Jirkův tajný klíč k vesmíru

Jirkův tajný klíč k vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59844/bmid_jirkuv-tajny-klic-k-vesmiru-Fpb-59844.jpg 4 177 43

Za vším je útěk Jirkova ochočeného prasátka. Díky němu se Jirka seznámí se svými sousedy - Aničkou a jejím otcem Erikem, který se zabývá vědou. Erik má nejvýkonnější počítač na světě a říká mu Kosmo. Ten dokáže vyslat Jirku a jeho kamarády na jakékoli místo ve vesmíru. Kosma by ovšem rád využil i někdo jiný - a Erik s Jirkou se tím dostanou do obrovského nebezpečí. Ve vesmíru totiž není nic nebezpečnějšího než černá díra... Kniha se čte jedním dechem a spojuje veselé dobrodružství s vědeckými údaji o vesmíru. Najdete v ní nejnovější poznatky o černých dírách od Stephena Hawkinga a také mnoho barevných fotografií přímo z kosmu.... celý text

Dobrodružné Vesmír Pro děti a mládež
Vydáno: , Universum (ČR)

George's Secret Key to the Universe , 2007

jeníček
28.03.2020 5 z 5

Knihu jsem předčítala osmiletému synovi.Oba jsme byli silně vtaženi do příběhu, který je opravdu pro malé i velké.Syna velmi zaujaly informace o vesmíru, které prostupovaly některé kapitoly.

jenda88
16.02.2020 5 z 5

Super kniha

Medasek
25.01.2020 4 z 5

Nejoblíbenější kniha mého bratra

Ajrad1981
29.10.2019 5 z 5

Kdysi, dost dávno, jsem část slyšela v rozhlasovém vysílání a líbilo se mi to. Pak jsem na to jednou narazila v knihkupectví, vzpomněla si a koupila si rovnou dva díly.
První dvě kapitoly se mi vůbec nelíbily - no, ve špitále a hodinu po probuzení z narkózy by se mi možná nelíbilo vůbec nic - takže jsem to zaklapla a vrátila se k tomu po pár dnech. A to už byla jízda!

terezaki
15.01.2019 5 z 5

Tato kniha je napínavá, poučná, ale hlavně je zábavná. Už nějakou dobu nejsem dítětem, ale i tak se k dětským knihám ráda vracím. Těším se, že tuto knihu budu jednoho krásného dne predčítat také svým dětem.

milena8281
19.10.2018 5 z 5

Velmi napínavý příběh, pobaví a zaujme, a pokud se navíc zajímáte o vesmír, dozvíte se spoustu zajímavostí.

Briv
14.09.2018 5 z 5

Stephen Howking mě vždycky fascinoval, klobouk dolů před jeho myšlením. Jednou jsem si od něj půjčila knihu (pro dospělé) a naprosto jsem se ztratila. Tak jsem si řekla, že začnu pěkně od podlahy a to jeho dětskými knížkami :).
Dítě už sice dávno nejsem, ale psaná je naprosto úžasně. Vždycky mě vesmír hodně zajímal, všichni ti trpaslíci, černé díry obři a tak... Škoda, že když jsem byla menší, tak tahle knížka ještě neexistovala. Příběh je moc hezký, ilustrace nádherné a samozřejmě informace o vesmíru - ty žeru. Určitě půjdu na další díl a až budu mít děti, doufám, že je to bude taky bavit.

aktijnov
08.09.2018 4 z 5

Čtení nám (mě a synovi) trvalo celé prázdniny, ale nakonec dočteno. Příběh velmi jednoduchý. Syn byl nadšený z velkých písmen, ale nejvíce ho fascinovaly fotografie planet.

tomas2582
02.07.2018 5 z 5

Mít v rukou tuhle knihu v 10 letech, tak bych určitě studoval fyziku nebo měl k ní alespoň lepší vztah :) Příběh jednoduchý, ale poutavý, doplněný o krásné ilustrace i fotografie. Knihu budu doporučovat všem rodičům!

angloumene
29.01.2018 2 z 5

Jirkův tajný klíč k vesmíru by podle všeho měla být knížka pro děti, která jim trochu přiblíží svět vědy a kdo ví, možná je i přiměje k tomu, aby se jí aktivně začali zabývat. Na mě, ale působí trochu rozporuplně. Nedokážu si totiž představit, pro jak staré děti je vlastně kniha určena? Příběh je opravdu extrémně jednoduchý, vhodný pro děti někde na začátku prvního stupně. Jenže jednotlivé postavy a jejich chování nebo vyjadřování jsou občas opravdu zvláštní a pro malé děti určitě nevhodné. Myslím si tedy, že je pan Hawking v tomto směru až příliš odtržený od reality a knihu proto nedoporučuji.

petramac
24.01.2018 5 z 5

Skvělá knížka pro malé i velké. Přečetla jsem já i můj syn (9). Poutavý příběh je doplněný spoustou informací o vesmíru, hlavně o našich nejblížších vesmírných sousedech. Určitě se chystáme na úpkračování.

knihomol5555458
12.03.2017 4 z 5

Nádherná série knih

iška
28.06.2016 4 z 5

Četla jsem s vnučkami a bavilo nás to všechny.

buccaneerka
11.06.2016 4 z 5

Knížka zajímavá, čtivá, propojuje jednoduchý dětský příběh s vědeckými poznatky o vesmíru. Navíc v knize jsou nádherné fotografie z vesmíru. Problém nastává jedině čtenáři, který nevěří v evoluci, ale ve stvoření.

Beskyd.škol.
15.05.2016

Také doporučujeme, u nás zaujala, momentálně čteme další díl...

Solaris
30.04.2016 5 z 5

Perfektní knížka pro všechny, které aspoň trochu zajímá vesmír.

alef
04.01.2016 4 z 5

Když se uznávaná kapacita ve svém oboru rozhodne pomocí srozumitelného dobrodružného příběhu přiblížit vědu dětem (a nejenom jim :-)), to budu vždycky vítat. Myslím, že cíl, který si tu autoři stanovili, popularizovat vědu a vzbudit u dětí zájem o fyziku, byl v tomto příběhu splněn.

Knížku jsem půjčila v knihovně pro syna, není to zrovna velký "hltač" příběhů, a tak se snažím hledat, ... žánr, styl, ... prostě knížky, které by mu "sedly", byla bych moc ráda, kdyby ho čtení bavilo, ... a tak, v rámci mého hledání vhodné četby(syn má rád matematiku a je asi jako většina kluků celý hrr do počítačů a programování), jsem narazila na tuhle knížku, ... a jsem moc ráda, že jsem tentokrát trefila do černého ... takže budu půjčovat druhý díl ... mimochodem, já si ji přečetla taky a musím říct, že mě bavila :-).

annakolin
24.11.2015 5 z 5

Nááádherná kniha. Úplně jsem se při ní tetelila :o). Mnoho informací o tom tmavém místě nad námi a kolem nás, který, ale není zase tak tmavý, jak se zdá :-). Samozřejmě mluvím o vesmíru!
Možná, už i v maminčiným bříšku, když jsem byla jen maličké embryo jsem si přála být vědcem, fyzikem nebo dokonce i astronautem! ( což je trochu obtíž, poněvadž se mi dělá špatně i v autobuse, na to v raketě!!!:-D) Plus nádherné ilustrace. Co víc si přát? ;-)

Lumine
03.11.2015 5 z 5

Velmi, velmi a ještě jednou velmi pěkné. Děkuji za takto pěkný příběh.

Je mi 18 a už dlouhou dobu jsem nic tak pěkného a zajímavého nečetla (no dobře, možná ne tak dlouhou, ale nějaká chvíle to bude). Nejen, že díky této knize jsem se zase dozvěděla nějaké zajímavosti z prostoru kolem našeho šutru, ale navíc k tomu ten roztomilý příběh! Už se těším na další díl. :)

tanuki
29.09.2015 4 z 5

Chytlavý příběh a moc hezké ilustrace k tomu. Být dítě, tak zaplesám, zatleskám a radostí výsknu. A jako dospělý vlastně taky.:o) Jen jsem čekal trochu víc informací o samotnému vesmíru. Nejdřív mne to mrzelo, ale když se nad tím zamyslím, tak je asi dobře, že děti nejsou přehlceny zbytečným kvantem informací. Je jich tam tak akorát, aby to ve čtenáři vzbudilo zvědavost a pátral dál, jak to s tím vesmírem vlastně je. Třeba v dalším dílu této série. S Hawkingovým zářením si spoluautor trochu ohřál vlastní polívčičku, ale budiž mu to přáno.:o)

vesmír pro děti dobrodružství

Autoři knihy

Lucy Hawking
anglická, 1970
Stephen William Hawking
britská, 1942 - 2018

Kniha Jirkův tajný klíč k vesmíru je v