Vyvrhel

Vyvrhel https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406828/bmid_vyvrhel-1fT-406828.jpg 3 214 71

Jim Clemo série

< 2. díl

Gilly Macmillanová po bestselleru Spálená obloha přichází s dalším temným thrillerem: Nejlepší kamarádi Noah a Abdi se od sebe nehnou ani na krok. Jenže když je v bristolském Feeder Canalu nalezen Noah v bezvědomí, Abdi nechce – nebo nemůže – říct, co se stalo. Detektiv Jim Clemo si odbyl povinné volno, které mu šéfová naordinovala po posledním případu, a vrací se do práce. Má prošetřit tuhle nešťastnou nehodu. Jenomže nic není, jak se zdá, a to, co vypadalo jako klukovina, která se zvrhla, se mění ve veřejnou bitvu. Noah je Brit, Abdi do Bristolu s rodinou přišel ze Somálska. A napětí mezi místními a uprchlíky prudce narůstá. Na pozadí strachu a nenávisti bojují dvě rodiny o své syny. A hlavně: chtějí znát pravdu. Nikdo z nich nemá tušení, jak daleko budou muset zajít, jakým démonům budou muset čelit a jakou bolest si vytrpět. Protože pravda bolí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Kalibr

Odd Child Out , 2017

hanča34
hanča34
12.02.2021 5 z 5

Už jsem přečetla 3 knihy a všechny se mi líbily. Údajně by měla vyjít čtvrtá, tak už se těším.

Kizuizi
Kizuizi
21.12.2020 3 z 5

Přiznám se, že mám z knihy poněkud rozporuplné pocity.
Je poměrně čtivá, příběh je zajímavý a nakonec nás čeká velmi překvapivé rozuzlení.
Zajímavým prvkem byla rodina Abdiho, pocházející ze Somálska. Dozvěděli jsme se něco o minulosti jeho rodičů, o jejich rozhodnutí Somálsko opustit, ale také nepěkné cestě za vysněnou svobodou. Uprchlictví však není jediným závažným tématem knihy, a možná i proto na mě kniha působila velice tíživě.

Co se mi ovšem na knize nelíbilo je to, že je kniha psána hned z několika pohledů a chybí jí kapitoly. Text je rozdělen pouze vizuálně (mezerou mezi odstavci), a to mi při změnách pohledů přišlo hodně málo. Také mi vadilo střídání „ich“ a „er“ formy.

Příběh je zajímavý a vede k zamyšlení, jak těžký život mohou mít někteří mladiství a to nejen kvůli svému původu.

Pavlína2019
Pavlína2019
17.10.2020 1 z 5

Bohužel, nemohla jsem se začíst, takže knihu odkládám. Mě se komplikovaně četla a téma je pro mě nezáživné. Minulé dvě knihy od této autorky se mi ohromně líbily...

Ossinky
Ossinky
30.09.2020 3 z 5

Jedna z těch slabších knih.

katasokolov
katasokolov
27.09.2020 3 z 5

Celkem solidní krimi . Mám v zásobě od téhle autorky ještě další knihy, i nejnovější Chůvu (na tu se těším). Nebylo to dlouhé, bylo to čtivé, zajímavé byly pohledy jednotlivých postav příběhu. Místy mi to připomnělo knihu Jeden z nás lže ;)

RomanaK
RomanaK
01.08.2020 5 z 5

Zajímavé téma. I když jsem knihu četla jako první od autorky, vůbec nevadí, že se jedná o sérii. Kniha se dá číst samostatně. Příběh je poutavý. Vtáhne Vás do děje a prostě chcete vědět, jak to nakonec doopravdy bylo.

klarinka9974
klarinka9974
16.07.2020 5 z 5

Přečetla jsem spálenou oblohu a moc se mi kniha líbila, proto jsem dala šanci i této knize. Ze začátku jsem měla problém se začíst, už jsem si i začala říkat, jestli jsem si nevybrala špatnou knihu. Ale pak se to z ničeho nic rozjelo. Začínala se odhalovat pravda a všechno začalo mít větší význam. Celou situaci jsem pak vnímala jinak a začala jsem si děj užívat a nemohla jsem přestat číst. Určitě můžu jen doporučit. Konečné napětí, akce a násilí vás překvapí a na posledních stránkách se dočkáte odhalení a jisté pravdy, na kterou celou dobu čekáte. Mě se to líbilo, a určitě si přečtu i další knihu od autorky.

kachnat
kachnat
09.07.2020 4 z 5

Zpočátku jsem nevěděla, co čekat. Spálená obloha a Chůva byly super. Nakonec téma přistěhovalectví bylo velmi zajímavé. Konec mě překvapil. Doporučuji ráda.

Leniii
Leniii
28.06.2020

Já nevěděla, co od knihy čekat..ale nakonec jsem mile překvapena zajímavým dějem s tématem přistěhovalectví. Knížka mě ve svý podstatě bavila a to rozuzlení na konci bylo opravdu překvapivé...

čef
čef
26.06.2020 4 z 5

Zpočátku to vypadalo na děsnou multikulti, ale nakonec se z toho vyvinul přeci jen komplexnější pohled na současnou přistěhovaleckou realitu v Británii, ve které naštěstí nemusím žít a doufám, že nic podobného u nás v dohledné ani nevykvete. V knize snad jde ale hlavně o rodinné tragédie a novinářské hyeně rozdmýchávající nenávist. Konec je dokonce akční, vcelku to není špatně napsáno, ale snad raději ty deprimující hnusárny ani nečtěte

zetuzetk
zetuzetk
13.06.2020 4 z 5

Autorčin styl mi sedí, už Spálená obloha se mi líbila a doufám, že kniha Chůva to jen potvrdí. I když byla kniha dějově pomalejší, tak mi to nevadilo, protože téma i zápletka byli velmi zajímavé a originalni.

Vlcice72
Vlcice72
08.06.2020 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem nedokázala odložit a přečetla ji téměř na jeden zátah. Stejně jako autorčina prvotina Spálená obloha, i tento 2. díl ze série o Jimu Clemovi mi přinesl čtenářské potěšení. Zápletka neotřelá a rozuzlení velmi překvapivé. Nedořešený dílek skládačky týkající se svědkyně se možná objeví v dalším díle? Těším se a už se chystám na autorčinu Chůvu.

Heli20
Heli20
04.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila,ale hodně jsem si při ní poplakala.Konec super,příběh ve mne hodně dlouho dozníval.

Katania
Katania
03.06.2020 2 z 5

Tak tohle mě nebavilo. Přišlo mi, že se knize moc neděje. Zklamání

DLD
DLD
22.05.2020 4 z 5

Zajímavý děj, různorodé postavy, překvapivé rozuzlení všech věcí, které se odehrály.

Bee240
Bee240
22.05.2020 4 z 5

Dnes ráno jsem dočetla tento thriller a musím říct, že mě kniha nakonec velmi mile překvapila. Ze začátku jsem byla dost skeptická kvůli hodnocení a taky kvůli absenci kapitol... Což je pro mě problém, ale postupem jak jsem knihu četla jsem si zvykla na způsob napsání a mohla jsem se ponořit do příběhu. Kniha je jiná než cokoliv co jsem četla a za mě je to velké plus. Bavilo mě odhalování příběhu a dávných tajemstvích a příběhu dvou kamarádů. Četla jsem s napětím jak dopadne mladý Abdi a chtěla jsem vědět co stojí za jeho neobvyklým chováním. Rozpletení a odhalení rodinného tajemství mě šokovalo a byla to další dějová linka kterou se příběh celý změnil, aspoň pro Abdiho. Jeho kamaráda s rakovinou Noaha jsem svým způsobem chápala proč je takový jaký je, ale stejně mi moc nesedl. Ale bez něj by kniha nemohla být. Kniha se mi líbila byla napínavá a vtáhla mě do děje. Za mě dobré čtení.

gordon13
gordon13
19.05.2020 4 z 5

Tradičně kvalitní psychothriller, dokonce i přes téma, které mě osobně moc neoslovuje, se mi kniha velmi líbila. Autorka zkrátka umí...

knihomolka999
knihomolka999
18.05.2020 4 z 5

Nemohu říci, že by mě kniha nudila, a určitě bych ji hodnotila výše než zde na databázi. Příběh dvou chlapců. kteří se každý jinak liší od svých vrstevníků, což je sbližuje, je zajímavý i psychologicky viděný. Autorka udržuje čtenáře po celou dobu v nenásilném napětí a nutí hledat rozuzlení.

Janča089
Janča089
15.05.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale už jsem od autorky četla knihu Chůva a ta se mi líbila víc. Možná ta situace ohledně Noaha a nakonec vlastně citlivý osud skoro všech v knize. Ale doporučuji, líbí se mi jak autorka píše.

jana1941
jana1941
28.04.2020 4 z 5

Za mě to nebyla vůbec špatná kniha. Předtím jsem četla Spálená obloha od stejné autorky a ta mě nebavila, takže Vyvrhel byl ve srovnání jednoznačně lepší. Celkově mě kniha bavila a četla se dobře.

2016  79%Spálená obloha
2019  80%Chůva