Dítě hvězd

Dítě hvězd https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406014/bmid_dite-hvezd-Oh0-406014.jpg 4 61 15

Mladá žena je nalezena brutálně zavražděná ve svém bytě s tajemným vzorem vyřezaným do obličeje. Policejní komisaři kodaňské policie Jeppe Korner a Anette Wernerová vraždu vyšetřují a postupně rozkrývají síť vztahů a odhalují dávná tajemství. Brzy naleznou překvapivý důvod k pomstě, stejně jako podivná spojení mezi jednotlivými aktéry příběhu. Pravda je ale ještě složitější – celou dobu totiž skutečný vrah v utajení tahá za nitky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: ekniha , Motto

Krokodillevogteren , 2017

pollyanna
14.06.2022

Škoda, že neumím dánsky. Překlad je velice špatný, doslovný, věty šroubované a mnohdy nedávají smysl, kromě toho je kniha plná gramatických chyb. Stále jsem na pochybách, jestli knihu dočtu, protože nevím, zda mi ta námaha při čtení stojí za to. :(

Jiho226
14.10.2021 3 z 5

Knížka se mi celkem líbila,začátek mě hodně zaujal,pak mi ale připadalo,že trochu ztrácí spád a čtení mi vázlo.Je dobře,že byla poslední kapitola věnována shrnutí případu a dovysvětlení celého děje.

E.vi.k
15.09.2021 4 z 5

Velmi pěkné čtení, povedená detektivka, neztrácí na zajímavosti po celou dobu. Překvapivé zvraty. Čte se velmi dobře.

šipek
13.09.2021 4 z 5

Za mě velice dobrá detektivka s příjemnou dvojicí komisařů. Kniha nepostrádá napětí a čtenář se v ději neztrácí. Určitě sáhnu po dalším díle.

jana79
03.04.2021 4 z 5

Nádhera, čte se sama a každou stránkou se děj rozvíjí dál a dál. Pohlcuje vás všemi událostmi, které se vrší a tajemstvi se odhalují jedno za druhým, ale ne tak, aby jste hned vše odhalili. A konec překvapivý. Prostě geniální.

L_Into
13.03.2021 4 z 5

Mnohem lepší čtení než opěvovaný Lars Kepler.

konicekbily
03.03.2020 3 z 5

Rafinovaná a těžko uvěřitelná zápletka je na závěr rozpletena a vysvětlena. Dobré odpočinkové čtení - ale asi se každému líbit nemusí. Já zkusím další díl.

Tída
19.03.2019 5 z 5

Nejvíc mě bavili Esther a Gregersen, příjemná změna zapojit do vyšetřování i důchodce :-)

ArwenAragorn
04.11.2018 5 z 5

Knížka se mi líbila ještě víc než druhý díl (ano, druhý díl jsem si přečetla dřív). Thriller je velice čtivý, má spád, spoustu podezřelých a rafinovanou zápletku, je zde plno zvratů a napětí. Konec je hodně neočekávaný.
Oblíbila jsem si dvojici vyšetřovatelů Jeppeho a Anette a další díl si rozhodně nenechám ujít. Překvapuje mě jenom velice rozdílné hodnocení obou dílů, podle mě jsou kvalitou na stejné úrovni, ale to už je věc názoru čtenářů.

astra3
26.06.2018 4 z 5

Mně se to líbilo. Hned se vrhám na druhý díl. Příště by to chtělo lépe ohlídat překlad a překlepy.

jasmína
20.03.2018 1 z 5

Opravdu nic pro mě. Další dva díly určitě číst nebudu, to teda není můj šálek kávy....

katka.oo
07.03.2018 3 z 5

Kniha mi moc nesedla, dle mého trochu špatný překlad, někdy mi ty slova opravdu nešla do sebe. Příběh zajímavý, ale četla jsem i lepší detektivky. Takže pouze 3*.

josska
10.02.2018 4 z 5

Kniha se mě moc líbila,dobře se četla,napínavá,už se těším na další díly,četla jsem ji na doporučení Danago a neudělala jsem chybu,prostě je skvělá

mikika
13.11.2017 3 z 5

klasická melancholická detektivka, i když letní. když překousnete pomalý začátek, bude vás bavit neustálá hra na falešné trefy, kterou s vámi autorka hraje - když už víte, jak to bude, je to hned na další stránce jinak...

Danago
29.10.2017 4 z 5

Mladá žena je nalezena zavražděná ve svém bytě s vyřezaným vzorem do obličeje. Brzy se najde spojení mezi obětí Julií Stenderovou a její domovnicí Esther de Laurenti. Souvisí tento brutální čin s minulostí obou žen? Podezřelých je hned několik, ale vrahovy motivy přesahují vše, co by si kdokoli dokázal představit. Příběh má velice originální a rafinovanou zápletku. Je plný zvratů a mrazivého napětí, zároveň citlivě a lidsky vykresluje osudy hlavních hrdinů. Tentokrát kniha opravdu čtenáře překvapuje na každé stránce , takže že i konec bude překvapivý je samozřejmé. Knížku doporučuji, je velice dobře napsaná. Může klidně konkurovat ostatním severským autorům. Je to první díl z budoucí trilogie a já si další díly určitě nenechám uniknout.

severská krimi Kodaň

Katrine Engberg