Kam jsi odešla

Kam jsi odešla https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242836/bmid_kam-jsi-odesla-SSk-242836.jpg 4 587 123

Od tragické nehody, kdy Mia navždy zmizela z Adamova života uplnuly tři roky. Nyní každý z nich žije na opačném konci země. Miina hvězda na New Yorském Julliardu závratně stoupá a Adam díky novému statusu rockové hvězdy a slavné přítelkyni plní stránky Los Angelských bulvárů. Jednoho dne se však ocitne v New Yorku sám. Náhoda jej svede dohromady s Miou na jednu noc, která může změnit jejich životy. Jak prozkoumávají město, které se stalo Miiným novým domovem, vzpomínají na společnou minulost a otevřou své srdce nejen jeden druhému, ale i budoucnosti. Příběh o devastaci žalem, příslibu nové naděje a znovuzažehnutí plamene lásky.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Yoli (ČR)

Where She Went , 2011

Ann98
01.04.2020 4 z 5

Přesně jak jsem předpokládala, druhý díl se mi zase až tak moc nelíbil. Adamův pohled mě neskutečně nudil. Sám se za ty tři roky podle mého názoru změnil v úplnou trosku. Postava Adama se mi líbila pouze v pasážích, kde byly vzpomínky. Největším problémem pro mě bylo, že samotný příběh byl velmi uspěchaný. Rozhodně si nemyslím, že by se vše mezi hlavními hrdiny dalo napravit během jednoho dne. I přesto jsem si ale přála, aby byli znovu spolu. Na druhou stranu po dočtení tohoto dílu bych klidně uvítala pokračování, ale minimálně po deseti letech. Chtěla bych se tím pouze ujistit, zda jsou ti dva stále spolu.

pejty
03.03.2020 1 z 5

Dočteno jen proto, že nesnáším nedočtené knihy. Příběh byl celkem nulový a opravdu mě stálé kňučení Adama lezlo na nervy. Podle mě zbytečná kniha, místo které měla autorka raději dopsat k prvnímu dílu pár kapitol a rozhodně by to bylo zajímavější a snesitelnější.

medvídě
08.09.2019 3 z 5

Může obsahovat spoiler:
Tento příběh je vyprávěn z pohledu Adama, tři a půl roku po nehodě, tři roky po ztrátě Mii. Ne, Mia nezemřela, po probuzení, terapiích a rehabilitacích se vrátila zpět do normálního života. Tedy skoro. Odešla do New Yorku na Juilliard a ze dne na den se přerušila s Adamem veškeré spojení - nebrala mu telefon, neodpovídala na maily.
Tři roky poté se Adam se svou rockovou skupinou ocitá v New Yorku. Stala se z něj známá osobnost, ale jeho osobní život nestojí za nic. Vlastně je tím ovlivněn i vztah se členy kapely - bydlí jinde, než zbytek členů, rozhovory jsou poskytovány individuálně ... Sám bere prášky na uklidnění, kouří, trpí nespavostí ... Má odletět do Londýna na propagaci alba, které mimo jiné napsal po rozchodu a celou jeho kapelu to vyzvedlo do výšin slávy, ale po výbuchu s jednou reportérkou má odletět až následující den. Při cestě do hotelu se ale náhodou ocitne na vystoupení mladé cellistky - Mii, která si jej po koncertě pozve k sobě do zákulisí a tím začíná jejích dlouhý večer, který se zpočátku skládá ze zdvořilostních frází, následného poznávání tajemných zákoutí a oblíbených Miiných míst až po přespání u ní doma. Druhý den se stane to, na co Adam celou tu dobu čekal - zjištění, proč se s ním Mia rozešla.

Dost času jsem si říkala, o čem to vlastně čtu - temné myšlenky dvacetiletého kluka. Objevují se tam i vzpomínky na minulost, nebo děj předešlé knihy, ale nejvíce mě bavil asi až konec knihy. Přemýšlela jsem o 4*, ale tohle je max na ty 3.

Magdyla.8
21.08.2019 1 z 5

Ještě více o ničem příběh, vlastně mezi Adamem a Miou mi přijde, že nebylo nic řečeno. Všechny záhady zůstávají záhadami. Jestli bude další pokračování, nechám si ho ujít.

patricia8137
19.08.2019 5 z 5

Musím sa priznať, že romantické knihy pre mládež nie sú mojím obľúbeným žánrom, veľmi ich nevyhľadávam, ale keďže som prečítala prvý diel Jestli zustanu (potrebovala som si oddýchnuť od detektívnych thrillerov), tak som siahla aj po tejto knihe. Kniha sa mi páčila, bolo to príjemné oddychové čítanie. Autorka Gayle Forman a jej ďalšie knihy si určite nájdu miesto v mojej zbierke kníh. Určite po nich ešte siahnem aj v blízkej budúcnosti.

Domča153
17.07.2019 1 z 5

Za mě tedy kniha bohužel ne. Nevím proč ani se mi dobře nečetla a příběh mi nesedl. Dočetla jsem ji jen ze zvědavosti.

švédka538
03.07.2019 5 z 5

Krásné pokračování k příběhu Jestli zůstanu, které jsem si nemohla nepřečíst...a udělala jsem dobře. Je to konec který jsem potřebovala. Přečteno jedním dechem...

Laf
02.06.2019 4 z 5

Zajímavé pokračování příběhu z pohledu Adama. Taky hodně nabité emocemi. Cesty, kterými se oba ubírali během let odloučení, je mohly zavést jinými směry, proto jsem ráda, že konec byl předvídatelný a jejich cesty se zase sešly.

Simi23708
09.05.2019

Opravdu nevim co tahle knížka měla za význam.Podle mě se tam řešilo jen to jak je Adam na tom špatně ohledně kouření a prášku na nervy.Cekala jsem i pohled Mii a něco ze se daji romanticky dohromady a ne ze se tam bude jen Adam tahat po koncertech a v podstatě jsme se nic nedozvedeli.Kniha mě zklamala.

katka-kacav3318
07.05.2019 4 z 5

O něco slabší než jednička, ale velice se mi to líbilo.

Adél784
10.04.2019 3 z 5

Líbilo se mi o trochu více než Zůstaň se mnou:)

verunka93
18.03.2019 3 z 5

Pokračování příběhu Adama a Mii, který je psán více z pohledu Adama. Kniha se mi moc líbila, příjemné oddechové čtení.

Violeta50
25.02.2019 3 z 5

Kniha měla zajímavý příběh, samozřejmě již ze začátku muselo každému dojít jak celý příběh skončí, od toho se těmto knihám říká romantické knihy pro mládež. Překvapila mě změna pohledu a prolínání časových linií.
Je to oddechové čtení, které se čte samo, ale přesto by se mi kniha rozhodně četla lépe kdyby byla spisovně napsaná.

sd1992
12.02.2019 4 z 5

Popravdě bych byla radši, kdyby byl zfilmovaný tento díl a né ten první... :-D Protože tenhle byl rozhodně lepší a záživnější. :-) Oproti prvnímu mě tento mile překvapil. Uvítala jsem i změnu, že byl nyní vypravěčem Adam a ne Mia, sedlo mi to víc. :-)

Lofda
30.12.2018 5 z 5

Všechno už tady bylo vlastně napsáno, už bych se jen opakovala.. A ano, přiznávám, patřím do té skupiny "druhý díl se mi líbil ještě víc než první".. ;-)

ZNellyZ
20.12.2018 5 z 5

I když je to pokračování If I stay l, tak mi tenhle díl připadal více dospělý. Stále jsem v něm, ale nacházela neskutečně krásné momenty, které mi vháněly slzy do očí a za mě musím přiznat, že být ve věku 13/14,asi bych tuhle knihu neocenila. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla až teď.

Ivka14
02.11.2018 4 z 5

Tohle bylo určitě lepší než první díl a škoda, že není zfilmovany. Bylo tam tolik lásky a napětí také záhad a konec dokonalý :)

misaa.p
02.09.2018 4 z 5

Už po shlédnutí prvního dílu jsem si chtěla tento druhý díl přečíst. A konečně na něj přišel čas. Občas má člověk chuť na romantiku, takže tato kniha byla příjemným oddychovým čtením. Jistá napjatost a očekávání mě přiměly číst dál a dál.

denča1000
24.08.2018 3 z 5

Oddechový a rychlý román. Kniha nebyla zbytečně natahována a nebyla to žádná slává. Takový průměr.

Anna27
05.08.2018 5 z 5

Tento díl mě dostal ještě více než ten první. Příběh lásky, která si k sobě opět najde cestu. Na odlehčení od jiných více složitých knih je tohle ideální volba. Nejsem bůhví jaký snílek a romantik, i přesto mě kniha nadchla a byla přečtena za jedno dopoledne. :-)