Ježek Pospíchálek a želva Loudalka

Ježek Pospíchálek a želva Loudalka https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95343/jezek-pospichalek-a--95343.jpg 4 10 3

Poutavý příběh ze života zvířat ve volné přírodě seznamuje s řadou nejrozmanitějších tvorů, s jejich vlastnostmi a zvyky. Děj se odvíjí přes dobrodružství dvou hlavních zvířecích hrdinů, které osud v podobě skalního orla zanese daleko od rodné doliny do prostředí bažin, lesů a hor.

Příroda, zvířata , Pro děti a mládež , Pro nejmenší

Vydáno: , Albatros (ČR)

Prez vodi i gori , 1972

Shashlick
Shashlick
08.05.2023 4 z 5

Nevím, zda to byla chyba jen našeho výtisku (vyřazeného z knihovny), ale chybělo nám asi 15 stránek v první polovině. I zbytek příběhu ovšem byl napínavý a poučný. A hlavně realistický. Jedná se vlastně o takovou přehlídku (předpokládám bulharské) přírody. Její krásu i krutost, kde každý tvor bojuje o přežití.

n.ezn.amy
n.ezn.amy
25.05.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem v dětství obzvláště miloval a přečetl jí asi 3x . Příběh dvou nerozlučných přátel ježka a želvy, které díky skalnímu orlovi, se ocitnou daleko od domova a jejich putování nazpět přes bažiny a lesy. Pro dětské čtenáře určitě hezká kniha

otula
otula
02.06.2015 5 z 5

Pěkná kniha mého dětství, jejíž první vydání mám stále ve své knihovničce, a kterou v současné době čteme večer před spaním 4leté dceři. Dnešní ochránci práv dětí by ji zcela jistě zakázali, jí se ale kupodivu líbí a poslouchá ji plna očekávání, co se tam dnes večer přihodí. Kromě našich průvodců autor nikoho nešetří, neidealizuje svět a seznamuje dětského čtenáře s realitou a tvrdostí všedního dne v říši zvířat, ve světě, kde neplatí lidské zákony a bojuje se tam každý den o holý život...

Dle mého je takováto kniha pro děti mnohem lepší, než příběhy o nesmrtelných a nezničitelných hrdinech, které nás dnes obklopují ze všech stran a předkládají nám zcela nereálný svět, zakládající naivní představy mladé generace.

zvířata, fauna želvy ježci

Emilijan Stanev