bauer
26.03.2012 3 z 5

Knihy od Danikena se mi líbí mnohem víc. Místy poutavé čtení se střídá s nezáživností, kniha se v dnešní době musí číst s nadhledem.

hedus
15.03.2012

....něco opravdu mezi nebem a zemí existuje....NEBO??? To je věc názoru víry atd. mě se tak tato kniha líbí že si ji v knihovně dám mezi ty NEJ NEJ a určitě se k ní vrátím

rose
22.01.2012 5 z 5

Naprosto zásadní a kultovní kniha pro všechny, kdo se zajímají o tématiku záhad, nevysvětlitelných jevů, tajemství... Jedna z prvních, která v tomto oboru u nás vyšla a hodně dlouho byla podpultovkou. Stojí za to se těmi stránkami prokousat, i když to není úplně lehké čtení. Všichni další autoři jako by vycházeli z tohoto jednoho díla. Je tam všechno, co se v době vzniku knížky dalo napsat. Prostě záhadologická bible.

Ikkju
02.01.2012 4 z 5

Co ke knize napsat, snad jenom že pocit tajemství je potřeba si pěstovat. Lidé kteří chtějí všechno chápat a mít všechno zaškatulkované jsou o tenhle pocit oloupeni. Klasické čtení...

nightlybird
10.01.2011 5 z 5

Význam téhle knihy je především v tom, že nejrůznější "záhadologické teorie" zde byly publikovány poprvé a že z ní čerpala (nebo dokonce opisovala) řada dalších autorů tohoto žánru. A při jejím prvním vydání to bylo doslova zjevení v šedi reálného socializmu té doby. Je třeba ji ovšem číst s určitým nadhledem, řada myšlenek je tam sice zajímavých, nicméně se mi nejeví dostatečně šílené, aby mohly být pravdivé. A nesnažte se hledat důkazy - je přece jen rozdíl mezi domněnkou a realitou.

WolfIssen
09.01.2011 4 z 5

Výborně napsané, autoři odvedli opravdu skvělou a obsáhlou práci. Nicméně jsem postrádal více faktů, na které je tato kniha skoupá a autoři využívají řádky spíše a hlavně k popsání svých názorů a náhledů, což hlavně ke konci knihy vede k nezáživnosti.

deerslayer
30.11.-0001

KeĎže som pred totuto knihou čítal Součka aj Danikena, príliš ma neohromila.

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

.....lidově řečeno : kdo nečetl, má díru do života!