Jenom kamarádi

Jenom kamarádi https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/491222/bmid_jenom-kamaradi-TOr-491222.jpg 4 253 75

Jenom kamarádi série

CO KDYŽ NEMŮŽETE MÍT DĚTI, ALE VÁŠ VYVOLENÝ TOUŽÍ PO VELKÉ RODINĚ? Kristen Petersenová stojí nohama pevně na zemi, pro přátele by se rozkrájela a neztrácí čas s muži, kteří nejsou na stejné vlně jako ona. Vedle toho ale skrývá jedno obrovské tajemství: musí podstoupit zákrok, po němž už nikdy nebude moct mít děti. Blížící se svatba nejlepší kamarádky je proto pro Kristen hořkosladkým zážitkem – obzvlášť poté, co se seznámí s ženichovým svědkem. Josh Copeland je vtipný, atraktivní, Kristenin bezedný sarkasmus snáší s ledovým klidem a nenechá se odradit ani jejími mrzutými náladami. Dokonce i její pes ho zbožňuje. Jenže to má háček: Josh touží po velké rodině. Kristen ví, že pro něj není ta pravá, ale čím víc jejich vzájemná přitažlivost sílí, tím obtížnější je udržet si Joshe od těla…... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Mystery Press

The Friend Zone , 2019

FofrNožka
14.08.2023 5 z 5

Mé cynické já zajásalo. A těšilo se, že to nebude jako cukrová vata. Ha, nebylo. Tedy bylo, jenže na jiných místech, než jsem čekala a ta ťafka přišla z míst, kde nebyla očekávána. Od čtení se nešlo odtrhnout. Jeden se pobaví i popláče, o to více, když povolání mužů v knize je srdeční záležitostí. 5*

Sančez
31.07.2023 4 z 5

Perfektní oddychovka na léto jak dělaná. Skvěle jsem se u knihy bavila.

Jeanine8
27.07.2023 5 z 5

Nonstop čtení do 3h ranní..Více netřeba psát..Romantické, smutné, povzbudivé, vtipné, jiskřivé, nadějné..Emoční nálož.

Michelleee
25.07.2023 5 z 5

Tohle bylo opravdu krásné čtění, plné emocí. Sympatické postavy, bylo to vtipné i smutné. Mělo to opravdu vše, doporučuji.

makkuska
24.07.2023 5 z 5

Z romantického a humorného příběhu se vyklubalo trochu drama, kde ne vše skončilo happy endem. Příběh vypráví o hluboké lásce, tvrdohlavosti i vytrvalosti. O tom, že ne vždy jsou věci takové, jaké si je vysníme a že je život o kompromisech. A že šťastní můžeme být, i když věci nejsou podle plánů.

Krásný strhující příběh, výborně napsaný, místy humorný a místy dojemný.

Wewe111
21.07.2023 5 z 5

Mě se teda knížka moc líbila. Joshe jsem si zamilovala úplně hned v první scéně a Kristenin humor mi sedl jako "hrnec na prdel" :)) Všechny jejich trápení i radosti jsem prožívala s nima a připadala jsem si jako v kině a na emocionální dráze. Chudák Josh s ní musel mít teda trpělivost;) ale zvládl to, zabojoval a poradili si... Ruku na srdce, myslím, že v Kristen se musela vidět každá z nás:-D Často od sebe odhanime muže, kterého milujeme (i přesto, že neresime takové starosti jako se popisují v knize). Ještě, že ti chlapi s námi mají tolik trpělivosti:)

Hatshepsut
17.07.2023 5 z 5

Příběh, který rozhodně stojí za to přečíst. Autorka nám představuje velmi nezávislou a pohodovou Kristen, která potká svojí spřízněnou duši, ale bude mít nakonec šťastnou budoucnost? Krásné čtení, plné kousavého humoru, kde nechybí přátelství, pochyby, zoufalství, romantika ani láska.

Poznámka autorky ke knize:
Kristenin šťastný konec nikdy nebyl o tom, že otěhotní. Byl o tom, aby si dovolila být milována navzdory tomu, co sama vnímala jako své nedostatky. Byl o tom, aby si přiznala, že ji nedefinuje její schopnost rodit děti a že její cena jako člověka je mnohem vyšší, než jaký je stav její dělohy. Potom teprve mohla žít své šťastně až do smrti.

VeruHoráková
16.07.2023 3 z 5

Přiznám se, že z této knihy jsem trochu rozpolcená. Začátek knihy začal slibně, líbilo se mi, jak se Josh a Kristen poprvé potkali a jakým stylem spolu komunikovali. Jejich vtipné slovní přestřelky a sarkasmus bylo to, co mě do příběhu rychle vtáhlo.

Následně se z toho ale stala bohužel červená knihovna, kdy je zřejmé, že ti dva po sobě jedou, ale protože ona ví, že nemůže mít děti a on děti chce, tak se snaží vyvarovat vztahu a je pro ni přijatelný jen status kamarádi s výhodami. Josh samozřejmě nic netuší, nezná ten důvod, proč jej Kristen odmítá a tak se stále snaží si k ní najít cestu a ona se naopak stále snaží odolávat, byť je do Joshe zamilovaná.

Z příběhu jsem tak měla pocit, že Kristen spíš mrzí, že nemůže být s někým koho miluje, protože mu nemůže dát to, po čem tak touží, než samotný fakt, že má problém s plodností. Co mě naopak dostalo, byla vedlejší linka. Myslím, že takový zvrat tam nikdo čekat nebude a ke konci jsem teda byla hodně dojatá.

Za mě tedy takový průměr.

Mandlevest
24.06.2023

Tak tuto romanci , bohužel, odkládám a skončí v nedočtených knihách. Kniha má krásná hodnocení, no, nevím, já na takto naivní a prvoplánové dialogy, které do strany 70 probíhají, nemám trpělivost ani na dovolené:-). A tak v komentářích zmiňovaný přesah nedocením, neboť jsem se k němu přes předvídatelně se vyvíjející děj nedostala. Škoda.

Nermal
04.06.2023 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetl úplně mimo plán a nelituju. Zabývá se tématem nemožnosti mít vlastní děti. Mile napsaný příběh sympatické dvojice (podle mě mohl být o něco kratší), který přiměje k zamyšlení, zda může být šťastný pár, který nemůže mít vlastní děti. Otázka, na kterou jsem dodnes nenašel jednoznačnou odpověď.

Monni
28.04.2023 4 z 5

Tohle byla kniha, kterou jsem původně neměla v plánu číst. Nejvíce mě odradila obálka. Ovšem jsem ráda, že jsem se do ní pustila. Kniha řeší silné téma, ale je i vtipná a hrozně čtivá. Téma, které se v knize řeší je hrozně nepříjemné a bolestivé a nikomu bych ho nepřála. Bohužel musím jednu hvězdičku odebrat, protože mi s postupem knihy přišlo chování hlavní hrdinky už moc a začínalo mě otravovat její vykrucování (i když jsem ho částečně chápala), ale její tajnůstkářství už bylo zdlouhavé a měla mu to říct. Ale ve finále jsem byla opravdu ráda, že jsem si knihu přečetla a možná si ji ještě někdy přečtu, vtipy jsou tam opravdu skvělé. A ještě musím zmínit, že WOW tam bylo pravdu veliké a já si bohužel vyspojlerovala, když některé z dětí přehodilo záložku a já si to přečetla, velmi smutná chvíle. Kdo nechce spoiler, tak ať si nezjišťuje a nečte anotaci druhého dílu, to je taky velký spoiler. Knihu jinak úplně s klidným srdcem doporučuji a pořád se to ve mě bije jestli nemám přidat i tu pátou hvězdu.

vera5841
29.03.2023 4 z 5

V knize je řešeno velké téma, které si většina žen nechce ani představit. Bohužel pro některé ženy je to realita. Byť se může zdát, že Kris si jen hloupě šlape po štěstí, tak já plně chápu její snahu nechat Joshe, aby si prožil život s rodinou, kterou mu nemůže dát. Ovšem v Americe funguje asistovaná reprodukce trošku jinak a tak je spousta Joshových řešení (v našich podmínkách) nereálných.
Co mě ale opravdu emočně rozsekalo byla s podivem spíše vedlejší linka. To bylo silné téma a ano i já si díky tomu uvědomila, že život píše mnohem horší scénáře, než je neplodnost.
Co mi trošku zkazilo celkový dojem byl ten zázračný happy end.

bezzink
24.02.2023 5 z 5

Tohle bylo silne! Zadna prastena oddechova romantarna ale zivot sam. Humor mi neskutecne sednul, oblecky pro pejska v topu! :)) Josh je samozrejme chlap snu vsech zen, to je bez debat. Vtipnej, krasnej uvnitr i navenek, zadnej tradicne chladnej previt, ale normalni chlap se srdcem na dlani. Na druhe strane Kristen tady prebira oteze tech tradicne chladnych previtu z romantickych knih. Ta teda umi ublizit. Kvuli vlastnimu strachu a sobeckosti. Je mi jasne, ze ta diagnoza je strasna a nedovedu si predstavit cim zena pak prochazi psychicky, ale vazne se to podoba tomuhle? Ona nema pravo rozhodovat za druhe, skladat jakesi obeti bez vedomi druheho. To mi prislo prehnane, ale treba se pletu a tohle je bezne.
Kazdopadne jsem mela uz vsech tech jejich chladnych postoju a ublizovani tak plne zuby, ze jsem udelala neco, co jsem nikdy, nikdy neudelala. Podivala jsem se ve slabe chvilce (tesne pred tim nestestim) na konec knizky! Autorka me tak dokonale zmatla, ze jsem si rikala, jestli nahodou nectu poprve v zivote romantarnu, ktera nema happyend.
No pak prisel ten sok, kterym si to u me autorka rozhazela. Jeji motiv k tak drastickemu reseni byl jasny. Malicherny, ale jasny. Vlastne jeste jeden motiv to melo, predpokladam, a to ze druhy dil bude o Sloan. Nevim teda jak z toho smutku pak vybrusli, ale podle toho jak moc skvela je tahle knizka, se ji to asi podari bez problemu. Jsem na to kazdopadne zvedava a tesim se.
Takze ve vysledku ta knizka byla dokonala, pribeh byl dokonaly, prosla jsem si vsemi emocemi, od vzteku, pres nastvani, smichu, dojeti, smutku a slz az ke klidu a miru. :)
Doporucuji moc!
PS: Nenechte se odradit tou smesnou obalkou.

That_lil_Suzz
12.02.2023 5 z 5

Na první pohled, a když hodíte očko po obálce, to tak možná nevypadá, ale tato kniha není jen lehce psanou a zábavnou romancí, ale řeší také závažná témata. Zabývá se neplodností, volbou mít/nemít děti a reálnou možností tyto děti přivést na svět.

Ze začátku jsem se trochu bála, jestli tato kniha bude opravdu můj šálek čaje, ale nakonec jsem se nespletla. Po knížce jsem sáhla právě z důvodu, že rozebírá tato velmi důležitá témata. A dostala jsem ještě mnohem víc. Zábavnou, lehce psanou a vtipnou romanci, která se však zabývá i normálními (i více vážnými) věcmi z dospělého života. Hlavním hrdinům Kristen a Joshovi je 24 a 29 let, takže už to není teenagerský román, ale mluví se zde i o zcela běžných záležitostech každodenního života – nájem, zaměstnání, podnikání, ..

Hlavní hrdinové mi nakonec velmi přirostli k srdíčku a Josh mi jeho srdečností, laskavostí a trpělivostí připomíná mého vlastního přítele. Vývoj jejich vztahu považuji za velmi realistický, v něčem mi trošku připomíná začátky mého vztahu. Avšak s tím neustálým odmítáním z Kristeniny strany a veškerými peripetiemi bych byla v reálném životě asi trošku opatrná, protože ne každý by takto dlouhou a trnitou cestu ustál a asi by se to v případě nezdaru nedalo nikomu vyčítat. Čímž však ani trochu nechci shazovat obrovskou tíhu Kristeniných problémů, na než hlavní hrdinka reagovala celou dobu velmi pragmaticky, navzdory neuvěřitelné emocionální tíze celé situace.

Ke konci knihy jsem si víckrát pobrečela a byla dojatá. Jsem nesmírně ráda, že jsem po tomto románu sáhla a jenom bych chtěla dodat... !víc takových příběhů! a víc románů, které se zabývají takto důležitými tématy.

Safienka
29.01.2023 5 z 5

Líbilo. Moc. Obálka opravdu neodpovídá obsahu. Čtvrt knihy boží sarkasmus a vtipy a pak téma, které se táááhlo opravdu dlouho. Ale ve výsledku velké nadšení. Emoční nálož stála za to.

petulkapeta
24.01.2023 5 z 5

,,To chci. Chci, abych měl někoho, kdo bude můj vesmír."

Tak to byl příběh..uf ze začátku jsem se hodně nasmala Josh a Kristen me pobavily a ne jednou...pak přišla ta smutna část a taky pravda pro Joshe,ktera nakonec oba mile prekvapila..rozhodně doporučuju přečíst

jjanca
22.01.2023 5 z 5

Výborná oddychovka s presahom. Josh bol ako z rozprávky, človek si ho hneď zamiluje a praje si, aby aj v reálnom živote niekoho takého stretol. Kristen bola samozrejme tvrdohlavá, niekedy to až rozum nebral, ale tak trochu som ju chápala. Koniec sa mi páčil (až na to, čo sa stalo Sloan). Čítané v originále.

hlavajda93
13.01.2023 5 z 5

Josh, to byl zlatíčko od začátku. Kristen byla trošku tvrdohlavá, jak už zde bylo psáno, ikdyž trochu chápu její postoj. Ale celkově byl utvořen moc pěkný příběh, ikdyž Sloan mně bylo opravdu líto a nečekala jsem to.

SilviiM
18.12.2022 5 z 5

Za mě teda jooo... Čekala jsem oddechovku, ale toto byla smršť emocí, která Vás nutí číst furt dál. Hlavní hrdinku jsem absolutně chápala, málokdo ví, jak se žena cítí v takové chvíli. Autorka dokázala popsat všechny její pocity a vnitřní boje. Pro někoho přeslazená blbost, pro mě opravdový příběh ze života.

verpop
11.11.2022 2 z 5

Popravdě nechápu, že má kniha tak vysoké hodnocení. Koupila jsem si jí, protože mě zajímalo hlavně téma neplodnosti. Ale místo zajímavého příběhu jsem dostala červenou knihovnu, kde ona fňuká po něm a on zas po ní a takhle se to táhne skoro celou knihu. Musela jsem přeskakovat stránky, abych byla schopná knihu vůbec dočíst. Možná jen nejsem cílovka, číst to ve dvaceti, tak bych to asi prožívala jinak a hroutila se z návalu emocí. Dvě hvězdy dávám za humor v první polovině