Jistě, pane premiére 1

Jistě, pane premiére 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25960/jiste-pane-premiere-25960.jpg 5 92 12

Jistě, pane premiére série

Pokračování dnes již klasického britského komediálního seriálu Jistě, pane ministře. Příběh je situován do prostředí vysoké politiky a byl již s velkým úspěchem uveden v řadě zemí, Českou republiku nevyjímaje. Kniha je plná vtipných zápletek a dialogů a určitě vás skvěle pobaví.

Literatura světová Humor
Vydáno: , Aurora (Praha)

Yes Prime Minister 1 , 1989

VendulaB
04.03.2024 4 z 5

Výborně čtivá, vtipná a ironická kniha. Jen už je na ní přece jenom znát, že byla napsána před mnoha lety. Na druhé straně je ve spoustě aspektů neuvěřitelně aktuální.

krakonos.kraken
18.04.2023 5 z 5

Geniální.

Baví mě Humphreyho schopnost i přes prohry bez otálení rozjíždět další intriky.

Alizon
01.02.2023 5 z 5

Britsky humor ve sve nejlepsi podobe. Jeden cas jsem tuto knihu (spolecne s Jiste pane ministre) pouzivala jako pravidelny zlepsovak nalady, az jsem urcite pasaze znala nazpamet a na cas jsem je tedy odlozila. Ted po letech se k ni vracim a opet se skvele bavim. Nektere veci ze zivota uredniku jsou proste nadcasove. A jako byvaly urednik (i kdyz nikdy ne tak vysoko postaveny) jsem se smichy prohybala pri vysvetlenich jako: "vasi zadosti se zabyvame" = vasi zadost jsme ztratili a "vasi zadosti se intenzivne zabyvame" = vasi zadost se snazime najit. Tohle je mozna v jinem dilu - ctu je vsechny dohromady, vzdycky namatkou otevru nejakou kapitolu - tak se mi to uz plete:) Ale vsechny dily jsou vyborne. Skvela lecba pokud se o Vas pokousi splin.

Marek82
08.04.2022 4 z 5

Bolo to britské, miestami cynické, miestami sarkastické, ale dobré. Osobne som už na príbehu cítil vek a dobu, kedy to bolo napísané. Ale ten britský konzervativizmus a staromilstvo určite prežíva aj do dnešnej doby. Bola to moja prvá skúsenosť so sériou, čiže som postavy nepoznal z dielov o Ministrovi. Nepociťoval som to ako prekážku, ale možno by som s nimi bol viac spätý. Tiež treba povedať, že príbeh končí kapitolou bez záveru knihy ako takej, čiže predpokladám, že druhý diel len voľne nadväzuje. Mne pre túto chvíľu stačí táto ochutnávka, je to až príliš kontrastné s dnešnou dravou až primitívnou politikou. Ale kapitola Klíč ma naozaj bavila.

YA-girl
29.08.2021 5 z 5

Stejně jako u předchozích dílů: úsměvné, humorné, trefné, nadčasové, při čtení se člověk usmívá, pochechtává nebo aspoň pobaveně kroutí hlavou. Pohled do zákulisí politiky se mi taky ještě nepřejedl, takže pět hvězdiček :-).

Shashlick
18.03.2019 5 z 5

Sice byl v několika případech opět nešťastně vyřešený překlad místních názvů, ale pořád je to klasa.

Space.Junkienka
12.11.2018 4 z 5

Ono je asi jedno, který díl si člověk přečte. Vždycky se u toho dobře pobaví....Je to zajímavé, jedinečné, vtipné a prostě své.

Hanka_Bohmova
15.09.2017 4 z 5

Sir Humphrey se neomrzí, už řadu let mi zpříjemňuje chvíle při žehličce. Zatímco seriál bych bez zaváhání ocenila pěti i více hvězdami, v knižní podobě tomu trošku chybí drajv, takže - ano, bude to odvážné rozhodnutí - pouze čtyři.

moore.allonsy
17.04.2017 5 z 5

Aneb jak to chodí v politice. Knížka nám umožňuje zasmát se všem politickým přehmatům, všem zlotřilcům, kteří si hrabou akorát pro sebe, a podívat se na to z trochu jiného úhlu. Moc jsem si oblíbila Jima, který s Humphreym zatočí a pěkně si ho poddá.
Reálné, chytré, úsměvné.

Jaruš7
04.06.2016 5 z 5

Opět mimořádně jedinečná superlativa. Pro mě klenot anglického humoru.

Futuramada
04.12.2015 5 z 5

Futuramada
Koupila jsem si knihu v mp3 se skvělým panem Brouskem st. a používala při sportování. Od té doby jsem za cvoka, protože se neudržím smíchy za pochodu...Výborně napsáno!

vitek.sk
23.09.2014 5 z 5

Z Jima se stává premiér a ze sira Humphreyho tajemník vlády a to ještě přidává na kvalitě, přestože jsem už nevěřil, že to ještě jde. O kvalitě tohoto počinu myslím svědčí i to, že lady Thatcher, která prý téměř neměla smysl pro humor tento seriál milovala. Naše trojice samozřejmě řeší vážnější problémy. Někteří si stěžují, že tím, že je seriál natolik reálný, tak řpestává být vtipný, ale podle mne je to právě naopak. Nejoblíbenější díly: Klíč, Vítězství demokracie, Biskupské šachy. Opět nejvyšší hodnocení.

Autoři knihy

Jonathan Lynn