Ježek Pospíchálek a želva Loudalka

Poutavý příběh ze života zvířat ve volné přírodě seznamuje s řadou nejrozmanitějších tvorů, s jejich vlastnostmi a zvyky. Děj se odvíjí přes dobrodružství dvou hlavních zvířecích hrdinů, které osud v podobě skalního orla zanese daleko od rodné doliny do prostředí bažin, lesů a hor.

https://www.databazeknih.cz/images_books/95_/95343/jezek-pospichalek-a--95343.jpg 4.19
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno, Albatros (ČR)

Prez vodi i gori, 1972

Kniha Ježek Pospíchálek a želva Loudalka

otula
02.06.2015

Pěkná kniha mého dětství, jejíž první vydání mám stále ve své knihovničce, a kterou v současné době čteme večer před spaním 4leté dceři. Dnešní ochránci práv dětí by ji zcela jistě zakázali, jí se ale kupodivu líbí a poslouchá ji plna očekávání, co se tam dnes večer přihodí. Kromě našich průvodců autor nikoho nešetří, neidealizuje svět a seznamuje dětského čtenáře s realitou a tvrdostí všedního dne v říši zvířat, ve světě, kde neplatí lidské zákony a bojuje se tam každý den o holý život...

Dle mého je takováto kniha pro děti mnohem lepší, než příběhy o nesmrtelných a nezničitelných hrdinech, které nás dnes obklopují ze všech stran a předkládají nám zcela nereálný svět, zakládající naivní představy mladé generace.

zvířata ježci želvy

Emilijan Stanev