Ježourek a Pišta, jeho bratr

Ježourek a Pišta, jeho bratr https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224274/bmid_jezourek-a-pista-jeho-bratr-224274.jpg 5 5 4

Jedná se o pokračování úspěšné knížky Ježourek a jeho příhody, která vyšla celkem čtyřikrát. Skauti však vystupují pouze v tomto druhém dílu.

hrdlickova_61
17.01.2020 5 z 5

... Krtek strachy sípěl a nevěděl si rady. "Achich ouvej. Já tu zahynu. Moje krťátka! Už nebudete mít tatínka." Ježourkem zalomcoval hněv. Skočil na botu klukovi, který držel krtka na provázku, zavolal "krch, krch", až kluk polekaně pustil provázek. Ježourek se otřel bodlinkami klukovi o kotník, kluk zapomněl na krtka a hleděl se sám dostat do bezpečí.

Krtek rychle zalezl do krtiny a brzy za ním zmizel i provázek. Však on si ho doma překouše a dá ho krťatům na hraní...

str. 64

Turlogh
30.07.2019 4 z 5

Milá knížečka pro malé děti tak od 5 do 10 let. S krásnými obrázky od Ondřeje Sekory. Mě zaujala specificky proto, že tam vystupují i Junáci. Konkrétně tam hlavní hrdinové knihy, ježci Ježourek a Pišta navštíví skautský tábor. A ještě pár dalších příhod tam s junáky zažijí. A také jsou tam obrázky skautů již zmíněného mistra malíře Sekory. Takže pro malé děti doporučuji.

bábuška
04.06.2017 4 z 5

Trochu jsem se zase pohrabala mezi starými knížkami. Z dětství mám na Ježourka a jeho nezapomenutelné 'tl tl' jen samé milé vzpomínky.

tatafa
07.01.2017 5 z 5

Krásný, jedinečný příběh, který ovlivnil mé dětství.

1995  96%Ježourek a jeho příhody
1949  92%Ježourek a Pišta, jeho bratr